Klasa A Krosno: 16-letni bramkarz z Krościenka obronił karnego i został bohaterem meczu

SEC, KRM, GL
archiwum
16-letni Bartosz Pelc z Krościenka zadebiutował na boiskach klasy A. Jak się okazało trener drużyny miał nos, bo młokos nie tylko świetnie wywiązał się ze swojego zadania, ale jeszcze obronił karnego, a jego zespół wygrał na wyjeździe 2:0.

Grupa 1

Udanie zainaugurowała sezon Bukowianka Bukowsko, wygrywając na wyjeździe z Juventusem Poraż. Zwycięstwo nie przyszło wszakże przyjezdnym łatwo. Co prawda po mniej więcej kwadransie doświadczony Zarzyka głową zapewnił gościom prowadzenie, lecz Juventus ani myślał rezygnować z walki o korzystny rezultat. Efekty takiej postawy przyszły niebawem, ponieważ po kilkunastu minutach Bartosz Adamski doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach toczyła się zacięta walka, a najdogodniejszą okazję do zmiany wyniku zmarnował Zarzyka, pudłując z rzutu karnego. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów Bukowianka zaimponowała skutecznością w końcówce. Najpierw strzałem w długi róg z 15 metrów bramkarza gospodarzy pokonał Kowal, a kropkę nad „i” w doliczonym czasie gry postawił Rzymal.

Komplet punktów na starcie zainkasowali również piłkarze Szarotki Uherce. Pokonali w Paszówce tamtejszą Victorię 1:0, a rozstrzygający gol padł na początku spotkania. Mimo kilku okazji z obydwu stron rezultat nie uległ już zmianie.

Juventus Poraż – Bukowianka Bukowsko 1:3 (1:1) **Bramki:** B. Adamski 34-karny – Zarzyka 17, Kowal 81, Rzymal 90+4;

Victoria Pakoszówka – Szarotka Uherce 0:1 (0:1) Solarski 17;

Remix Niebieszczany – Sanovia Lesko 1:1 (1:1) dla gości Hawaj 21;

Zgoda Zarszyn – Orzeł Bażanówka 1:3 (0:0) Wacławski 90 – Pańko 56, 78, Żebradzki 64;

Cosmos Nowotaniec – LKS Pisarowce 8:1 (2:0),
Górnik Grabownica – Sanbud Długie 2:1 (1:0) S. Glazar 34, J. Górniak 68;

Lotniarz Bezmiechowa – Szarotka Nowosielce 2:1.

Grupa 2

W Klimkówce kibice zobaczyli znakomity mecz i piękne bramki. Od początku meczu działo się dużo. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony kapitalnym strzałem wolejem w samo okienko bramki popisał się Jarosław Prajsnar dając prowadzenie gościom. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo 10 minut później Artur Pacholczyk strzałem z narożnika pola karnego wyrównuje. W drugiej połowie lepiej usposobieni ofensywnie gospodarze dobili rywali i choć wydawało się, że bramka Hebdy jeszcze przywraca nadzieję na remis, gościom nie udało się wywieźć choćby punkty z Klimkówki.

W pozostałych meczach na uwagę zasługuje zwycięstwo drużyny z Krościenka, której bohaterem meczu został debiutujący na bramce 16-letni Bartosz Pelc.

- Bartek poradził sobie znakomicie. Nie dość, że zachował czyste konto to jeszcze kapitalnie obronił rzut karny. Pomimo młodego wieku zagrał naprawdę świetne spotkanie – powiedział Marcin Szelc, działacz w klubie Krościenko.

Karpaty Klimkówka – Płomień Zmiennica 4:2 (1:1)

Bramki: A. Pacholczyk 18, Gryzowski 53, 56, Wójcik 90 (karny) – J. Prajsnar 8, R. Hebda 74

Klimkówka: Szczukiewicz – Chudziński (61 Litwin), Kasperkowicz (66 Cypcar), Wiernasz, Kielar (55 Zajdel) – Lenik (76 Bołd), A. Pacholczyk, R. Pacholczyk (70 Wojtoń), Ł. Zych – Gryzowski; Trener: Łukasz Walus

Zmiennica: Węgrzyn – T. Dziedzic, M. Prajsnar, R. Hebda, Zawojski - P. Duduś, Rajchel, D. Tesznar, R. Dziedzic - K. Pelczar (55 Zubel), J. Prajsnar (75 Kułak); Trener: Sławomir Michalski

Sędziował: Rak (Krosno) Widzów: 200

POZOSTAŁE MECZE:
Cisy Jabłonica Polska – LKS Wesoła 2:1 (1:1)

dla gości: Pilecki;

LKS Lubatówka – Beskid Posada Górna 5:2 (4:0) Głód 13, B. Dołęgowski 22, 34, K. Zima 41, D. Knap 47 (karny) – P. Świder 60, Czyż 80;

LKS Izdebki – Brzozovia Brzozów 1:1 (0:0) B. Gładysz 74 – Smoleń 90;

LKS Kombornia – Burza Rogi 0:1 (0:0);
Grabowianka Grabówka – LKS Haczów 2:0;
Iskra Iskrzynia – Wisłok Krościenko Wyżne 0:2 (0:1) Ł. Leś 30, K. Pelczar 60;

Grupa 3

Od skromnego zwycięstwa sezon rozpoczął Sobniów Jasło, który nie bez problemów ograł osłabionego Orła Bieździedza. Bohaterami meczu zostali bracia Bartosz i Karol Klichowie, wpisując się na listę strzelców.

– Zmagamy się z potężnymi brakami kadrowymi. Z różnych powodów nie zagrało sześciu podstawowych zawodników. – mówił Sławomir Sienicki, trener gości.

Podobne problemy dotknęły Spartę Osobnica i Orła Faliszówka, które na inaugurację zanotowały bezbramkowe remisy.

– To cud, że uzbieraliśmy jedenastkę, w której znalazł się odkurzony Andrzej Munia. – komentował Przemysław Paluch, kierownik przyjezdnych.

Spadkowicz ze Skołyszyna podzielił się punktami z Czeluśnicą, z której w przerwie letniej odszedł najlepszy strzelec Tomasz Augustyn. Również remis 1:1 zanotowali zawodnicy Łężyn, którzy musieli gonić wynik z Orłem Lubla. Tęcza Zręcin dostała tęgie lanie na przywitanie się z A klasą od Łęk Dukielskich. Zarząd KKS Gaudium Łężyny składa serdeczne podziękowania Andrzejowi Kurdzielowi za 14 lat pracy w roli kierownika drużyny.

Sobniów Jasło – Orzeł Bieździedza 2:1 (2:0)

Bramki: B.Klich 34, K.Klich 42 – Kulig 61.

Sobniów: M.Kukowski – Trybek (80 Berkowicz), Kosiba ż , K.Klich, Sypień – Zabawa, K.Kukowski (70 Zegarowski), B.Klich, Opałka (75 Hendzel) – Żuraw – Dubiel (86 Sury). Trener Marek Dyląg.

Orzeł: Jarecki – Uram, Zając, Szot, Dziak – Caputa (82 Palar), Czajka ż , Osika (75 Zemrys), S.Sikora (63, Mendelowski) – Kulig – Rachowicz. Trener Sławomir Sienicki.

Sędziował Krzysztof Wojnar (Krosno) Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
LKS Czeluśnica – LKS Skołyszyn 1:1 (1:1)

Machowski 33 – B.Rąpała 43;

Sparta Osobnica – Orzeł Faliszówka 0:0;
Gaudium Łężyny – Orzeł Lubla 1:1 (0:0) Smoleń 85-karny – M.Majewski 56;

Tajfun Łubno Szlacheckie – Zamczysko Mrukowa 1:2 (0:1) J.Sajdak 84 – Twardzik 21, P.Stachurski 63;

Tęcza Zręcin – Zorza Łęki Dukielskie 1:7 (0:2) W.Biały 56 – Poręba 23, Krzepkowski 45, Dziadosz 60, 70, Jastrzębski 73, T.Krężałek 82-karny, Ł.Śliwiński 90;

Huragan Zarzecze – Nafta Chorkówka 0:0.