Klasa B Krosno. Dziesięć goli zobaczyli kibice w Górzance

MTR, GL
Polska Press
Dziesięć goli zobaczyli kibice w Górzance, a Orzeł pokonał LKS Olszanica. Dębowczanka ambitnie goniła Wisłokę Niegłowice.

Krosno 1

Świadkami szalonego widowiska, w którym padło dziesięć bramek, byli kibice zgromadzeni na stadionie w Górzance. Miejscowy Orzeł pokonał Olszanicę 6:4. Na przerwę zawodnicy schodzili przy remisie 3:3, jednak druga połowa należała już do gospodarzy. Bohaterem Osławy Zagórz w meczu z LKSem Tyrawa Wołoska został Emil Szałęga, który popisał się hat-trickiem. Szałęga do Zagórza trafił w letnim okienku transferowym, wcześniej reprezentował barwy Drewiarza Rzepedź. Również trzema trafieniami popisał się Tomasz Kulig z LKS-u Czaszyn, a jego drużyna wygrała na wyjeździe z Zalewem Myczkowce 3:0.

Bieszczady Jankowce, które niedawno świętowały 35-lecie istnienia klubu, wygrały na własnym stadionie z Nelsonem Polańczyk 3:1. Spory udział w zdobyciu trzech punktów miał Kamil Uzdejczyk, który dwukrotnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Gabry Łukowe, które po trzech latach przerwy wracają na ligowe boiska, muszą jeszcze trochę poczekać na swój inauguracyjny mecz, ponieważ spotkanie z Juventusem Poraż zostało przełożone na inny termin.

WYNIKI: Bieszczady Jankowce – Nelson Polańczyk 3:1 (2:1) Pawlak 15, Kamil Uzdejczyk 26, 86 – Sroka 33; Zalew Myczkowce – LKS Czaszyn 0:3 (0:2) T. Kulig 5, 42, 70; Pionier Średnia Wieś – Remix Niebieszczany 4:1 (3:1) Fedorowiat 12, Gembuś 18, 45, 60 - P. Czubek 40; LKS Tyrawa Wołoska – Osława Zagórz 2:3 (1:2) Sz. Hnat, Harabasz – E. Szałęga trzy; Orzeł Górzanka – LKS Olszanica 6:4 (3:3) Dębiński, Blok trzy, Sidorski dwie – Jaworski, Witkowski, Wójtowicz; mecz Gabry Łukowe – Juventus Poraż został przełożony.

Krosno 2

Już na starcie rozgrywek mieliśmy sporo bramek, a kibice byli świadkami emocjonujących pojedynków. Na uwagę zasługuje „comeback” w wykonaniu drużyny z Jaćmierza, która przegrywając do przerwy 1:3 potrafiła odrobić straty z nawiązką i zgarnąć pełną pulę. Jutrzenka po zmianie stron wzięła się w garść, po godzinie gry z małym okładem zdobyła gola kontaktowego, później
wyrównała, ale wciąż jej było mało. Walka do samego końca się opłaciła, bo gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki i mogli się cieszyć z trzech punktów. Dużo emocji także w Odrzechowej, gdzie gospodarze nie bez problemów pokonali gości z Czerteża.

Przyjezdni do końca ambitnie walczyli o uratowanie przynajmniej punktu, ale gospodarze nie pokpili sprawy i zaksięgowali trzy oczka na inaugurację. Ponadto drużyna ŁKS Płowce/Stróże Małe dobrze przywitała się z kibicami w nowym sezonie pewnie pokonując rywali z Wróblika Szlacheckiego. Kibice mieli co oglądać bowiem Ryniak strzelił kapitalną
bramkę z 30 metrów.

WYNIKI: LKS Odrzechowa - ULKZ Czerteż 3:2 (1:1) Rodzinka 42, Sielarski 48, 50 – Ziarski 35, Pielech 70; Jutrzenka Jaćmierz –Florian Rymanów Zdrój 5:3 (1:3) Ostrowski 43, 63, Lak 72, Malik K. 80, 87; LKS Płowce/Stróże
Małe – Iskra Wróblik Szlachecki 3:0 (1:0) Satkowski 25, Ryniak 72, Szmyd 90; Pauza: Orion Pielnia; Pogórze Srogów Górny – LKS Milcza 2:2; LKS Głębokie – Beskid Posada Górna 0:8 D. Wołczański 3, W. Golowski 2, J. Smerecki, S. Konderak, P. Świder.

