Klasa B Dębica: Arbiter poczuł się zagrożony. Przerwany mecz w Dąbrówce Wisłockiej [DĘBICKA B-KLASA, WYNIKI 20 października 2019]

(sol, mawa)
W B-klasie prawdopodobnie walkowerem na korzyść Hetmana zakończy się przerwany mecz w Dąbrówce Wisłockiej. Arbiter zdecydował się na taki krok po tym, jak jeden z zawodników Apollo Dulcza Mała, niezadowolony decyzją rozjemcy, miał mu wyrwać z rąk kartki.

- Z relacji świadków wiem, że ukarany zawodnik wyrwał sędziemu żółtą kartkę. Arbiter uznał, że to znieważenie sędziego i przerwał mecz – mówi Wiesław Lada, wiceprezes ds. komunikacji Podkarpackiego ZPN, który prowadzi rozgrywki w tej lidze.

- Komisja Gier zbiera się we wtorek. Nie chciałbym ferować wyroków – dodał Lada.

W obliczu prowadzonej ostatnio kampanii „#szanuj sędziego” to bardzo odważny, ale też dobry gest ze strony sędziego.

- Trzeba jednak uczyć ludzi szacunku. Nawet w taki sposób, skoro rozmowy i prośby nie pomagają, to może kary będą – dodał działacz.

Klub Apollo Dulcza Mała najprawdopodobniej zostanie ukarany walkowerem. Reperkusje spotkają też zapewne nerwowego piłkarza.

Grupa I

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły rezerwy Lechii, które wysoko wygrały z Bystrzycą. Pokonani na otarcie łez mogą czuć satysfakcję z pięknego gola z rzutu wolnego autorstwa Kamila Adamskiego.

Na boisku w Górze Ropczyckiej Interowi nie udało się urwać punktów liderowi, chociaż szanse na to były, gości m.in. uratował słupek.

W derbach gminy w Będziemyślu Gród podzielił się punktami z Plonem.

Korona Góra Ropczycka – Olimpia Nockowa 0:2 (0:1)
Gruchacz, K. Pazdan;

Chemik II Pustków – Brzeźnica 2:2 (1:1) Wicher dwie – K. Jaskot, Konsur;

Bystrzyca – Lechia II Sędziszów Małopolski 1:4 (0:0) Adamski – Rak dwie, Szczęch, Jaworek;

Gród Będziemyśl – Plon Klęczany 1:1 (1:1) Marchlik – sam.;

Inter Gnojnica – Paszczyniak Paszczyna 2:3 (1:2) Sroka 1, Bieś 60 – Pyskaty 41, 58, Chmura 3.

Grupa II

Pierwszą stratę punktów zanotował lider z Łęk Górnych, który po serii siedmiu zwycięstw zremisował w Starej Jastrząbce.

Dragon Korzeniów – Stasiówka 0:5 (0:1) P. Ryba 28, 85, Mądro 54, 65, Siop 83;

Brzostowianka Brzostek – Baszta Zawada 0:2 (0:1)
Szpunar 7, P. Strzałka 76;

Dąb Żdżary – Orły Borowa 2:1 (1:1) Wajs, Kolak (k) - Kieraś;

Dąbrówka Stara Jastrząbka – Łęki Górne 2:2 (0:0) dla gości: Sokół, Kubisztal;

pauzowała Jamnica Dulcza Wielka.

Mecz Hetman Dąbrówka Wisłocka – Apollo Dulcza Mała został przerwany w 11 minucie przy stanie 0:0.