Kick-boxing: MP w K-1. Cztery medale dla Podkarpacia

Marcin Jastrzębski
Iwona Nieroda (z lewej) po raz czwarty z rzędu cieszyła się z tytułu mistrzyni Polski K-1 seniorów. Archiwum Diamentu Pstrągowa
W dobrych humorach z rozegranych we Wrocławiu mistrzostw Polski seniorów w formule K-1 wróciły kick bokserki Diamentu Pstrągowa i kick bokserzy Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki.

Pstrągową reprezentowały Karolina Dziedzic i Iwona Nieroda. W rywalizacji uczestniczyły 44 kluby. Dwa złota zdobyły dziewczyny z Pstrągowej. Karolina w kategorii do 70 kg, a Iwona do 56 kg.

- Karolina stoczyła bardzo trudny finałowy pojedynek. O jej zwycięstwie zdecydowała zimna krew - oceniała jej starsza koleżanka Nieroda.

Występ Iwony został e doceniony przez sędziów, którzy przyznali jej tytuł najlepszej zawodniczki turnieju mistrzowskiego we Wrocławiu.
Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy RKSW: Arkadiusz Kaszuba (- 81 kg) oraz Szymon Skrabucha (- 86 kg).

Arek wywalczył srebro po kontrowersyjnym werdykcie w finałowej walce z Kamilem Rutą (Wicher Kobyłka), a Szymon zdobył brązowy medal.

- To był rozbój w biały dzień. Sędziowie skrzywdzili Arka - ubolewał trener RKSW Wiesław Kania.