Klasa B Dębica: Skuteczny finisz Dębu i Kamieniarza

mj, kostek
Jako jedni z ostatnich w tym sezonie pojawili się na boiskach piłkarze dębickiej klasy B.

Grupa 1:

Świetny debiut zaliczyli zawodnicy KS-u Bystrzyca. Nowa drużyna pokonała w roli gospodarza (na boisku w Klęczanach) Wolicę Piaskową. Cztery gole dla Bystrzycy zdobył kapitan Paweł Wytrwał, który w ostatnich sezonach zdobywał gole dla Olchovii Olchowa.

Dobrze sezon rozpoczął Paszczyniak, który po twardym boju pokonał Zawadę. Działo się w Górze Ropczyckiej. Korona wygrywała już różnicą trzech goli, ale ostatecznie musiała zadowolić się punktem.

KS Bystrzyca – Piast Wolica Piaskowa 7:3 (4:1) P. Wytrwał cztery, Broda, B. Łyszczek 2 – Felon, Stefanik, D. Przydział;

Paszczyniak Paszczyna – Baszta Zawada 3:1 (1:1) K. Pyskaty 30, 53, Ł. Kusibab 75-karny – Cieśla 13;

Korona Góra Ropczycka - Kaskada II Kamionka 4:4 (3:1) Sikora 17, Kamil Zieliński 21, 30, Surman 75 – Popek 42, M. Świder, 49, Kuroń 53, Rogowski 60;

LZS Mała - Borkovia Borek Wielki 5:0 (3:0) Nowak 5, Jeziut 24-wolny, Pociask 34, Olech 72, Surczyński 76.

Pauzowała Brzostowianka Brzostek.

Grupa 2:

W pierwszej kolejce kibice na brak bramek narzekać nie mogli. Najwięcej padło w Wylowie, gdzie miejscowy Skorpion - mimo, że do przerwy prowadził dwoma bramkami - przegrał mecz. Gospodarze w drugiej połowie stracili aż pięć goli.

Pierwszym liderem zostały Orły z Rudy, które pokonały czteroma bramkami zespół ze Starej Jastrząbki. Cztery gole zdobyli również piłkarze Góry Motycznej, pokonując na wyjeździe Orły z Borowej.

W meczu rozegranym awansem rezerwy Kamieniarza pokonały Jamnice, dzięki skutecznemu finiszowi w drugiej połowie.

Skorpion Wylów - Dąb Żdżary 2:5 (2:0) dla gospodarzy: Surowiec, Pleban;

Orły Ruda - Dąbrówka Stara Jastrząbka 4:0 Skutnik trzy, Zboch;

Orły Borowa - LKS Góra Motyczna 1:4 (1:2) Krawiec 30 – Skóra 10, Czuryło 20, Kobos 40, Piękoś 70;

Kamieniarz II Golemki - Jamnica Dulcza Wielka 3:2 (0:2) M. Lada 63, K. Lada 68, Koczot 89 – Wolak 38, 43.