Kickboxing. Diament Pstrągowa i Polonia Rzeszów w MP Południowej

Marcin Jastrzębski
Diament Pstrągowa ma powody do zadowolenia.
Diament Pstrągowa ma powody do zadowolenia. Archiwum klubowe
W Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej w formule light contact juniorów i seniorów oraz puchar Podbeskdzia kadetów semi i light contact.

Turniej przyciągnął wielu zawodników, szczególnie juniorów i seniorów, którzy walczyli o uzyskanie eliminacji do mistrzostw Polski w formule light contact. Podkarpacie reprezentowały dwa kluby: Diament Pstrągowa i Polonia Rzeszów.

Rzeszowianie zdobyli trzy medale: srebrny krążek wywalczył Patryk Tomaka (junior, - 57 kg), a złote medale zdobyli: Renata Tobiasz (juniorka, - 50 kg) i Mateusz Wójtowicz (junior, - 84 kg). Bez powodzenia rywalizowali seniorzy: Wojciech Zaremba (- 63 kg), Mateusz Pytlak (- 69 kg). Obaj przegrali swoje pierwsze walki.

- Dla Partyka Tomaki i Mateusz Wójtowicza był to debiut w zawodach takiej rangi. Renata już wcześniej notowała bardzo dobre wyniki. Zainkasowanie trzech medali to bardzo dobry wynik - podsumował Piotr Ziemiński, opiekun rzeszowian.

Barwy Diamentu w rywalizacji seniorów reprezentowali: Iwona Nieroda (-60kg), Kamil Grodzki (-57kg), Mateusz Rogosz (-63kg), Mateusz Pająk (-69kg) oraz Michał Betleja (-74kg). Złoty medal wywalczyła Iwona Nieroda, która w finale pokonała zawodniczkę z Częstochowy i została uznana także najlepszą zawodniczką turnieju.

Ze złotem do domu powrócił także Kamil Grodzki, srebro wywalczył Mateusz Rogosz, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Pająk. W rywalizacji juniorów trener Jerzy Pilarz do zawodów wystawił: Karolinę Dziedzic (+70kg), Jakuba Filipka i Roberta Kuśtka (obaj kat. wagowa -69kg).

Karolina do domu powróciła ze złotem, podobnie jak Jakub Filipek, który zdeklasował rywali. Z czterech wygranych pojedynków, aż trzy rozstrzygnął przed czasem.

Niestety medalu nie udało wywalczyć się Robertowi Kuśtkowi. Wśród naszych najmłodszych Dawid Kaszuba (-52kg) aż dwukrotnie stawał na podium. W rywalizacji semi contact wywalczył drugie miejsce, a w formule light contact trzecie. Niewiele do medalu zabrakło Damianowi Szelidze (-57kg) i Patrykowi Głowackiemu (-42kg).

W sumie podopieczni Jerzego Pilarza z Bielska przywieźli dziewięć medali w tym cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe.