Klasa O, A i B Jarosław. Zwycięstwo Roztocza w derbach, Tempa nie zwalniają Błękitni Futory

Redakcja
Łukasz Solski
W klasie A Przemyśl zacięte spotkanie rozegrali Strażak Sośnica i Pogórze Dubiecko. Wygraną gościom zapewnił Paweł Kijanka, który ustrzelił hat-tricka.

Klasa O Jarosław

Wysokiej porażki doznał dotychczasowy wicelider z Radymna, choć w Szówsku zaczął mecz od prowadzenia 1:0, to skończyło się na 1:5.

Granica Stubno – Pogoń Sokół Lubaczów 2:1 (0:0)

Bramki: Pempuś 70, Zając 90+3-samob. - Szczybyło 77.

Granica: Willma - Wróbel, J. Styś (22 Puzacz), Harłacz, Kowal – K. Mikulec (64 Kopacz), Łychacz, Gida, Gawron, Pempuś - Czop. Trener: Waldemar Jaroch.

Lubaczów: Chekalov - Kamień, Szczybyło, Zając, Paweł Hawrylak – Trojnar (80 Tasior), Grabowski (75 Dawidowicz), Sęga ż (90 Polucha) - Piotr Hawrylak, Roman, Hojdak żk. Trener: Valerij Sokolenko

Sędziował: Drabik (Jarosław).

Widzów: 100.

Losy meczu rozstrzygnęły się doliczonym czasie gry. Wtedy to po strzale Patryka Pempusia, piłka odbiła się od Zająca i wpadła do bramki, dzięki czemu komplet oczek pozostał w Stubnie.

POZOSTAŁE WYNIKI: Skołoszów – Orły 3:1 (2:1) Modny 19, Pilawa 25, D. Wojtowicz 49 - Świst 13; Piwoda – Pawłosiów 3:2 (1:2) Dawid Skrzypek, Pindak, Broda - Wańkowicz, Młodnicki; Szówsko – Radymno 5:1 (1:1) Pietryna 39, Ciurko 66, Brodowicz 72, Kucharski 73, Kruk 83 - Hamaher 18; Święte – Czuwaj 2:2; Gniewczyna – Ostrów 0:1 (0:0) Domszy 70; Morawsko – Gorzyce 2:0 (1:0) Niemczak 14, 77; Torki – Lisie Jamy 0:1 (0:1) Czerski 25; Pruchnik – Urzejowice 0:2 (0:0) Nykiel 51, Bochnak 70. Mecz Ostrów – Skołoszów (na boisku 1:3) zweryfikowany jako walkower 0:3.

Klasa A Przemyśl

Zacięte spotkanie rozegrali Strażak Sośnica i Pogórze Dubiecko. Wygraną gościom zapewnił Paweł Kijanka, który ustrzelił hat-tricka. Z kolei Adam Szczęsny grający dla Sanu Hureczko strzelił jedyną bramkę w meczu z Wiarem Huwniki. Podziałek punktów zakończyły się dwa spotkania kolejki. Gwiazda Maćkowice zremisowała z Żurawianką, a Korona Trójczyce z Tęczą Kosienice.

Nakło - Krówniki 4:0 (2:0)

Bramki: Karol Wasiewicz 29, 67, M. Hajduk 45, K. Ferlejków 65.
Nakło: Milanik, Mariusz Hajduk (70 Miara), Ferlejków, Stecyk, Wasiewicz, Piotr Kitor, Kędziora, Krucan, Paweł Kitor, Kazimir, Mateusz Hajduk (80 Ryzner).

Krówniki: Osypanko, Michałowski (22 Kaczmarski), Czekański, Janas (67 Fiołek), Stec (13 Siwiecki), Skałacki, Sitko (55 Gołębiowski), Milanik (70 Sawecki), Król, Herda, Gaca.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sośnica - Dubiecko 2:3 (2:2) Partyka 14, Łoś 16 - Kijanka 7, 12, 83; Kaszyce - Grochowce 4:0 Cyran, K. Kuźmiński, Piejko, M. Grabowski; Huwniki - Hureczko 0:1 (0:1) Adam Szczęsny 30; Maćkowice - Żurawica 1:1 (0:0) Kamil Kocur - Krzysztof Bajwoluk;Jaksmanice - Kalników 3:1 (2:0) dla gospodarzy: A. Gajda, K. Adamski, Ł. Czysnok - K. Stachniak; Trójczyce - Kosienice 1:1 (0:1) dla gości: Fabian Buczyński; Fredropol - Bircza 6:0.

