Klasa B Krosno. Pierwsza wygrana Łęk Strzyżowskich

mtr, sec, gl
W meczu krośnieńskiej klasy B grupa 5 Victoria Dobieszyn nie miała nic do powiedzenia w pojedynku z Rędzinianką Wojaszówka. Tomasz Jefimow
Czekali, czekali i się doczekali. Zawodnicy z Łęk Strzyżowskich odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe KS Szczepańcowa.

Krosno 1

Po pierwszy punkt w sezonie sięgnęła Olszanica, która zremisowała z Bieszczadami Jankowce 1:1. Bez punktów wciąż pozostaje Zalew Myczkowce, który przegrał na wyjeździe z Orłem Górzanka aż 0:5. Czaszyn okazał się lepszy od Osławy w derbach gminy Zagórz.

WYNIKI: Orzeł Górzanka – Zalew Myczkowce 5:0 (2:0) Wojtanowski 10, Solon 21, Mrzygłód 59, Winnicki 61, 83;

Osława Zagórz – LKS Czaszyn 2:4 (1:3) dla gości: Szczepaniak 9, 60, Cyganik 31, Ścieranka 32;

Juventus Poraż – Remix Niebieszczany 5:3 (3:0) Kowalski, Mołczan dwie, Łukaszyk, P. Osenkowski – Grzyb-karny, Szepieniec-karny, Szumski;

LKS Olszanica – Bieszczady Jankowce 1:1 (0:1) Kociuba 69 – Zieliński 18;

Gabry Łukowe – Nelson Polańczyk 1:1 Janczak-samobójcza – Głowa;

Mecz LKS Tyrawa Wołoska – Pionier Średnia Wieś został odwołany.

Krosno 2

Emocji nie brakowało w Posadzie Górnej. Po dobrym początku i bramce Wołczańskiego w czwartej minucie, wynik długo nie ulegał zmianie, choć sytuacji nie brakowało. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony goście wyrównali za sprawą Sokołowskiego. W drugą połowę znów dobrze weszli gospodarze zdobywając szybkie dwa gole, które niejako ustawiły mecz.

Na pochwały zasługuje duet Wołczański-Świder, który wypunktował swoich rywali. Kolejne pewne zwycięstwo odnoszą zawodnicy Płowce/Stróże Małe umacniając tym samym swoją pozycję lidera tabeli. Starcie pomiędzy LKS Głębokie i LKS Odrzechową zakończone bezbramkowym remisem.

WYNIKI: Beskid Posada Górna – Orion Pielnia 4:2 (1:1) Wołczański 4, 80, Świder P. 48, 53 – Sokołowski 41, R. Siwik 79;

Florian Rymanów Zdrój – ULKS Czerteż 0:0 (0:0);

Jutrzenka Jaćmierz – Płowce/Stróże Małe 1:5 (0:1) Kawanowski 70 – Dymczak 25, 56, Bilek 50, Wilczyński 52, Dadaś 90 (karny);

Pogórze Srogów Górny – Górnik Strachocina 5:2 (3:0) Miklicz 11, 33, Łukaszenko 19, 87, Sabat 90 – D. Galant 55, 68;

Orzeł Milcza – Wróblik Szlachecki 2:1 dla gospodarzy: Stapiński dwie;

LKS Głębokie – LKS Odrzechowa 0:0 (0:0) .

Krosno 3

Dziewięć bramek oglądali kibice w Dydni gdzie miejscowy Zryw podejmował zespół LKS Wzdów. Po wyrównanej i spokojnej pierwszej połowie, wielkie emocje przysporzyła druga odsłona, w której piłkarze obu drużyn popisali się znakomitą skutecznością. Ostatecznie trzy punkty wędrują na konto gospodarzy choć słowa uznania należą się obydwu drużynom za wspaniałe widowisko i gole.

Absolutna dominacja Sokołu Domaradz w meczu kolejki. Gospodarze odprawili gości z Jasionowa z bagażem aż siedmiu bramek, tym samym wskakując na drugie miejsce w tabeli. Znakomity mecz zanotował Filipkowski – zdobywca czterech bramek. Kolejne punkty zdobywa Victoria Niebocko po efektownym zwycięstwie w wyjazdowym meczu z LKS Hłudno.

WYNIKI: Sokół Domaradz – JKS Jasionów 7:0 (3:0) Filipkowski cztery, M. Stec dwie;

Jantosz Orły Jabłonka – LKS Izdebki 2:4 (2:1) Rakoczy dwie – D. Gładysz, Kulig, Potoczny, Bąk;

Zryw Dydnia – LKS Wzdów 5:4 (1:1) T. Wójcik trzy, Sabat, Dymnicki – Smoleń dwie, Sokołowski, S. Adamczak (karny);

LKS Golcowa – Sokół Trześniów 4:1 (1:1) dla gospodarzy: Kędra dwie, Rachfał dwie;

LKS Hłudno – Victoria Niebocko 0:4 (0:4) B. Myćka 10, Chodór 12 (karny), samobójcza 31, P. Myćka 42;

Górnik Grabownica – San Nozdrzec 2:0 (2:0) Brodzicki, Ryba.

W meczu krośnieńskiej klasy B grupa 5 Victoria Dobieszyn nie miała nic do powiedzenia w pojedynku z Rędzinianką Wojaszówka przegrywając 0:5.#TOPsportowy24 - hity Internetu

Victoria Dobieszyn - Rędzinianka Wojaszówka 0:5 [ZDJĘCIA]

Krosno 4

Piłkarze LKS-u Głowienka znakomicie zaprezentowali się w konfrontacji z liderem tabeli, wygrywając z Rotarem Węglówka 4:0. Zwycięstwo gospodarzy tym bardziej przekonujące, że już przed przerwą miejscowi posiadali trzybramkowy zapas, trudny do roztrwonienia. Po przerwie Głowienka kontrolowała przebieg wydarzeń na murawie.

WYNIKI: Huragan Jasionka – LKS Kombornia 1:1 (1:1) dla gospodarzy Książkiewicz 24;

Tornado Wrocanka – Jasienica 0:8 (0:4) Wojtowicz 14, 51, Fiejdasz 25, 70, Rogowski 37, Mateja 41, Szwerc 59, Zych 60;

LKS Głowienka – Rotar Węglówka 4:0 (3:0) R. Frydrych 10, 15, 60, Zajdel 32;

Koniczynka Krosno – Beskid Równe 0:2 (0:1) P. Dołęgowski 36, M. Bałon 80;

LKS Lubatowa – Orzeł Pustyny nie odbył się ze względu na zły stan boiska po opadach deszczu, Nafciarz Bóbrka pauzował.

Krosno 5

Victoria Dobieszyn dostała srogie lanie na swoim terenie od Wojaszówki, która pięciokrotnie trafiała do celu. Tajfun Łubno Szlacheckie mimo prowadzenia w Brzezówce nie był w stanie ugrać choćby punktu, a jego katem okazał się Norbert Ruszel, który w pojedynkę rozstrzygnął losy meczu. Nurt Potok nie dał szans Chlebiance Chlebna i bez problemu sięgnął po pełną pulę.

WYNIKI: KS Szczepańcowa – LKS Łęki Strzyżowskie 1:2 (0:2) P.Żołna 70-karny – Wanat 15, Kut 41;

Victoria Dobieszyn – Rędzinianka Wojaszówka 0:5 (0:0) D.Wąchała 50, 53, Stec 62, Kołek 71-karny, Piękoś 86;

LKS Brzezówka – Tajfun Łubno Szlacheckie 2:1 (0:1) N.Ruszel 65, 76 – P.Wilk 18;

Chlebianka Chlebna – Nurt Potok 0:3 (0:1) Cyrulik 9, A.Karamon 58, Uliasz 60;

Jasiołka Świerzowa – Błękitni Żeglce 2:0 (0:0) Lech 53, Józefczyk 85. Pauzowała: Tęcza Zręcin.

Krosno 6

W meczu na szczycie tabeli Liwocz Brzyska zremisował na wyjeździe ze Spartą Osobnica. Początek meczu należał do miejscowych, którzy wyszli na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Krzysztof Kolbusz. Zawodnicy Osieka Jasielskiego nie dali szans Dragonowi Glinik Nowy i gładko sięgnęli po trzy punkty, które pozwoliły im awansować na trzecią pozycję w stawce. W meczu jednych z najsłabszych drużyn pierwszej części sezonu Zorza Łubienko dość łatwo rozprawiła się z GKS Team Szebnie.

WYNIKI: Jasiołka Hankówka/Brzyszczki – Dębowczanka Dębowiec 1:1 (0:0) Pec 74 – K.Stachowicz 49;

Sparta Osobnica – Liwocz Brzyska 1:1 (1:1) D.Brągiel 22 – Kolbusz 38;

GKS Team Szebnie – Zorza 03 Łubienko 1:3 (0:1) Wałtosz 65 - Gronkiewicz 25, 52, Ł.Citak 48;

Dragon Glinik Nowy – LKS Osiek Jasielski 1:4 (1:1) D.Chochołek 24 – Biernacki 32, Urban 55, 63, Frączek 73;

Wisłoka Błażkowa – Nowy Dwór Makowiska 3:2 (2:0) Pacana 21, 32, S.Czapla 88 – G.Rak 61, Młynarczyk 77-karny;

Wrzos Krempna – Wisłoka Niegłowice 1:7 (1:1) dla gości: Myśliwiec 22, 66, 70, Wróżek 51; Musiał 65- karny, 72, Kołeczek 80.