Katolickie szkoły w Tarnobrzegu

  Katolickie szkoły w Tarnobrzegu

  Agata Rybka

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W Tarnobrzegu działa na razie dziewięć szkół podstawowych, w tym jedna społeczna oraz trzy gimnazja publiczne i dwa społeczne.

  W Tarnobrzegu działa na razie dziewięć szkół podstawowych, w tym jedna społeczna oraz trzy gimnazja publiczne i dwa społeczne. ©Fot. Agata Rybka

  Od września w Tarnobrzegu będą działać dwie nowe szkoły. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum.
  W Tarnobrzegu działa na razie dziewięć szkół podstawowych, w tym jedna społeczna oraz trzy gimnazja publiczne i dwa społeczne.

  W Tarnobrzegu działa na razie dziewięć szkół podstawowych, w tym jedna społeczna oraz trzy gimnazja publiczne i dwa społeczne. ©Fot. Agata Rybka

  Obie powstaną z inicjatywy księdza prałata Michała Józefczyka.

  - Od dawna noszę tę sprawę w sercu - mówi ksiądz prałat.

  - Mam nadzieję, że uda się nam ruszyć już pierwszego września tego roku. Zgodę na uruchomienie placówek wydał już ksiądz biskup ordynariusz Diecezji Sandomierskiej - dodaje.

  Prałat Józefczyk, prowadzi już w mieście przedszkole, schronisko dla bezdomnych, świetlicę socjoterapeutyczną oraz hospicjum.

  Nabór już trwa

  Ksiądz prałat, jest pewien, że w Tarnobrzegu jest zapotrzebowanie na tego typu placówki.
  Świadczyć o tym może już trwający nabór do szkoły. Dodatkowe informacje o nim można uzyskać w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Serbinów. O tym ilu uczniów zostanie przyjętych, zdecyduje nabór.

  Nowopowstała szkoła podstawowa będzie mieściła się w zniszczonym i opuszczonym budynku "Zaklikówki" przy ulicy Jachowicza, tuż obok Gimnazjum nr 1.

  - Ksiądz prałat wystąpił do prezydenta z prośbą o użyczenie jakiegoś lokalu, w którym mogłyby mieścić się szkoły - mówi Paweł Antończyk, z Biura Informacji i Promocji Urzędu Miasta.

  - Jako, że ten budynek od dawna stoi nieużywany i wchodzi w skład kompleksu szkolnego, prezydent wyraził zgodę, by przekazać go prałatowi.

  Dofinansowanie z ministerstwa

  - Szkoła zostanie powołana przez stowarzyszenie, które na razie czeka na rejestrację, a później kurator zdecyduje o wpisaniu jej na listę szkół publicznych - wyjaśnia Paweł Antończyk.

  Wiktor Stasiak, wiceprezydent Tarnobrzega, uważa to za bardzo dobry pomysł, aby w mieście powstały nowe szkoły właśnie o profilu katolickim.

  - Podobnie, jak w przypadku każdej innej palcówki, Ministerstwo Edukacji przekaże nam pieniądze na każdego ucznia tych szkół - mówi wiceprezydent Stasiak.

  - Jednak przez pierwsze cztery miesiące działalności, szkoły będą musiały sobie radzić same, ponieważ dotacji z ministerstwa nie będzie jeszcze w budżecie miasta - wyjaśnia.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo