Kickboxing. Trzy medale dla Podkarpacia w Starachowicach

Przemysław Markocki
Daniel Płonka (z lewej) z trenerem Mirosławem Sieńko.
Daniel Płonka (z lewej) z trenerem Mirosławem Sieńko. ARCHIWUM
Daniel Płonka (Fight Club Rzeszów) wywalczył złoty medal w kat. juniorów 94 kg podczas mistrzostw Polski kick light, które odbyły się w Starachowicach.

Podczas zawodów w Starachowicach nasz region reprezentowały dwa kluby - Fight Club Rzeszów i Diament Pstrągowa.

Najlepiej spośród wszystkich podkarpackich zawodników spisał się Daniel Płonka, który zdobył złoto w kat. 94 kg juniorów pokonują w finale Michała Pawłowskiego z KSW Włocławek.

Medale dla Podkarpacia zdobyli również startujący w kat. seniorów zawodnicy Diamentu Pstrągowa: Iwona Nieroda (srebro w kat. 55 kg) i Dominik Pazdan (brąz w kat. 74 kg).

Iwona w walce o złoty medal była słabsza od Doroty Godziny z X Fight Piaseczno, a Dominik przegrał rywalizację o finał z Kamilem Rutą (Wicher Kobyłka).

W zawodach udział wzięli również inny zawodnicy Diamentu Pstrągowa Kamil Grodzki (kat. 57 kg; seniorzy) i Mateusz Rogosz (63 kg; seniorzy) - pierwszy przegrał z Kacprem Narlochem z KS Cholew Sport Police, a drugi z Michałem Polakiem z Gwiazdy Bydgoszcz.

Fight Club Rzeszów reprezentowali również Piotr Nawłoka (kat. 89 kg; seniorzy; w pierwszej walce miał wolny los, w drugiej przegrał z Dawidem Kasperskim z KS Dragon) i Alan Biały (69 kg; juniorzy; pokonał Igora Ciastko z ZKS Gwardia i przegrał z Franciszkiem Guzińskim z Duetu Gdańsk).

W zawodach wzięło udział łącznie blisko 350 zawodników z 67 klubów z całej Polski. Najlepszym zawodnikiem wybrano Jerzego "Jurasa" Wrońskiego z Palestry Warszawa, a zawodniczką - Dorotę Godzinę z X Fight Piaseczno, finałową rywalkę Iwony Nierody.