Kickboxing. 11 medali dla Podkarpacia w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przemysław Markocki
Zawodnicy Fight Club Rzeszów w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyli cztery medale. Od lewej: Piotr Nawłoka, trener Mirek Sieńko, Daniel Płonka, Alan Biały i Damian Jabłoński. Archiwum
11 medali wywalczyli podkarpaccy zawodnicy podczas mistrzostw Polski południowej w kicboxingu, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Łącznie jedenaście medali wywalczyli zawodnicy z Podkarpacia podczas mistrzostw Polski południowej w kickboxingu full contact. Zawody odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Cztery medale zdobyli zawodnicy Fight Club Rzeszów (jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy).

Po złoto w kat. juniorów powyżej 91 kg sięgnął Daniel Płonka. Srebrne medale zdobyli Piotr Nawłoka (senior; do 91 kg) i Damian Jabłoński (senior, do 81 kg), a po brąz sięgnął Alan Biały (junior; do 71 kg).

Medale dla Podkarpacia zdobyli również zawodnicy Diamentu Pstrągowa. Złote krążki zdobyli Dominik Pazdan (senior; do 75 kg) i Kamil Grodzki (senior; do 54 kg).
Srebro wywalczył Mateusz Rogosz (senior; do 63,5 kg), który w finałowej walce doznał kontuzji (złamanie ręki).

Z dobrej strony pokazali się też zawodnicy Polonii Rzeszów, którzy zdobyli cztery medale.

Wśród juniorek najlepsza była Renata Tobiasz (kat. do 50 kg), a wśród juniorów zwyciężył Mateusz Wójtowicz (do 86 kg). Srebrny medal wywalczył junior Patryk Tomaka (do 57 kg), a po brąz sięgnął senior Mateusz Pytlak (do 71 kg).

- Najładniej walczył Patryk Tomaka, ktory w swojej kategorii zajął drugie miejsce - podsumował Piotr Ziemiński, trener Polonii.