Kenijczycy wygrali rzeszowski SPARing na 5 km [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kapica
Kenijczycy z węgierskiej grupy Benedek Team od lat uczestniczą w rzeszowskich imprezach biegowych, na "piątce" pojawili się po raz pierwszy. Bardziej zdecydowanie wygrali w rywalizacji mężczyzn. Start i meta umiejscowione zostały przy Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Kiprono Silas Too osiągnął na niej średnią prędkość 20 kilometrów na godzinę, a tym samym pokonał dystans w równe 15 minut. Sekundę za Kiprono na metę wpadł Henry Kemboi, jego kolega klubowy. Najniższe miejsce na podium zajął rzeszowianin Paweł Smędowski z klubu Gukla Bratkowice, który do zwycięzcy stracił 24 sekundy.Więcej emocji dostarczyła finiszowa walka pań. Najlepsza okazała się Moraa Christine Oigo , ale Kenijka czuła na plecach oddech Mołdawianki Olesi Smowżenko i Katarzyny Albrycht (rok temu była najlepsza). Czwarta była Anna Sabat, lekkoatletka Resovii. WYNIKI: mężczyźni, 1. Kiprono Silas Too (Eldoret Benedek-Team) 15:00, 2. Henry Kemboi (obaj Kenia, Eldoret 15:01, 3. Paweł Smędowski  (Gukla Bratkowice Korzeniowski.pl) 15:24, 4. Bogdan Dziuba (Stalowowolski Klub Biegacza) 15:39, 5. Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) 16:02,,6. Piotr Chmaj (Łańcut) 16:20, 7. Hubert Ćwik (Agros Zamość) 16:28, 8. Patryk Buszta (harpaganrun) 16:41, 9. Piotr Kobylarz (Rzeszowskie Gazele i Gepardy) 16:55, 10. Andrzej Borys  (Łazy) 16:59;kobiety, 1. Moraa Christine Oigo (Kenia, Eldoret Benedek-Team) 16:59, 2. Olesia Smowżenko  (Mołdawia, LKB Rudnik) 17:03, 3. Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne) 17:06, 4. Anna Sabat (Resovia) 17:15, 5. Marta Prajzner (Krościenko Wyżne) 17:49, 6. Olena Popowa (Ukraina, LKB Rudnik) 17:55, 7. Juliana Tkaciowa (Mołdawia, LKB Rudnik 19:08, 8. Anna Rochmalska (Maratończyk Dębica) 19:15, 9. Monika Kawa (V LO Rzeszów) 19:18, 10. Karolina Kiszka (Bratkowice) 19:21.#TOP Sportowy24 - internetowe hity minionego tygodnia
Kenijczycy z węgierskiej grupy Benedek Team od lat uczestniczą w rzeszowskich imprezach biegowych, na "piątce" pojawili się po raz pierwszy. Bardziej zdecydowanie wygrali w rywalizacji mężczyzn. Start i meta umiejscowione zostały przy Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Kiprono Silas Too osiągnął na niej średnią prędkość 20 kilometrów na godzinę, a tym samym pokonał dystans w równe 15 minut. Sekundę za Kiprono na metę wpadł Henry Kemboi, jego kolega klubowy. Najniższe miejsce na podium zajął rzeszowianin Paweł Smędowski z klubu Gukla Bratkowice, który do zwycięzcy stracił 24 sekundy.Więcej emocji dostarczyła finiszowa walka pań. Najlepsza okazała się Moraa Christine Oigo , ale Kenijka czuła na plecach oddech Mołdawianki Olesi Smowżenko i Katarzyny Albrycht (rok temu była najlepsza). Czwarta była Anna Sabat, lekkoatletka Resovii. WYNIKI: mężczyźni, 1. Kiprono Silas Too (Eldoret Benedek-Team) 15:00, 2. Henry Kemboi (obaj Kenia, Eldoret 15:01, 3. Paweł Smędowski (Gukla Bratkowice Korzeniowski.pl) 15:24, 4. Bogdan Dziuba (Stalowowolski Klub Biegacza) 15:39, 5. Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) 16:02,,6. Piotr Chmaj (Łańcut) 16:20, 7. Hubert Ćwik (Agros Zamość) 16:28, 8. Patryk Buszta (harpaganrun) 16:41, 9. Piotr Kobylarz (Rzeszowskie Gazele i Gepardy) 16:55, 10. Andrzej Borys (Łazy) 16:59;kobiety, 1. Moraa Christine Oigo (Kenia, Eldoret Benedek-Team) 16:59, 2. Olesia Smowżenko (Mołdawia, LKB Rudnik) 17:03, 3. Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne) 17:06, 4. Anna Sabat (Resovia) 17:15, 5. Marta Prajzner (Krościenko Wyżne) 17:49, 6. Olena Popowa (Ukraina, LKB Rudnik) 17:55, 7. Juliana Tkaciowa (Mołdawia, LKB Rudnik 19:08, 8. Anna Rochmalska (Maratończyk Dębica) 19:15, 9. Monika Kawa (V LO Rzeszów) 19:18, 10. Karolina Kiszka (Bratkowice) 19:21.#TOP Sportowy24 - internetowe hity minionego tygodnia Krzysztof Kapica
Biegacze z Kenii odegrali główne role w II SPARingu - biegu na 5 kilometrów. Na podium rzeszowskiej imprezy stawali też polscy zawodnicy.