Klasa A Jarosław

Hetman miał trudną przeprawę w Wietlinie, ostatecznie wyszarpał 3 punkty. Bramkarz Łęgu Mateusz Gilarski na przedmeczowej rozgrzewce doznał kontuzji palca i musiał pojechać do szpitala. Jego koledzy z drużyny nadspodziewanie wysoko pokonali Węgierkę. W spotkaniu z Delinem pięć goli strzelił gracz Fredry Waldemar Mazur. Piłkarzom Wiszni tydzień temu zabrakło odrobiny szczęścia, powetowali to sobie w Tuchli. Zwycięskiej passy LKS-u Manasterz nie przerwała Victoria, choć w końcówce sobotniego meczu mogła uratować remis.

WYNIKI: Wietlin - Laszki 1:2 (0:1) Bednarz 62 - Bednarz 15-sam., Szpunar 90+4; Rokietnica - Chłopice 1:4 (1:3) dla gospodarzy: Kamecki; Młyny - Dobkowice 1:4 (1:3) Gołębiowski 1 - Hołyszko 10, 40, Lonc 43, Wota 76; Kidałowice - Manasterz 1:2 (1:0) Łasocha 40 - Hrysio 47, Florek 72; Węgierka - Łowce 0:6 (0:1) Siwoń trzy, Skrzypek, Strawa, Sawka; Pełkinie - Przedmieście 2:1 (1:0) Słysz 10, Gwóźdź 80 - Rupar 90; Tuchla - Nienowice 1:3 (0:1) Chanas 73 - Kornel Żoch 21-wolny, Dziobak 64, M. Duda 82; Surochów - Munina 8:2 (4:0) dla gospodarzy: Mazur pięć, Misiąg, Olchowy, Gloc.

Klasa A Lubaczów

Tempa nie zwalniają Błękitni Futory, a także piłkarze Zdroju Horyniec. Wciąż bez zdobyczy punktowej pozostaje Ruda Różaniecka – tym razem Roztocze przegrało u siebie z Orkanem Zapałów 0:5. Świetną skutecznością popisał się Krzysztof Pieniążek. Piłkarz Korzenicy strzelił cztery gole, dzięki czemu jego zespół wygrał na wyjeździe z Rolnikiem Wólka Krowicka 4:3.

WYNIKI: Futory – Stary Lubliniec 5:1 (1:0) Bem 14, 47, Żrałka 68, Łakomy 70, 79 – Koraszyński 71; Ruda Różaniecka – Zapałów 0:5 (0:3) Kozyra 27, Hałuszczak 32, Mucha 37, Ożga 74, 89; Wólka Krowicka – Korzenica 3:4 M. Kubiszyn, J. Hanus, samobójcza – Pieniążek cztery; Horyniec-Zdrój – Cewków 6:0 (4:0) A. Hass trzy, S. Rogowski-karny, P. Małecki, R. Urban; Oleszyce – Krowica 1:0 (1:0) Ważny; Młodów – Wielkie Oczy 4:1; Stary Dzików – Cieszanów 2:4.

Klasa A Przeworsk

Do skandalu doszło w Żurawiczkach, gdzie miejscowa drużyna przegrywała z Błękitnymi Wierzbna 1:2. Zawodnik gości – Marcin Zieliński - w 68. minucie otrzymał czerwoną kartkę, po czym uderzył arbitra. Ten – zgodnie z przepisami – odgwizdał zakończenie spotkania. Cresovia już po 24 minutach prowadziła z Jagiełłą 5:0 i zanosiło się na niesamowite lanie. Później jednak gospodarze nieco spuścili z tonu i w drugiej połowie dołożyli jeszcze jedno trafienie.

