Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kary ograniczenia wolności za pobicie kastetem 15-letniej uczennicy w Brzozowie [WIDEO]

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Wideo
od 16 lat
Wracamy do głośnej sprawy pobicia kastetem ponad rok temu małoletniej w Brzozowie. Dwoje nastolatków zostało skazanych na karę ograniczenia wolności.

Sąd Rejonowy w Brzozowie wydał wyrok nakazowy. Nie przeprowadzono rozprawy, bowiem sąd uznał, że okoliczności czynu nie budzą wątpliwości, a osoby były niekarane. Od wyroku obowiązywał sprzeciw, ale ani Sabina Dż., ani Eryk T. go nie wnieśli. Wyrok uprawomocnił się 4 marca 2023 roku.

  • Sabina Dż. została skazana na podstawie art. 157 paragraf 2 kk w związku z art. 57 paragraf 1 , tj. czyn chuligański, na karę 10 miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Oprócz tego na rzecz pokrzywdzonej miała zapłacić nawiązkę 1500 zł.
  • Natomiast Eryk T. został skazany za pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa z art. 157 paragraf 2 kk na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Poza tym sąd orzekł nawiązkę w wysokości 500 zł na rzecz pokrzywdzonej.

Młodzi nie odwoływali się od tego wyroku, prokurator też go nie zaskarżył.

- To byli bardzo młodzi ludzie urodzeni w 2005 roku - tak tłumaczy niski wymiar kary sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie Artur Lipiński.

Ograniczenie wolności polega na tym, że sąd wydaje nakaz zgłoszenia się do zakładu pracy czy organizacji samorządowej w celu wykonywania określonej pracy, najczęściej polegającej na sprzątaniu.

Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Brzozowie dokładnie rok temu skierowała do Sądu Rejonowego w Brzozowie akt oskarżenia przeciwko Sabinie Dż. i Erykowi T. Nastolatka usłyszała zarzut spowodowania obrażeń kastetem u małoletniej Wiktorii S., a Eryk T. udzielenia pomocnictwa Sabinie Dż. Podejrzanej groziła kara ograniczenia wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 5 października 2022 roku przy jednej z brzozowskich szkół. 17-letnia wówczas uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie szarpała się z 15-letnią wówczas uczennicę Zespołu Szkół Ekonomicznych w tym samym mieście. U pobitej Wiktorii S. stwierdzono stłuczenia głowy i krwiaki w okolicy czołowej.

O szarpaninie stało się głośno za sprawą udostępnionego przez świadków zdarzenia nagrania w internecie. Widać było na nim, jak uczennice się okładają pięściami, kopią, a zgromadzeni wokół nich młodzi ludzie nagrywają bójkę i wznoszą okrzyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24