Klasa O A B Jarosław. Relacje, wyniki, tabele. Pierwszy punkt Zrywu Młodów. Piętnaście goli Zalewu Stary Lubliniec [ZDJĘCIA]

Błękitni Grzęska (czerwono-czarne stroje) mimo prowadzenia nie zdobyli ani jednego punktu. Grzegorz Kostka
W siódmej kolejce okręgówki, pierwszy raz zapunktowali piłkarze z Młodowa. W Starym Lublińcu, gospodarze zdobyli piętnaści goli.

Klasa O Jarosław

Radymno komplet oczek wywiozło z Morawska. Lider zgarnął kolejny komplet oczek.

MKS Kańczuga – Sanoczanka Święte 2:1 (1:0)

Bramki: Kielich 30, R. Cieleń 51 - Gorczyca 63.

Kańczuga: Przewrocki – Gaweł, K. Borcz, R. Cieleń, A. Gurak (72 Kubicki) – Barszczak, Kudła, Kielich, Frankiewicz (48 Cząstka), P. Gurak (82 Uchyra) – Dziedzic (50 Ł. Borcz). Trener: Arkadiusz Kiszka.

Święte: Czemerda – Sebastyanka, Bogacz, J. Kisielewicz, Karbownik – Zubrzycki, Gorczyca, Lach, Świecarz, Klepacki - Detchoń. Trener: Rajmund Gorczyca.

Sędziował: Drabik (Jarosław). Widzów: 100.

Goście od 18 minuty grali w dziesiątkę, bo kontuzji doznał Klepacki, a na ławce rezerwowych nie było żadnego zawodnika do zmiany. Miejscowi zdobyli dwa gole i nie potrafili dobić przeciwnika mimo dwóch sytuacji sam na sam. Sanoczanka po jednej z kontr zdobyła bramkę kontaktową, ale to było wszystko, na co ich było stać.

POZOSTAŁE MECZE:

Morawsko – Radymno 1:2 (0:0) Grabiec 78 - K. Luft 68, Hamacher;

Młodów – Szówsko 3:3 (2:0) Cisek 20, Dawidowicz 25, Ł. Szmagara 48 – Ciurko 50, Folwarczny 65, Lichończak 75;

Grochowce – Kaszyce 0:2 (0:0) Cyran 47, Sas 59;

Orły – Pawłosiów 2:1 (1:1) Tokarz 40, 90+1 – Rychtyk 19

Leszno - LKS Skołoszów 1:3 (1:1) Milanik – Banaś, Modny (wolny), Pilawa;

Gniewczyna – Lubaczów 2:3 (0:1) Gurak 55, 65 - Wojtowicz 16, 75, Gelmuda 56;

Ostrów - Czuwaj Przemyśl 4:1 (2:1) Trelka 5, 25, samob. 65, Duda 69 – Świst 38-karny;

Gorzyce – Zarzecze 2:3;

Stubno – Narol 1:0

Klasa A Jarosław

Hetman Laszki urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki i wbił zawodnikom Przedmieścia Jarosław aż osiem bramek. Czterokrotnie golkipera rywali pokonywał Łukasz Halwa.

Przedmieście Jarosław - Laszki 0:8 (0:2) K.Halwa 11, Pik 15, Ł.Halwa 50, 66, 75, 83, Gonciarz 87, Krawiec 89;

Jankowice – Tuchla 2:0 (2:0) Jakubik 11, 34;

Młyny – Chłopice 4:3 (2:1) Gołębiowski 24, Zajezierski 28, Andrushchyshyn 71, Trojnar 83 – Kalemba 19, 51, Łukasiewicz 67;

Rokietnica – Piwoda 1:8 (0:4) samobójcza – Broda cztery, Gawura dwie, Dziak, Pindak;

Nienowice – Surochów 2:2 (2:1) dla gości: Marszałek, R.Mazur;

Munina – Wietlin 1:3;

Manasterz – Pełkinie 1:2 (1:1) D.Kijak 15 – Rupar 17, Piwko 76;

Węgierka – Kidałowice 1:1 (0:1) Kochanowicz 69 – Bichajło 13.

Klasa A Lubaczów

Błękitni Futory nie mieli problemów z pokonaniem na własnym obiekcie Victorii Stary Dzików; gospodarze zdobyli cztery bramki i zagrali na zero z tyłu. Jak zwykle bramek nie brakowało w meczu Leśnika. Tym razem ekipa z Płazowa przegrała na wyjeździe z Rolnikiem 2:3.

Futory – Stary Dzików 4:0 (2:0) Gancarz, Kudyba, Pytel, Łakomy;

Ruda Różaniecka – Cewków 3:2 dla gości: Rogalski, Mrówka;

Cieszanów – Łukawiec 5:1;

Zapałów – Horyniec 1:6 (1:3) dla gości: Małecki dwie, Kazik dwie, Nowakowicz, Pukas;

Wielkie Oczy – Oleszyce 4:0 (2:0) Baran, Sopel, Pa. Hawrylak, Hołobud;

Krowica – Antoniki 1:0 Terech;

Wólka Krowicka – Płazów 3:2 (2:1) D. Ilnicki, M. Kalmuk, T. Kubiszyn - D. Bundyra-karny, T. Matjasowicz.

Pauza: Lisie Jamy.