Krosno 3

Pierwsza kolejka pokazała dominację gospodarzy meczów. Na szczególną uwagę zasługuje pewne zwycięstwo LKS-u Golcowa, który nie dał najmniejszych szans rywalom na jakiekolwiek punkty rozgrywając świetne zawody i okraszając swój występ pięcioma bramkami. Pewne zwycięstwo również Sanu Nozdrzec. Dużo bramek i emocji mieliśmy w Domaradzu, gdzie gospodarze pokonali Orły Jabłonka 5-2, a znakomity mecz rozegrał Pilch. Słaba pierwsza połowa piłkarzy LKSu Hłudno została zrekompensowana kibicom dużo lepszą drugą połowę, w której gospodarze zdominowali rywali zgarniając na starcie sezonu trzy punkty. Pewnie zwycięży- ła także Victoria Niebocko, która już do przerwy świetnie ułożyła sobie starcie z Izdebkami.

WYNIKI: Sokół Domaradz – Orły Jabłonka 5:2 (3:1) Hus 13, Pilch 18, 30, Filipkowski 60, Tomasz 70 (karny) – Piegdoń 38, Bawicz 88; Hłudno – Grabownica 3:1 (0:1) Kelega 47 (karny), Bołoz 70, 80 – Dąbrowski 23 ; LKS Golcowa – Zryw Dydnia 5:0 (4:0) Ślęczka 11, Rachfał 19, 27, Kędra 39, Szmyd 55, San Nozdrzec – ŁKS Trześniów 4:1 (3:0) Hałas 25, 32, Gromala 43, Baran 60; Victoria Niebocko – Izdebki 3:1 (3:0) B. Myćka, P. Myćka, Mazur – samobójcza.

Krosno 4

Piłkarze LKS-u Lubatowa rozgromili na inaugurację sezonu Tornado Wrocankę i objęli przodownictwo w ligowej tabeli. Skutecznością zaimponował Paweł Sroka, który trzykrotnie kierował piłkę do siatki, dzięki czemu został liderem klasyfikacji na najskuteczniejszego piłkarza sezonu w tej grupie.

Ciekawie też było w Pustynach, gdzie miejscowy Orzeł podejmował Kombornię oraz Jasienicy Rosielnej, w której gościł Beskid Równe. W pierwszym przypadku gospodarze prowadzili, lecz nie utrzymali jednobramkowej przewagi do końcowego gwizdka arbitra. Po przerwie przyjezdni rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść, między innymi dzięki Czekańskiemu, dwukrotnie wpisującemu się na listę strzelców, i to w przeciągu kilkudziesięciu sekund.

W Jasienicy natomiast goście wygrywali do przerwy, lecz tuż po wznowieniu gry miejscowi wyrównali, by ponownie pozwolić wyjść rywalom na prowadzenie. Kolejne minuty należały do Błękitnych, którzy odrobili straty, a następnie po raz pierwszy osiągnęli
przewagę. W końcówce piłkarze z Równego uratowali punkt. Tylko jednak bramka padła w pojedynku LKS Głowienka - Huragan Jasionka, a bohaterem miejscowych był Jakub Hejnar, autor gola na wagę trzech punktów.

Z rozgrywek wycofał się Orlew Suchodół i drużyny wyznaczone na mecze z tą drużyną
będą pauzować.

WYNIKI: LKS Głowienka – Huragan Jasionka 1:0 (0:0) Jakub Hejnar 56; LKS Lubatowa – Tornado Wrocanka 6:1 (4:1) Sroka 22, 43, 59, Kania 29, 33, Szczurek 71 – Błażej Zając 39; Błękitni Jasienica Rosielna – Beskid Równe 4:4 (1:2) Fiejdasz 18, Ł. Gurgacz 48, 75, M. Kwolek 66 – K. Kłat 12, 29, S. Braja 84, T. Gniady 63; Orzeł Pustyny – LKS Kombornia 2:3 (1:0) dla Komborni: D. Surmacz 65, Czekański 75, 76; LKS Węglówka pauzował, Koniczynka Krosno – Nafciarz Bóbrka 5:2.

Krosno 5

Tajfun Łubno Szlecheckie z wysokiego „C” rozpoczął nowy sezon i bardzo pewnie pokonał na wyjeździe Błękitnich Żeglce. Hat-trikiem popisał się Jakub Sajdak, który już w pierwszej kolejce zaimponował formą, a jednego gola dołożył Bogdan Baran. Jeszcze lepiej zaprezentowała się Tęcza Zręcin, która wbiła Brzezówce aż siedem goli, nie tracąc żadnego.

