Klasa A Krosno. Markowce i Długie odrobiły po trzy bramki

Grzegorz Kostka, Łukasz Pado
W weekend na Podkarpacie przyszła jesień, ale boiska są jeszcze w dobrym stanie
W weekend na Podkarpacie przyszła jesień, ale boiska są jeszcze w dobrym stanie Polska Press
W grupie 1 Bukowianka nie zwalnia tempa i odniosła piąte z rzędu zwycięstwo. Ciekawy przebieg miały mecze w Czarnej i w Długich. Po kolejnym zwycięstwie Burza Rogi umocniła się na pozycji lidera w grupie 2 .

Krosno - gr. 1
Jawornik w starciu z Markowcami dominował na boisku i w 50. minucie prowadził już 3:0. Nic nie zwiastowało dramatu miejscowej drużyny, która w pół godziny straciła całą przewagę. Gola na wagę punktu dla Orkana zdobył Dawid Ambicki, w bramce ekipy z Markowiec stał z kolei jego tato Marek.
Podobny przebieg miał mecz w Długich. Bieszczady Ustrzyki Dolne również prowadziły 3:0, ale chyba piłkarze zapomnieli ile trwa mecz.

Jawornik Czarna – Orkan Markowce 3:3 (2:0)**Bramki**: Steciuk 10, Królczyk 25, Rąpała 50 – Daniło 54, Kowal 70, D. Ambicki 80.

Jawornik: Namirowski – Praizner, Woźniak, Dawidowicz, Józefiak – Pawlak (65 M. Nóżka), Królczyk, Steciuk, Ł. Nóżka – Rąpała ŻŻ CZ [po meczu], Zawada (70 Woźny). Trener Grzegorz Tkacz.
Markowce: M. Ambicki – M. Starego, Kądziołka, Bobowski, Dziedzicki, Abram, Sz. Daniło, D. Ciepły, Kot, Cwenar, A. Ciepły. Trener Marian Konieczny.

Sędziował: Matuszek (Sanok). Widzów 50.

POZOSTAŁE WYNIK:

LKS Górki – Szarotka Uherce 0:4 (0:2) Lorenowicz 40, 45, J. Zaniewicz 60, Solarski 85, Rafała Szczygieł (Uherce) nie wykorzystał karnego, drugiego w tym sezonie;

Orzeł Bażanówka - Bukowsko 1:3 (0:2) P. Kalityński 40-karny - Zarzyka 20, 50, Szałajko 25;

Sanovia Lesko – Szarotka Nowosielce 1:1 (0:0) Fedor 70 – Malik 60,

LKS II Pisarowce – Lotniarz Bezmiechowa 3:3 (1:2) Sitek 25, Adamski 47, Blok 60 – P. Czenczek 30, 50, Otta 42;

LKS Zarszyn – Victoria Pakoszówka 2:2 (0:1) Kijak 65, Saliuk 75 – Radwański 25, Lisowski 90-karny;

Sanbud Długie – Bieszczady Ustrzyki Dolne 3:3 (0:2) Koczera 70, Wójcik 77-karny, Prenkiewicz 86 - Jakiel 25, Jacenkiw 30-karny, Demkowski 52.

Krosno – gr. 2
Kolejny świetny występ Daniela Stanisza, który zaliczył hat tricka „Pierwsza połowa była bardzo wyrównana lecz udało nam się strzelić. W drugiej połowie podkręciliśmy tempo, kreowaliśmy dużo sytuacji i zasłużenie wygraliśmy.” – Zbigniew Stanisz (Rogi)
Pierwsze zwycięstwo odnotowuje Płomień Zmiennica po pewnej wygranej w Jaśliskach. Po słabym początku rozgrywek złą passę kończą piłkarze Karpaty Klimkówka i robią to bardzo spektakularnie, pokonując zespół z Kobylan aż 7-1.

Burza Rogi – Krościenko Wyżne 3:1 (1:0) Bramki: Stanisz 44, 70 (karny), 90 – Pasterkiewicz 84.

Burza Rogi: Bogacz – Kubusiak, D. Dembiczak, Dawid Stanisz, Kuśnierczak I – Kucharski, Filich, Kubusiak I, Bałon (46 Szyszlak) - Beber, Daniel Stanisz I; Tr.: S. Sikorski
Krościenko: T. Bargieł – Urban, Ekiert, P. Pelczar, Filar – Żywiec, Szelc, Frydrych, P. Bargieł – B. Pelczar, Pasterkiewicz; Trener: M. Żywiec.

Krosno - gr. 3
W Nienaszowie w doliczonym czasie gry sędzia podyktował dwa rzuty karne, a zespół gości mecz kończył w ósemkę, po trzech czerwonych kartach z czego dwie otrzymał za krytykę decyzji sędziego. Lider z Zarzecza mimo, że przegrywał do przerwy, zdołał odrobić straty i zdobyć zwycięską bramkę.

Orzeł Bieźdźiedza – LKS Czeluśnica 2:0 (0:0)**Bramki**: Dziak 58, Rachowicz 74.

Bieźdźiedzia: Kmiecik – Kaleta, Czerkowicz, Bronowicz, Karol Wilisowski - Rachowicz (82, Caputa), Osika, Ł. Czajka (61, S. Sikora), Dziak (86, Włodarczyk) - Kulig (90+3, Sienicki) - Stasiak (79, Fara). Trener Marcin Szot.
Czeluśnica: Mocek – Szypień, Muzyka, Wiewiórski, Sabik – Majka, Samborski, Zapała, Augustyn, Wiklowski, Maczuga. Trener Piotr Cieniek.

Sędziował Frankowicz Widzów: 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Nafta Chorkówka – LKS Moderówka 1:1 (0:1) Czaja 50 – K,. Czernicki;

Zamczysko Mrukowa – KS Zarzecze 1:2 (1:0) Kmiecik 20 – Krupa (karny), Nosoń;

Tempo Nienaszów – Sobniów Jasło 2:1 (0:0) Siędak 74-karny, Kiełtyka 90+2-karny – Żuraw 90+3-karny;

Zorza Łęki Dukielskie – Orzeł Faliszówka 2:1 (1:1)
Poręba 41, 81 - Majkut 20;

Zamczysko Odrzykoń – Orzeł Lubla 3:2 (3:1) Lenar 17-karny, Guzik 24, Bardzik 34 – Majewski 43, Lubaś 75; Iwełka Iwla –

Standard Święcany 2:0 (1:0) Soliński 40, 90.