Klasa A Rzeszów: Czudec – Świlcza, od 3:0 do 4:4 [ZDJĘCIA]

CK, MIŁ, KZ
Przybyszówka Rzeszów pokonała 3:2 Hermana Hermanowa.
Przybyszówka Rzeszów pokonała 3:2 Hermana Hermanowa. bartosz frydrych
Prawdziwy piłkarski horror przeżyli kibice w Czudcu, gdzie odbył się mecz czołowych zespołów klasy A. Pierwszej porażki w grupie 3 doznała drużyna Piłkarskich Nadziei z Mielca.

Grupa I

To był prawdziwy szlagier kolejki. Czarni prowadzili ze Świlczanką już 3:0, a w 87. minucie uzyskali bramkę na 4:2, mimo to drużyna ze Świlczy zdołała uratować remis. Jasionka na swoim stadionie pokonała Trzebownisko, równie dobrze jednak wygranymi mogli być goście, gdyby tylko byli bardziej skuteczni. W Wysokiej Strzyżowskiej cieszyli się zarówno ze zwycięstwa nad Gromem Mogielnica, jak i z powrotu do drużyny Roberta Klimka.

GRANIT WYSOKA STRZYŻOWSKA – GROM MOGIELNICA 4:1 (2:0)

Bramki: D. Wilk 20, 31, Iwanowski 68-wolny, Kozak 82 – Kurc 86.

Granit: Krok – Iwanowski ż, Leśniak, Flaga ż, Miłosz (78 Nowak), Cyran, Kozak, D. Wilk (89 Kumor), K. Wilk, Klimek ż (65 Zeid), D. Bożek (75 P. Bożek). Trener Ryszard Skuba.

Grom: Mokrzyński – Nawrot, Grzebyk (62 Sanecki), Słowik (25 Kozioł cz [60, za faul]), Wiącek (80 Błażej), Marczydło (52 Radliński), Wilk (68 Rak), Kurc, Nalepa, Kocurek (80 Wróbel), Gosztyła ż. Trener Zbigniew Dąbek.

Sędziował: Ożóg. Widzów 70.

POZOSTALE WYNIKI:

KS Zaczernie – Orzeł Wysoka Głogowska 2:1 (1:1) Kłeczek 25-wolny, Ziemiński 65 – Wesół 14-karny;

Victoria Budy Głogowskie – KP Zabajka 2:4 (1:3) dla gospodarzy: Wisz (karny), Draus;

LKS Jasionka – LKS Trzebownisko 2:1 (0:1) Adamczyk 63, Flis 85 – Kamiński 45;

Przybyszówka Rzeszów – LKS Hermanowa 3:2 (1:0) Pieńkosz 4-sam., Jacek 49, Stalec 62 – Bereś 84, Kopiec 86;

Czarni Czudec – Świlczanka Świlcza 4:4 (3:0) Szpiech 11, Paluch 37-karny, Kuter 41, Rak 87 – Osetkowski 57, Furman 80, Preneta 88, Kozak 90+4.

Mecz Grunwald Budziwój Rzeszów – Iskra Zgłobień został odwołany – boisko po deszczu nie nadawało się do gry.

Grupa 2

Stal Łańcut w Rógóżnie musiała sobie radzić od 33 minuty w „10”, ale zdołała wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie Szarotka zdobyła gola kontaktowego, a w samej końcówce uratowała punkt. Z pierwszej wygranej cieszył się Grom Handzlówka, a zadecydowała o tym bramka Sebastiana Macioszka z 84. minuty

Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Brzeg Białobrzegi 3:0 (1:0)

Bramki: Serafin 32, Drozd 80, Smycz 90+2.

Orzeł: Mączka – Gaca, Bałut, Drozd (89 Słonina), Krasoń ż (81 B. Chorzępa) – Kuduk, Rzeszutek (84 M. Chorzępa), Serafin ż, Śliż (70 Cisek) – Smycz, Szylar. Trener Piotr Gaca.

Brzeg: P. Łuksik – Babka (86 Chlebuś), Dudek, Janusz, Kochman – Kremer, Kubis (80 Jarosz), Leja, Nikodem – Piekarz (60 Bosak), Wołowiec. Trener Arkadiusz Babka.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Pogórze Bachórz – Astra Medynia Głogowska 1:1 (0:0)
Kopczak 52 – Wołowiec 90+3;

Szarotka Rogóżno – Stal Łańcut 2:2 (0:2) Marek Skupień 64, B. Skupień 90+1 – Kraska 13, Brzuszek 39;

Grom SZiK Handzlówka – Galicja Chmielnik 1:0 (0:0) Macioszek 84;

Tatyna Dylągówka – Włókniarz Rakszawa 2:2 (0:1) Jamrozik, A. Kłoda – Kadłubkiewicz, Jurek;

Wisłok Stal-Rol Czarna – Start Brzóza Stadnicka 3:1 (2:0) dla gospodarzy: Nowak 4, Brusik 35-karny, 74;

KS Dąbrówki – Leśna Wólka Podleśna 0:2 (0:1) T. Lech 23, 68.

Grupa 3

Pierwszą porażkę w sezonie poniósł beniaminek z Mielca. Drużyna Piłkarskich Nadziei przegrała w Chrząstowie z Dromaderem. – Do tej pory szło nam bardzo dobrze. W meczu z Dromaderem musieliśmy zapłacić frycowe – tłumaczył przyczyny porażki trener APPN Mielec Jacek Cyganowski. Inni beniaminkowie spisali się bez zarzutu: Sparta Chorzelów ograła wysoko Atut Podborze, zaś Korona Majdan Królewski była minimalnie lepsza od LKS-u Hucina.

Czarni Trześń – Barka Breń Osuchowski 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Filar 10, 1:1 Kmiecik 42, 2:1 J. Dopart 62.

Czarni: Mi. Domagała – M. Dopart, Godek (84 Ma. Domagała ż), Trojnacki, Pietryka – J. Dopart, Filar, Kardyś, Nachyła (85 Pszeniczny), Szymański: Trener: Mateusz Dopart.

Barka: Cebula – Strycharz, Gręba, M. Pisarczyk, Sikora, Lasota żż cz, Wnuk, Kmiecik ż, Knap ż, Dziadosz ż, T. Pisarczyk. Trener: Leszek Zięba.

Pozostałe wyniki:

Atut Podborze – Sparta Chorzelów 1:6 (0:0)
Kilian 76 – D. Pazdro 54, 58, 65, 81, Zalot 87, Gamracy 90+1;

Tuszymka Tuszyma – Pitmark Jaślany 5:0;
Złotniczanka Złotniki – Start Wola Mielecka 3:1 (2:1) Foltak 23, Dziubek 40, 65 - Siembab 19;

LKS Hucina – Korona Majdan Królewski 0:1 (0:0) Nowak 70;

Dromader Chrząstów – APPN Mielec 5:4 (2:2) dla gości: Radoń 20, 60 Maciąg 31, Cebera 52;

Piast Wadowice Górne – Błękitni Siedlanka 2:2.
Pauza: Smoczanka Mielec.