Klasa A Krosno. Bukowsko bez straty punktu. Tłoczno w grupie 2

red
Piłkarze Bukowianki Bukowsko wygrali kolejne spotkanie, przewodząc w tabeli z kompletem zwycięstw. W meczu z Lotniarzem Biezmiechowa prowadzenie objęli po jednej z pierwszych akcji ofensywnych, a na listę strzelców wpisał się Rzyman.

Klasa A Krosno 1

Zawodnik ten znakomitą strzelecką formę podtrzymał w kolejnych minutach i po kwadransie podwyższył rezultat. Przed przerwą następną bramkę dołożył niezawodny Ireneusz Zarzyka i po pierwszej połowie gospodarze prowadzili różnicą trzech goli.

To w zasadzie rozstrzygało o losach spotkania, a jedyną niewiadomą pozostawały rozmiary zwycięstwa miejscowych. Goście z Bezmiechowej broni wszakże nie składali, imponując ambicją w drugiej części. Ta została nagrodzona dwoma celnymi trafieniami.
Pierwsze komplety punktów natomiast zdobyły ekipy z Zarszyna i Leska. Ci pierwsi ograli Victorię Pakoszówka, prowadząc już po kwadransie, zaś Sanovia Lesko uporała się z rywalem z Długiego niemal w ostatniej chwili.

WYNIKI: Bukowianka Bukowsko – Lotniarz Bezmiechowa 4:2 (3:0) Rzyman 3, 16, Zarzyka 38, Szałajko 79 – P. Czenczek 63, Otta 84;

LKS Zarszyn – Victoria Pakoszówka 1:0 (1:0) M. Kijak 15;

Sanovia Lesko – Sanbud Długie 2:1 (1:0) Biesiada 30-karny, 90 – Patryk Małek 62,

Szarotka Uherce – Szarotka Nowosielce 2:1 (2:0) Delimat 18, Leszczak 38 – B. Gołda 80;

LKS Pisarowce – Górnik Grabownica 1:2 (1:0) M. Adamski 1 – D. Brodzicki 62-karny, J. Irzyk 82;

Remix Niebieszczany – Juventus Poraż 3:1 (1:1) dla gości: B. Adamski 38;

Orzeł Bażanówka – Cosmos Nowotaniec 0:4 (0:1) Laskowski dwie, Szałankiewicz, Nikitchuk.

Klasa A Krosno 2

W czołówce coraz tłoczniej. Na prowadzeniu duet, który nie poniósł jeszcze w tym sezonie porażki, czyli Cisy i Grabowianka, ale tuż za ich plecami grupa pościgowa: Wisłok, Brzozovia, Lubatówka, Beskid Posada.

Ważny mecz rozegrano w Lubatówce, gdzie gospodarze podejmowali spadkowicza z krośnieńskiej okręgówki, Grabowiankę Grabówka. Obydwie drużyny miały przed tym spotkaniem na koncie po 7 punktów i mecz ten decydował o wiceliderowaniu w tabeli. Do przerwy lepiej wiodło się miejscowym, którzy prowadzili różnicą jednej bramki, lecz przewagi tej nie zdołali utrzymać.

Po przerwie bowiem do ataków ruszyli przyjezdni, dokumentując swoją postawę dwoma golami, a w konsekwencji zdobyciem kompletu punktów na trudnym terenie.

WYNIKI: Beskid Posada Górna – LKS Wesoła 5:2 (3:0) P. Świder cztery, M. Niemczyk – Pilecki, K. Barć;

Wisłok Krościenko Wyżne – Płomień Zmiennica 2:0 (1:0) Mosoń 4, Pelczar 85;

Burza Rogi – Cisy Jabłonica Polska 1:3 (0:2) D. Stanisz 63 – G. Wojtowicz 30, 90, D. Dembiczak 37-samobójcza;

Brzozovia Brzozów – Iskra Iskrzynia 2:0 (2:0) Nogaj 4, J. Sawicki 26;

LKS Lubatówka – Grabowianka Grabówka 1:2 (1:0) Sz. Dołęgowski 34 – Dżugan 61, Tabisz 70;

LKS Izdebki – Dwór Kombornia 2:6 (0:1) Adamski 60, 90 – G. Kwolek 43, 80, Bajgrowicz 48, 55, Chrobak 68, Józefczyk 86;
**LKS Haczów – Karpaty Klimkówka 2:2 (1:1) dla gości: A. Pacholczyk, R. Pacholczyk.

Klasa A Krosno 3

W meczu Nafty Chorkówka z Gaudium Łężyny świetnie pokazał się Smoleń, trafił do bramki 3 razy, czym bardzo pomógł swojemu zespołowi. Remisowo zakończył się mecz w Łękach Dukielskich, gra toczyła się do samego końca, wynik ustalił Sypień strzałem cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry. Sobniów Jasło nie dał szans Faliszówce, jedyny gol, jaki padł dla gospodarzy był błędem obrońcy. Świetny występ zaliczył Bogdan Rąpała, który poprowadził do zwycięstwa zespół ze Skołyszyna.

Nafta Chorkówka - Gaudium Łężyny 3:5 (1:3)

Bramki: Czaja, Kielar, Pilacki - Osika, Smoleń trzy, Biernacki.

Pierwsza jedenastka zespołu Gaudium Łężyny: Musiał, Śmiech, Opałka, Głowacki, Gradowicz, Gogosz, Biernacki, Jakubowski, Osika, Majka, Smoleń. Zmiany: Szymański, Stachaczyński, Maciejczyk, Rysz, Buczyński.

Sędzia: Łuksa
. Widzów: 90

.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Łęki Dukielskie - Czeluśnica 3:3 (1:2) Dziadosz 25, Aszlar 48, Sypień 86 - Samborski 15, Sabik 18, Kozicki 66;

Tajfun Łubno - Sparta Osobnica 2:1 (1:0) Baran 30, Piskorz 80 - Budziak 56;

Orzeł Faliszówka - Sobniów Jasło 1:4 (0:2) samobój - Hendzel 10, Sypień 32, Buba 49, Zabawa 53;

Orzeł Lubla - Orzeł Bieździedza 2:1 (1:0) Łukaczyński 44, Hendzel 75 - Rachowicz 55;

Zamczysko Mrukowa - Skołyszyn 0:2 (0:1) Bogdan Rąpała 15, 85;

Huragan Zarzecze - Tęcza Zręcin 2:1 (0:1)
Lenik 67, B. Pierzowicz 75 - Pełpiak 25.

Luka Modrić o nagrodzie UEFA dla piłkarza roku: Cristiano wysłał mi wiadomość, w której gratulował mi wygranej