Klasa O, A i B Krosno [3-4 listopada]

pmarkocki
Huragan Zarzecze (na pomarańczowo) wygrał z Tęczą Zręcin 3-1.
Huragan Zarzecze (na pomarańczowo) wygrał z Tęczą Zręcin 3-1. Marek Dybaś
Tylko u nas. Relacje ze strzelcami oaz opiniami z meczów klas O, A i B w okręgu Krosno. Już dziś sprawdź najważniejsze wydarzenia bieżącej kolejki.

Klasa O:

Czołówka niepokonana
Cała górna połowa tabeli wygrywała swoje mecze, zaś zespoły z drugiej części, przede wszystkim z miejsc 11-17, musiały w tej kolejce uznać wyższość swoich przeciwników.

IWONKA IWONICZ - SZAROTKA UHERCE 3-0 (1-0)
BRAMKI: Zima 2 (35, 72), Pulnar (76).

IWONKA: G. Kielar - Wais, Łuszcz, Bączek, Winiarski - Nycz (75. J. Kielar), Górnicki, Pulnar, Szajna (87. A. Bołd) - Koszela (60. K. Bołd), Zima (85. Jakubowicz).

SZAROTKA: Homa - Rachwał, Wojtaszek, Klimek, Gierula - Pałysz, Jakiel, Bem, Krajewski (70. Pacholczyk) - Leszczak (46. Burkiet), Pancerz.

SĘDZIOWALI Tomoń oraz Kielar, Pikuła (Krosno). WIDZÓW 50.

Pierwsza połowa wyrównana z sytuacjami pod obiema bramkami. Dla gości gola mógł strzelić Leszczak, lecz przy pierwszej próbie zablokowali go obrońcy, zaś przy drugiej przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. To, co nie udało się przyjezdnym, powiodło się miejscowym. Zima pokonał Homę i zapewnił swojej drużynie nie tylko prowadzenie, ale przede wszystkim umożliwił kontrolę nad wydarzeniami na murawie. Szarotka bowiem po stracie nie mogła się w żaden sposób odnaleźć, a miejscowi coraz wyraźniej dominowali. Na bramkę gości raz po raz sunął atak za atakiem, czego konsekwencją było podwyższanie wyniku przez gospodarzy. sec

STAL II SANOK - LKS GŁOWIENKA 1-3 (1-0)
BRAMKI: Jaracz (25) - W. Biały (50), Hejnar 2 (70, 80).

STAL II: Krzanowski - Strzyżowski (75. Orawiec), Jaracz, Januszczak, B. Ząbkiewicz - Kruszyński, Steliga, Sobolak, Podubiński - Kalemba, Kuzio.

GŁOWIENKA: T. Biały - Dubis, Kolasiński, Stanisławczyk, Guzik - Borek (70. Kubit), Półchłopek (80. Frączek), Mosoń (30. Hejnar), Majkut (46. Wilk) - W. Biały, Frydrych.

SĘDZIOWALI Pitak oraz Bolanowski, Kuliga (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Krzanowski - Kolasiński, Guzik, Mosoń. WIDZÓW 50.

Do przerwy lepiej wiodło się sanoczanom, którzy poza sytuacją pozwalającą im objąć prowadzenie mieli jeszcze okazje na podwyższenie rezultatu. W drugiej połowie natomiast przyjezdni przypomnieli sobie początek sezonu, kiedy to wygrywali mecz za meczem. Po wyrównaniu Głowienka zaczęła przeważać, stwarzając sobie coraz więcej szans do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Dwie z nich wykorzystała, dzięki czemu mogła dopisać do dotychczasowego dorobku kolejne trzy punkty. sec

LKS SKOŁYSZYN - GRABOWIANKA GRABÓWKA 4-0 (1-0)
BRAMKI: Czochara (30), A. Walczyk (61), Lelko (75), M. Zawisza (88).