Klasa A Przemyśl

Strażak Sośnica pokazał w tej kolejce moc i pewnie pokonał LKS Nakło-Starzawa 5:2. Dwoma golami popisał się Łos, tyle samo trafień zaliczył Karol Wasiewicz, ale jego dobra dyspozycja nie wystarczyła, by poprowadzić swój zespół do zwycięstwa. Inaczej było natomiast w meczu Tęczy Kosienice z Fortem Jaksmanice. Goście przegrywali do przerwy 0:1, w drugiej połowie piąty bieg wrzucił Mateusz Koralewicz, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i zagwarantował swojej ekipie 3 cenne punkty w ligowej tabeli. Spotkanie Orła Torki z Cresovią Kalników zakończyło się bezbramkowym remisem.

Sośnica - Nakło-Starzawa 5:2 (1:0) Łos dwie, Piwowar, D. Mrozek, samobójcza - Karol Wasiewicz dwie;

Klasa A Przeworsk

Pierwszy punkt zdobyła Zorza Jagiełla, który dzięki bramce w drugiej połowie, wywiozła jeden punkt z Wierzbnej. Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Grzęsce. Miejscowi, mimo że pierwsi stracili gola w drugiej połowie, wyszli na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do gości i to oni zgarnęli komplet punktów. Inna sprawa, że Błękitni swoją postawą w defensywie In w tym pomogli.

Grzęska – Nowosielce 2:3 (1:1) Pieniążek 39, 60 – J. Lis 2, 73, M. Kowal 70;

Wierzbna – Jagiełła 1:1 (1:0) Maślanka 23 – Hanejko 46;

Babice – Siennów 2:2 (0:2) dla gospodarzy Ł. Pawłowski dwie;

Majdan Sieniawski – Krzeczowice 0:0;

Rożniatów – Gorliczyna 2:1 (1:1) dla gości: Mucha 43;

Rozbórz - Cieszacin Wielki 3:0 (2:0) Kiper dwie, Tarociński;

Łopuszka Wielka – Urzejowice 1:0 (0:0) D. Futoma 80.

Klasa B Jarosław

Dąb Dobkowice stracił pierwszego gola w sezonie, ale i tak wygrał pewnie, notując tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu. Komplet „oczek” na koncie ma również Łęg Łowce.

Rudołowice – Michałówka 1:4 (1:1) Gołąb 30 - Jarmuła 9, Stopa 66, Gilarski 77, Hajduk 83;

Cetula – Dobkowice 1:4 dla gospodarzy Wójcik;

Łowce – Łazy 5:2 (2:1) Skrzypek 7, Siwuń 19, Gliarski 48, samobójcza 65, Sławiński 77 - Kuryj, Fedyk-karny;

Koniaczów – Wysocko 2:3 (1:0) Czarnecki 14, Ciurko 54 - Janiec 66, Cichocki 62, 90+2;

Duńkowice – Makowisko 1:2 (0:0) Ciukało 69 - Mikołaj Biela 80, Maciej Biela 90+1;

Klasa B Lubaczów

Korzenica świetnie zaczęła mecz w Baszni Dolnej, po trzech minutach prowadziła 2:0, ale z boiska zeszła pokonana. Pierwsze dwie bramki w sezonie zdobyła Legia - Zalew odpowiedział... piętnastoma golami.

Basznia Dolna - Korzenica 3:2 (2:2) Tokarz 12, 33, 90 - Piesiak 1, 3;

Opaka - Wola Wielka 3:1 (2:0) Wojciechowski dwie (obie z karnych), Chmiel - Trybała 89-karny;

Stary Lubliniec - Oleszyce 15:2 (6:0) Leja 22, 32, 51, 55, 59, Pata 19, 26, 44, 90, Kryń 50, 66, Syryło 53, 65, Gondek 46, sam. 45 - R. Rymarowicz (karny), Mach;

Mołodycz - Miękisz Nowy 2:4 (0:1) Kalin, Przepłata - D. Trojnar dwie, Leśko dwie;

Zabiała/Stare Sioło - Zalesie 0:5 (0:4) Balawender 5, 19, Buksak 7, Skiba 31, Sudoł 52.

Klasa B Przemyśl

Dotychczasowy lider Zadąbrowie tylko zremisował w Nehrybce. Na pozycję lidera wskoczyła ekipa z Trójczyc, która wygrała w Olszanach i lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Zadąbrowie.

Walawa – Zabłotce 1:2;

Pikulice – Bircza 2:4;

Nehrybka – Zadąbrowie 0:0;

Olszany – Trójczyce 0:2 (0:1) Łach, Sierant;

Niziny – Bolestraszyce 3:2 (1:0) dla gospodarzy: Łakomczak, Jaroch, Kościk.

Pauza Orzechowce.

Klasa B Przeworsk

Trzeci mecz z rzędu jedną bramka przegrał Start Mirocin, tym razem w Kisielowie. Derbowy pojedynek w Maćkówce padł łupem gości z Żurawiczek.

Tryńcza – Manasterz 3:2 (3:1) dla gospodarzy: Nowak, Zygmunt, Szynal;

Maćkówka – Żurawiczki 0:3 (0:2) M. Szul 1, 7, Ciupa 75;

Kisielów – Mirocin 3:2 (2:0) dla gospodarzy: Podgórski dwie, Posiak;

Niżatyce – Hawłowice 9:4 (4:2) dla gospodarzy: P. Cygan trzy, G. Cygan dwie, Kałamarz dwie, Koba, Wajda;

Świętoniowa - Rozbórz Długi 2:1;

Jodłówka - Wola Buchowska 0:5.