Kickboxing. Trzy złote medale Diamentu Pstrągowa

Marcin Jastrzębski
Klub UKS Relax Skarżysko-Kamienna był organizatorem mistrzostw Polski seniorów K-1 Rules i mistrzostw Polski juniorów low kick.

W imprezie wzięło udział dokładnie sześćdziesiąt klubów z całego kraju, w tym klub UKS Diament Pstrągowa z trenerem Jerzym Pilarzem. W rywalizacji seniorów wystartowała Iwona Nieroda, która zwyciężyła w swojej kat. wagowej do -56kg.

W półfinale pokonała Małgorzatę Dymus (Skorpion Krępice), a w finale Martę Chojnoską z Centrum Sportów Walki Płock (wielokrotną medalistkę Mistrzostw Świata i Europy K-1 Rules).

W ślady koleżanki poszli juniorzy i również wywalczyli znakomite pozycje. Karolina Dziedzic w kat. wagowej do -70kg zajęła miejsce na najwyższym stopniu podium.

Kamil Grodzki znakomicie spisał się walcząc w kat. wagowej do -51kg. W półfinale pokonał Sebastiana Kobylińskiego z TKKF Siedlce, a w finale pokonał przed czasem Rafała Krasuckiego z Siedleckiego Klubu Sportowego Gladiator i do domu powrócił ze złotym medalem na szyi.

Z finałowej walki w kat. wagowej do -71kg wycofać musiał się Dominik Pazdan, który wygrywając w półfinałowej walce z Jordanem Puciatą (KS Jedi Boxing Zielona Góra) doznał kontuzji stopy i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem.