Klasa A Krosno Przerwany mecz w Nowosielcach. Skołyszyn z awansem. Brzozovia nadal twardo walczy

bel, GL,secZaktualizowano
LKS Czeluśnica wygrał z Sobniowem Jasło 2:0
LKS Czeluśnica wygrał z Sobniowem Jasło 2:0 Grzegorz Michalski
Grad bramek w Pisarowcach. Nowotaniec strzelił ponad 100 goli. - to w grupie pierwszej. Mecz Szarotka Nowosielce – Victoria Pakoszówka został przerwany w 70. minucie przez sędziego. W grupie drugiej najwięcej emocji w tej kolejce było w Brzozowie. W grupie trzeciej po roku występów w A klasie LKS Skołyszyn wraca do piątej ligi, gdzie nieprzerwanie występował przez 10 lat.

Grupa 1
Rzadko spotykanego wyczynu dokonali piłkarze Remixu Niebieszczany, odwracając losy mecz z wyniku 1:4 na 5:4.
Dodać należy, że na odrobienie trzybramkowej straty mieli jedynie całą drugą połowę. Cel piłkarze z Niebieszczan zaczęli realizować tuż po przerwie, ale tuż przed końcem spotkania nadal przegrywali. O ich wygranej zadecydowało dopiero ostatnie pięć minut, zaś gol przechylający szalę zwycięstwa padł w doliczonym czasie gry. Szczęśliwym strzelcem był Bartłomiej Fal.
Kolejne wysokie zwycięstwo odniósł Cosmos Nowotaniec, który w tym sezonie strzelił już ponad sto goli.

LKS Pisarowce – Remix Niebieszczany 4:5 (4:1)

Bramki: Śliż 16, Koczeń 23, Fejkiel 40, Śmiech 43 – Koczera 2, D. Pałys 47, 69, B. Fal 86, 90+4.

Pisarowce: Wanielista – Dąbrowski, Florian, Koczeń (24 Jamka ż), Szomko (66 Sroka) – Fejkiel, Florek ż, Sokołowski (46 Zabawski), Żańczak, Śmiech ż (75 Cypcarz) – Śliż. Trener Adam Florek.

Remix: Kwolek – Kądziołka, Garbowski, M. Pałys (46 Pogorzelec), Fal – Sokół, J. Pałys, Stach, Grzyb, D. Pałys – Koczera. Trener Daniel Niemczyk.
Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
LKS Zarszyn – Sanovia Lesko 2:3

Szarotka Uherce – Cosmos Nowotaniec 1:5

Sanbud Długie – Juventus Poraż 7:1 (4:0)
Filar 10, 62, Bieleń 21, Pliszak 32, 38, 78, P. Solon 50-samobójcza – P. Latusek 90.

Lotniarz Bezmiechowa – Górnik Grabownica 1:4 (0:2)
Dla gości: Górniak, Glazar dwie, Irzyk.

Szarotka Nowosielce – Victoria Pakoszówka. Mecz przerwany w 70. minucie przez sędziego. Jeden z kibiców (mógł to być jeden z graczy gości będący na trybunach) wbiegł na boisko. To wywołały zamieszanie i przepychanki. Arbiter zdecydował się zakończyć mecz przedwcześnie.

mecz Bukowianka Bukowsko – Orzeł Bażanówka przełożony na środę 17.30.

Grupa 2
Najwięcej emocji w tej kolejce było w Brzozowie. Gospodarze, którzy celują w awans pokonali po twardym meczu Beskid Posada Górna 3:2. – Chłopcy walczyli, jak lwy, ale wygrała Brzozovia – komentowali goście.

Wisłok Krościenko Wyżne – LKS Kombornia 7:2 (4:0)
Bramki:
Mosoń 15, Leś 25, K. Pelczar 35, K. Pelczar 40, Wiszyński46, P. Pelczar 60, Wiszyński 70 – Czekańsk 60 , G. Kwolek 70

Krościenko: Bargiel (60. B. Pelc)- Filar, K. Rysz, A. Rymar, B. Pelczar, P. Pelczar, Ł. Leś (65. Płoszaj, K. Pelczar (60. D. Szmyd), K. Praisner, A. Wiszyński, Z. Mosoń (65. D. PelcŻ). Trener: Kamil Pelczar.

Kombornia: Czapor – Rymarz, J. Kwolek (80. Betlej), Wilusz, K. Kwolek, Surmacz (65. Szmyd), G. Kwolek ż, Czekański, Długosz, Chrobak, Bager. Trener: Grzegorz Kwolek.

Sędziował: Aleksander (Jasło). Widzów: 200.

Pierwsze 20 minut upłynęło pod znakiem wyrównanej gry; oba zespoły miały bramkowe okazje. Potem Wisłok „włączył” skuteczność i po kolei zdobywał bramki. Najładniejszego gola zdobył Piotr Pelczar (na 6:2), który przebiegł niemal przez całe boisko i uderzył, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Mecz toczył się w koszmarnym upale, jeden zawodnik potrzebował pomocy.

Pozostałe wyniki:
Burza Rogi – LKS Lubatówka 0:4 (0:2)
Sz. Dołęgowski 25, Parylak 30, Knap 60, Sorys 75

LKS Wesoła – Grabowianka Grabówka 4:2 (1:1) Dyrak 28; Pilecki 71, Kajdas 79, Barć 87 - Ryń 41, Dymnicki 60

Karpaty Klimkówka - Jabłonica Polska 3:1 (1:0) Puchalik 10, Pacholczyk 73, Pulnar 80
- Kasprzyk (60)

Brzozovia Brzozów – Beskid Posada Górna 3:2 (2:1) Herbut 2, Smoleń – Świder 20, Grodzki 80

Płomień Zmiennica – Iskra Iskrzynia 2:1 (1:0) Tesznar 35; Pelczar 60 – Pojnar 83

LKS Haczów – LKS Izdebki 2:2 (1:0)

Grupa 3
Po roku występów w A klasie LKS Skołyszyn wraca do piątej ligi, gdzie nieprzerwanie występował przez 10 lat. Stało się to dzięki sobotniej porażce Gaudium Łężyny z Orłem Bieździedza, który zapewnił sobie utrzymanie w A klasie. W szeregach bieździedzan po raz kolejny brylował Dominik Kowalski, pozyskany zimą napastnik, a jego przyjście okazało się strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy Czeluśnicy nie myślą się zatrzymywać i odprawili kolejnego rywala, a Orzeł Lubla po zabójczych początkach obydwu odsłon wypunktował Tęczę Zręcin. Zamczysko Mrukowa obrało kurs na utrzymanie i pewnie pokonało zdegradowaną Naftę Chorkówka.

Orzeł Bieździedza – Gaudium Łężyny 3:1 (2:0)

Bramki: Rachowicz 14, Kowalski 32, 83 – Musiał 86.

Orzeł: Jarecki – Szot ż , Zając, Bronowicz, S.Sikora – Rachowicz (90+2 Śliż), Czerkowicz, Kulig, Czajka – Stasiak (72 Dziok) – Kowalski (87 Dziak). Trener Zdzisław Żmigrodzki.

Gaudium: Garbacik – Źrebiec (75 Jakubowski), Majka, Opałka, Śmiech (68 Musiał) – Osika, Biernacki, Głowacki, Szymański – J.Maciejczyk (46 Kosiba) – Smoleń. Trener Michał Żebracki.

Sędziował Marcin Samborowski (Krosno). Widzów 200.

Sobniów Jasło – LKS Czeluśnica 0:2 (0:1)
Samborski 11, Zychowicz 53;

Orzeł Lubla – Tęcza Zręcin 2:0 (1:0) Szydło 2, Czernicki 47;

Nafta Chorkówka – Zamczysko Mrukowa 0:3 (0:2)
Stachurski 23, Chopiak 23, K.Kmiecik 79;

Zorza Łęki Dukielskie – Tajfun Łubno Szlacheckie 5:0 (2:0) D.Dziadosz 3, P.Dziadosz 40, 87, Ryczak 75, A.Wilk 90;

Orzeł Faliszówka – Huragan Zarzecze 2:0 (1:0)
Gradowicz 15, 70;

LKS Skołyszyn – Sparta Osobnica 2:1 (0:1) Zawisza 53, B.Rąpała 74 – Faryj 16.

W zaległym meczu: Sobniów Jasło – Sparta Osobnica 5:0 (1:0) Hendzel 40, 85, Zegarowski 47, 51, Sypień 74.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze