Klasa B Rzeszów: Staroniwa Rzeszów pokonał Orła Wysoka Głogowska i wciąż ma szanse na awans [ZDJĘCIA]

arko, luks, mj, mił, mtr
Staroniwa Rzeszów (żółto-niebieskie stroje) pokonała 1:0 Orzeł  Wysoka Głogowska
Staroniwa Rzeszów (żółto-niebieskie stroje) pokonała 1:0 Orzeł Wysoka Głogowska K. Łokaj
Ciekawie zrobiło się w grupie 1, gdzie szansę na awans wciąż ma kilka zespołów. W grupie 4 Palkovia podtrzymała imponującą passę. Dla drużyny z Palikówki było to szóste zwycięstwo z rzędu bez straty gola! W grupie 5 padł z kolei grad bramek we wszystkich meczach. Rekordzistą tej kolejki jest jednak spotkanie w Rudzie, w którym padło 13 goli.

Grupa 1

Trzy rzuty karne zostały podyktowane podczas meczu w Łukawcu (dla ŁKS-u dwa za zagranie ręką, dla rywali za faul).

– W drugiej połowie znając już wynik Staroniwy i Orła chcieliśmy za wszelką cenę wygrać, ale mimo wszystko remis też nas satysfakcjonuje. Ciekawie będzie wyglądać walka o awans – podsumował spotkanie o „sześć punktów” - Maciej Barszczowski – kierownik ŁKS-u.

Przez 90 minut Świlczanka grała w dziesięcio-osobowym składzie, w tym z rezerwowym bramkarzem na lewej obronie!
Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną w 80 minucie otrzymał Rafał Szczygieł - piłkarz Stobiernej/Krzywe.
Wiktor Kościow bez przyjmowania piłki popisał się strzałem zza pola karnego; zawodnik Rudzika trafił do bramki z lewej nogi.

Dąb Dąbrowa - Rudzik Rudna Mała 2:3 (0:1) Janda 47, Skóra 85 - D. Laskowski 35, Wdowik 65, W. Kościow 70;

Junak Rzeszów - Świlczanka Świlcza 1:6 (1:2) P. Podgórski 30-karny - Preneta 12, 65, 72, 80, Baniak 6, Parys 76;

KS Biała - RKS Rzeszów 5:2 (2:0) Cypryś 26, 64, W. Stokłosa 18, H. Wyskiel 68, Janczak 87 – M. Popławski 51, K. Mróz 60;

ŁKS Łukawiec - Trzcianka Trzcianka 2:2 (0:1) K. Rączka 46-karny, 69-karny - Dyba 17-karny, Miłek 58;

Mrowlanka Mrowla - KP Zabajka 1:1 (0:1) Kubicz 73 - J. Buda 6;

Rudnianka Rudna Wielka - Stobierna/Krzywe 1:1 (1:1) Kuźmiak 41 - M. Widomski 19;

Staroniwa Rzeszów - Orzeł Wysoka Głogowska 1:0 (1:0) Gąsiorek 12.

Grupa 2

Godowa miała chrapkę na sprawienie kolejnej niespodzianki i nawet prowadziła 2:0 z Gromem Mogielnica, a do tego grała z przewagą jednego zawodnika. Po przerwie goście w 10 minut zdobyli jednak trzy gole i zaksięgowali kolejną wygraną. Takich problemów na boisku outsidera nie mieli Novi Nosówka i zaaplikowali Orłom Pstrągówka siedem bramek. Efektownie wygrywały również zespoły Albatrosa Szufnarowa i Korony Dobrzechów.

Albatros Szufnarowa – Płomyk Lutoryż 5:0 (0:0) Gazda trzy, Bieniek, Grabski;

KS Godowa – Grom Mogielnica 2:3 (2:0) Opoń 13, Klimek 36 – Lelek 62, Radliński 67, Nawrot 72;

Sokół Grodzisko – Huragan Kozłówek 3:0 (1:0) Jakubowicz 6, Głowacki 49, Durek 58;

Grunwald II Rzeszów – Start Lubenia 1:0 (1:0) Jajko 25;

Grunwald Połomia – Korona Dobrzechów 0:4 (0:1) Wasilewski dwie, Ruszała, Strzepęk;

Orły Pstrągówka – Novi Nosówka 0:7.
Pauzował Diament Pstrągowa.

Grupa 3

Markovia w derbach gminy Markowa pokonała Pogórze Husów 3:1 – dwie bramki dla gospodarzy zdobył Bartosz Szylar. Tarnawka pokonała na wyjeździe lidera z Albigowej, strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry. W wyrównanym meczu na szczycie Wysoka podzieliła się punktami z HALO Hyżne.

Markovia Markowa – Pogórze Husów 3:1 (2:1) B. Szylar 8, 70, G. Sas 44 – M. Podolec 30;

Arka Albigowa – Tarnawka 2:3 (2:2) K. Bartman 17, Ł. Nawojski 27 – G. Pawełek 8, 90+1, D. Dulęba 32;

Pogórze Bachórz – Grom Handzlówka 2:2 (0:1) dla gospodarzy: G. Szczepański, P. Wymysło;

Orzeł Harta – Galicja Chmielnik 1:2 (0:2) D. Kucz-karny – A. Kozłowski, D. Borys;

Orzeł Wysoka – HALO Hyżne 1:1 (1:1) A. Hawro 44 – K. Fuglewicz 36;

Wola Rafałowska – Polonia Hyżne 0:3 wo.

Grupa 4

Palkovia podtrzymała imponującą passę. Dla drużyny z Palikówki było to szóste zwycięstwo z rzędu bez straty gola!

Na wyróżnienie w LKS-ie Łąka zasłużyli: Mateusz Świebioda - szesnastolatek, który już drugi raz z rzędu trafił do siatki rywala (tydzień temu pokonał bramkarza Sitowianki), Rafał Kasiak – bramkarz Łąki, który mimo dosyć okazałego wyniku miał sporo pracy do wykonania oraz Damian Tereszkiewicz – zdobywca drugiego hattricka w karierze seniorskiej.

Głuchowianka Głuchów - Las Zalesie 1:1 (0:0) Cisek 65 – Komaniecki 50;

LKS Łąka - Herkules Trzebuska 7:1 (2:0) D. Tereszkiewicz 2, 28-karny, 71, D. Wilanowski 48, 74, Świeboda 80, Czernikov 85 - Mateusz Kot 84;

Palkovia Palikówka - Brzeg Białobrzegi 3:0 (2:0) M. Pietraszek 20-rzut wolny, Ruszel 22, Kopeć 71;

Rzemieślnik Strażów - Astra Medynia Głogowska 1:4 (0:3) K. Laskowski 80 – Bułaś 19, 87, Ulhurski 25, 39;

Unia Korniaktów - Dąb Kosina 1:0 (1:0) Witko 5;
KS Smolarzyny - Sitowianka Budy Łańcuckie 2:3 (1:2) dla gości: Stafiej 20, 30, 60;

Grupa 5

Weekendowa kolejka to sporo strzelania. W każdym meczu padło co najmniej sześć bramek! Borowa, która goni lidera pokonała Malinie 5:1.

Jutrzenka Ławnica - APPN II Mielec 2:6;
Sokół Malinie – Wisłoka Borowa 1:5;
LKS Dębiaki – Grunwald Padew Narodowa 6:0 (1:0)

M. Uzar 32, 42, D. Naprawa 52, 57, 80, J. Naprawa 85;

Pitmark Jaślany – Błysk Górki 6:1 (4:0) W. Śpiewak 5, 52, P. Cebera 13, 44, Furniotis 24, R. Ciemięga 73 – A. Stolarz 64;

Rzędzian Rzędzianowice – Wiśnia Trzciana 0:7.

Grupa 6

Lider z Rudy nie miał litości dla swoich rywali i wbił im aż dziewięć bramek, a że przy okazji stracił cztery, to kibice mieli co oglądać. Cztery gole w tym meczu zdobył Kamil Szkutnik. W pozostałych dwóch meczach wygrywali goście. Iskra w Żarówce zdobywając dwa gole, zaś Wierzchowiny w Wylowie, choć przez kilka minut gospodarze złapali kontakt, jednak w doliczonym czasie gry przyjezdni przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Sprint Żarówka – Iskra Łączki Brzeskie 0:2 (0:1) Helowicz 29, Zdunikowski 78;

Skorpion Wylów – LKS Wierzchowiny 1:3 (0:1) Byczyński 72 - Gwóźdź 35, Mroczek 65, Głód 90+1;

Orły Ruda – KS Zgórsko 9:4 (4:1) Kamil Szkutnik cztery, K Dolot trzy, B. Wilk - Ryś, Dubiel, Strzelczyk, Kilian;

Plon Kawęczyn – Potok Dobrynin 2:2.
Pauza Piast Wadowice Górne.

Rzeszów 7

Kolejny komplet punktów zgarnęła Raniżovia Raniżów. Wiele wskazuje na to, że ten zespół awansuje do A klasy. Po dwóch porażkach ważne zwycięstwo odniosła Wilga Widełka. Punktów nie zdobyła żadna drużyna z dołu tabeli.

Werynianka Werynia – Raniżovia Raniżów 1:3 (0:0) Kolano 60 – G. Sondej 47, Sałek 80-karny, Rembisz 83;

Florian Ostrowy Tuszowskie – Kolbuszowianka Kolbuszowa 0:1 (0:0) K. Czachor 55;

Ceramika Hadykówka – KS Dzikowiec 0:5 (0:3) A. Maciąg 1, Płaza 25, 79, Klecha 40, Kosiorowski 60;

Błękitni Siedlanka – Marmury Przyłęk 1:1 (0:0) Czereba 55 – Kozak 81;

Vigor Trzęsówka - Sokół II Kolbuszowa Dolna 0:4 (0:1) Nowak 28, Chmielowiec 55-karny, 78, Korab 65-karny;

Wilga Widełka – Orzeł Kosowy 2:0 (1:0) Laska 33-samobójcza, Wąsik 74.