WYNIKI:
Grzęska – Siennów 2:4 (1:2) Pieniązek 39, Solarz 62 – Skrzypek 29, Zięba 40, G. Kuras 69, 79; Nowosielce – Gorliczyna 2:1 (0:1) M/ Kowal 50, Kulpa 65 – Kyciński 30; Żurawiczki – Wierzbna 1:2 w 68. minucie mecz przerwany przez sędziego – zawodnik gości naruszył nietykalność arbitra, uderzając go; Krzeczowice – Jagiełła 6:0 (5:0) A. Gurak 2, P. Gurak 4, D. Białogłowski 12, Pakuła 17, Mazurek 24, Czuba 86; Majdan Sieniawski – Rożniatów 1:3; Rozbórz – Babice 1:6; Wola Buchowska – Łopuszka Wielka 1:2.

Klasa B Jarosław

Wesoła Zadąbrowie z powodu kontuzji i braków kadrowych przez większą część meczu z Makovią grała w dziesiątkę. Do przerwy prowadziła, ale w drugiej połowie końcowy triumf zapewniła sobie drużyna z Makowisk. Najwyższe w tej kolejce zwycięstwo odniosła Tęcza Wysocko.

WYNIKI: Jankowice - Łazy 2:0 (0:0) Szkulski 76, 90; Zabłotce - Tuczempy 2:5 (1:3) Dubanik dwie - Lis dwie, Krasula, T. Stopyra (karny), Ochab; Zadąbrowie - Makowisko 1:3 (1:0) Zagulak 15 - Sycz 53, 62, M. Wityk 90+1; Cetula - Duńkowice 4:1 (3:0) Wójcik dwie, Kudera (karny), Wieliczko - Pytlak 85-karny; Wysocko - Rudołowice 7:0 (2:0) Janiec trzy, Wielgos dwie, Białowąs dwie. Pauza: Michałówka.

Klasa B Przemyśl

Liderujące rezerwy przemyskiej Polonii straciły pierwsze punkty w sezonie, przegrywając z Batyczami. Teraz jedyną niepokonaną drużyną jest wicelider z Orzechowców, który pokonał Olszany.

WYNIKI: Medyka – Ujkowice 1:1; Bolestraszyce – Walawa 4:4; Batycze – Polonia II Przemyśl 3:1; Niziny – Pikulice 1:4; Orzechowce – Olszany 3:2; Nehrybka pauzowała.

Klasa B Lubaczów

W derbach między Roztoczem Narol a Wolą Wielką lepsi okazali się gospodarze, dzięki temu zwycięstwu Narol powiększa swoją przewagę do pięciu punktów. LKS Mołodycz traci punkty w drugim meczu z rzędu, tym razem zremisowali z Unią Łukawiec. Efektowne zwycięstwo zaliczyła ekipa LKS-u Miękisz Nowy, która na wyjeździe pokonała Leśnika Płazów.

WYNIKI: 2Łukawiec – Mołodycz 2:2; Płazów – Miękisz Nowy 1:7; Wola Wielka – Roztocze Narol 0:2 Słoniec, Przybysz; Błękitni Zalesie – Antoniki 1:2; Basznia Dolna – Oleszyce 2:0; Pauza LKS Walter Opaka

Klasa B Przeworsk

Strumyk Hawłowice wygrał 3-1 z Błękitnymi Maćkówka, a wszystkie bramki dla gości strzelił Roman Znamieńczyków. Huragan Rozbórz Długi rozbił na wyjeździe KS Kisielów. Doskonałą dyspozycją strzelecką popisał się Radosław Kolasa. Cenne zwycięstwa odniosły także drużyny: GKS Zarzecze, który pokonał wyżej notowany Wisłok Świętoniowa oraz Wisłoczanka Tryńcza, która ograła KS Manasterz.

WYNIKI: Świętoniowa - Zarzecze 1:2 (0:2) Krzysztof Mirek 50 - Maciej Mikołajek 12, Kamil Hałoń 17; Tryńcza - Manasterz 3:2 dla gospodarzy: Kamil Konieczny, Bartosz Rutkowski, Adrian Żuk; Kisielów - Rozbórz Długi 2:4 dla gości: Radosław Kolasa trzy, Marek Szałaj; Maćkówka - Hawłowice 1:3 (0:2) dla gości: Roman Znamieńczyków trzy; Gać - Jodłówka 0:3; Mirocin - Niżatyce 8:0.