W derbach gminy Wojaszówka podział punktów, choć to Rędzinianka była bliższa wygranej, prowadząc od pierwszej minuty meczu. Chlebianka Chlebna szybko straciła dwie bramki w Dobieszynie i zmuszona była odrabiać straty, ale stać ją było tylko na honorowe trafienie. Podziałem punktów zakończyło się naotmiast spotkanie LKS-u Łęki Strzyżowskie z Rędzinianką Wojaszówka.

BŁĘKITNI ŻEGLCE – TAJFUN ŁUBNO SZLACHECKIE 0:4 (0:1)
Bramki: J.Sajdak 31-karny, 50, 72, Baran 88.

Błękitni: M.Wolski – A.Wolski, T.Gunia, Wierdak, Szczur (46 Gromek) – G.Gunia, Kozielec, Pękala (72 Gydziak), M.Gunia –
Szymbara, Doniek. Trener Modest Gunia.

Tajfun: Cichoń – Tomasik (80 Wilk), A. Wiater, E. Wiater, Znój – J. Sajdak, D. Sajdak, Piskorz, Baran – Kosiek żk , Gierlasiński. Trener Wojciech Munia.

Sędziował B. Rajchel (Krosno). Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Victoria Dobieszyn – Chlebianka Chlebna 2:1 (2:0) Zborowski 3, Krześniak 10 – Wąchała 50; Tęcza Zręcin – LKS Brzezówka 7:0 (4:0) M.Zuzak 19, Gładysz 25, 67, J.Zuzak 28, 90, Limberger 43-karny, Wityński 74; LKS Łęki Strzyżowskie – Rędzinianka Wojaszówka 1:1 (1:1) Wanat 34 – Kołek 1. Jasiołka Świerzowa – KS Szczepańcowa 1:1; pauzował Nurt Potok.

Krosno 6

Zawodnicy Dębowczanki Dębowiec pokazali charakter i, choć przez znaczną część spotkania przegrywali z Wisłoką Niegłowice, zdołali zgarnąć trzy punkty.

– Wszystkie nasze bramki były przedniej urody po uderzeniach z dystansu w okienka. – opowiadał Piotr Pierzowicz, kierownik gości.

Efektowny początek zaliczyły ekipy z Brzysk, Osobnicy i Osieka Jasielskiego, które rozgromiły kolejno gości z Makowisk, Hankówki i Łubienka. Wyrównane starcie odbyło się w Szebniach, gdzie powstały z połączenia sił Jasiołki Szebnie i Nieplanki Niepla GKS Team 17 nieznacznie uległ Wisłoce
Błażkowa.

WISŁOKA NIEGŁOWICE – DĘBOWCZANKA DĘBOWIEC 3:4 (2:1)
Bramki: Wróżek 15, 64, Myśliwiec 16 – K.Stachowicz 29, Kuchta 48, M.Czajka 81, Bartuś 82.

Wisłoka: Szewczyk – Szydło, Ł. Nawracaj (46 Filar), Dzięglewicz żk (33 Starzewski), Krzanowski – Szopa (78 Baran), T. Nawracaj, Kwilosz, Pisiak – Wróżek, Myśliwiec. Trener Łukasz Nawracaj.

Dębowczanka: Kluk – Kozik, G. Czajka żk , Ł. Pierzowicz, Waśko – Gierut, D. Piątek żk (78 M. Czajka), A. Stachowicz (56 Szostak), K. Stachowicz (87 Orlof) – Kuchta (72 W. Czajka), Bartuś żk. Trener Bartosz Gierut.

Sędziował Gancarz (Krosno). Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sparta Osobnica – Jasiołka Hankówka/Brzyszczki 4:1 (2:1) Kulig 7, 73, Faryj 25, Brągiel 81 – Urban 4; Liwocz Brzyska – Nowy Dwór Makowiska 8:2 (3:1) Kozak dwie, Kolbusz dwie, M.Czapla, D.Czapla, Madej, samobójcza – Majka dwie; LKS Osiek Jasielski – Zorza 03 Łubienko 5:1 (4:0) Urban 25, 43, Biernacki 33, 38, Siwak 67 – Fiałkiewicz 49; GKS Team – Wisłoka Błażkowa 0:1 (0:1) K.Przewoźnik 15. Wrzos Krempna – Dragon Glinik Nowy 0:8.