Kick-boxing. Sukces zawodników Diamentu Pstrągowa podczas MP K-1

Marcin Jastrzębski
Sportowcy Diamentu Pstragowa (od lewej: trener Jerzy Pilarz, Iwona Nieroda, Kamil Grodzki, Dominik Pazdan) majowy weekend mogą zaliczyć do bardzo owocnych. Fot. ARCHIWUM KLUBOWE
Sukcesem zakończyła się rywalizacja zawodników Diamentu Pstrągowa w Mistrzostwach Polski K-1 juniorów i młodzieżowców w Głogowie (woj. dolnośląskie). Nasi przywieźli 3 złote medale.

Pierwszy złoto wywalczył Kamil Grodzki (-51 kg, junior) - w finale w trzyrundowym pojedynku udowodnił swą wyższość. w jego ślady poszedł Dominik Pazdan (-67 kg, junior).

Na deser Iwona Nieroda (-56 kg, młodzieżowiec) w finale pokonała zawodniczkę gospodarzy - Joannę Mrozkowiak. Iwona została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw.

W długi weekend zawodnicy Diamentu uczestniczyli (z sukcesami) także w Krakowie w eliminacjach do MP juniorów i młodzieżowców w formule light contact.

Podkarpacie, oprócz Diamentu, reprezentowały Polonia Rzeszów i Rzeszowski Klub Sportów Walki. Podopieczni Jerzego Pilarza (Diament) wywalczyli 5 medali.

Złoto wśród młodzieżowców zdobyła Iwona Nieroda (-55 kg), a w rywalizacji juniorów Karolina Dziedzic (-70 kg) i Robert Ziobro (-63 kg). Ze srebrem wrócił Kamil Grodzki (-51 kg), a brązem Dominik Pazdan (-69 kg). Dwa ostatni po przebrnięciu eliminacji do MP juniorów (14-16.05 w Bielsko-Białej) wycofali się z walki o złote medale ze względu na start w wyżej opisanych MP K-1 Rules.

Sportowcy z Polonii Rzeszów: Andżelika Majka (-65 kg) i Grzegorz Jurek (+89 kg) do domu wrócili ze złotymi krążkami.

Zaimponowali zawodnicy RKSW.

Wśród młodzieżowców Damian Wiśniewski (-84 kg) zajął pierwsze miejsce, wygrywając w finale z klubowym kolegą: Damianem Jabłońskim. U juniorów srebro przypadło Mateuszowi Gajdkowi (-69 kg), a brąz wywalczył Mateusz Sałata (-84 kg).