Kickboxing. Medale dla Podkarpacia w zawodach w Swarzędzu - złote krążki wywalczyli Karolina Dziedzic-Gruszowska i Mateusz Kubiszyn

Luci
Karolina Dziedzic-Gruszowska po raz siódmy została mistrzynią Polski w kickboxingu w formule full contact Facebook/Diament Pstrągowa
Karolina Dziedzic-Gruszowska z Diamentu Pstrągowa po raz siódmy została mistrzynią Polski w kickboxingu w formule full contact. Złoty medal wywalczył też pochodzący z Podkarpacia Mateusz Kubiszyn.

Podopieczna Jerzego Pilarza nie miała zbyt dużej konkurencji, bo w jej wadzie 70 kg odbyła się tylko jedna walka. Pstrągowianka pokonała w niej jednogłośnie na punkty Karoline Juję (Sporty Walki Poznań). - Jestem bardzo zadowolona, że po raz siódmy tytuł mistrzyni Polski jest w moich rękach - mówi Gruszowska-Dziedzic. - To była tylko jedna walka, ale za to z wymagającą przeciwniczką. Rywalka walczyła chaotycznie, momentami nieczysto, musiałam cały czas uważać. Obraliśmy jednak dobrą taktykę z trenerem Pilarzem. Mocne stopujące fronty i punktujące pojedyncze mocne ciosy zdały egzamin.

Kategorię +91 kg seniorów zdominował po raz kolejny pochodzący z Podkarpacia Mateusz Kubiszyn (Sporty Walki Poznań).

Oprócz tej dwójki na MP w Swarzędzu wystartowali też dwaj zawodnicy Game Over Lubaczów: Maciej Ważny (67 kg - senior) i Jan Ważny (67 kg - junior starszy), obaj wywalczyli brąz.

Karolina i Mateusz teraz przygotowują się do kolejnych zawodów. Już w najbliższy weekend wystartują w mistrzostwach Polski K1 Rules w Sanoku.

- Nie jest to moja formuła, ale następny full contactowy start mam dopiero w czerwcu na Pucharze Świata w Rimini, a wiec impreza w Sanoku, to fajny moment na poobijanie się bez stresu - mówi zawodniczka Diamentu. - W 2014 roku byłam mistrzynią K1, więc to dla mnie nie pierwszyzna.

Najważniejszym startem dla kickbokserów w full contact będą Mistrzostwa Świata w Turcji.

Perłowski: Szatnia jest jak rodzina [STADION]