SKOŁYSZYN: Uchman - Jankowicz, Gutkowski, Kmiotek, Kaszycki - M. Zawisza, Myśliwiec (56. T. Walczyk), A. Walczyk, Kędzior - Czochara (73. Krzysztofik), Rąpała (70. Lelko).

GRABOWIANKA: Oleniacz - Stankiewicz, Dąbrowiecki, Buczek, Chrobak (46. Czebieniak) - Fijałka, Romerowicz, Czopor, Cisek - Myćka (75. Sołkowicz), Ruda.

ŻÓŁTE KARTKI: Czochara, Rapała, Kędzior - Dąbrowiecki, Buczek. CZERWONA: Oleniacz (61). WIDZÓW 50.

Gospodarze punktowali rywali, a czynili to skutecznie przede wszystkim po przerwie. Mieli ułatwione zadanie, ponieważ przez blisko pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika. Dzięki wygranej Skołyszyn utrzymał się w ścisłej czołówce tabeli. sec

PARTYZANT MAL-BUD TARGOWISKA - ISKRA PRZYSIETNICA 3-2 (3-1)
BRAMKI: Zych 2 (29, 33), P. Ginalski (45) - Gosztyła (13), Bieda (65).

PARTYZANT: Pelc - Ryglewicz (46. Płonka), Tomkiewicz, M. Ginalski, P. Ginalski - Zych, R. Dobrzański (65. Patlewicz), K. Dobrzański (65. Pakiet), Meier (80. Nowak) - P. Haznar, Mielech.

ISKRA: Wania - Dereń, Gładysz, Płowy (65. K. Wacek), Gosztyła - D. Wacek, Bąk (73. Obłój), Bieda, Pietryka - Kurzydło, A. Wacek.

SĘDZIOWALI Komański oraz Zdybek, Bocoń (Sanok). ŻÓŁTA KARTKA: D. Wacek. WIDZÓW 250.
Emocjonujący mecz, w którym do ostatnich sekund wynik był sprawą otwartą. Goście postawili bowiem wszystko na jedną kartę, dążąc za wszelką cenę do wyrównania. Lider nie pozwolił sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, osiągniętego dzięki trzem trafieniom przed przerwą. sec

LKS PISAROWCE - BURZA ROGI 5-1 (3-0)
BRAMKI: P. Kochan (13-samobójcza), Niemczyk 2 (23, 30), Kwolek (73), Kot (76) - P. Kochan (74).

PISAROWCE: Żak - Lisowski, Florek, Sumara, Dąbrowski - Rolnik (65. Adamski), Domaradzki (73. Posadzki), Kot, Gierczak - Buczek (46. Kwolek), Niemczyk.

BURZA: Belcik - A. Chilik, P. Kubusiak, Dembiczak, S. Kubusiak (68. Kucharski) - Aszklar (65. Knap), K. Chilik, Szyszlak, Ukleja (68. Szal) - P. Kochan, Glazer (50. Kafel).

SĘDZIOWALI Wojnar oraz Kopacz, Klamut (Krosno). ŻÓŁTA KARTKA: Niemczyk. WIDZÓW 80.

Wynik oddaje przebieg wydarzeń na murawie. Gospodarze osiągnęli zdecydowaną przewagę, dokumentowaną chwilę zdobyciem kolejnego gola. Dzięki temu depczą po piętach liderowi, walcząc o mistrza jesieni.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Start Rymanów - Przełom Besko 0-1 (0-1) Barański (26-karny); Górnik Strachocina - Kotwica Korczyna 0-4 (0-2) Abratowski (12), Kamil Gonet II 2 (30, 87), Puk (75); Nafta Splast Jedlicze - Bieszczady Ustrzyki Dolne 1-2 (1-1) Macnar (14) - W. Kołodziej 2 (38, 55); Leśnik Baligród pauzował.

Klasa A Krosno

Grupa I
Zarszyn trudził się, ale wygrał

Dzielnie bronił się w Zarszynie Wisłok Sieniawa, ale tej niedzieli gospodarze byli lepiej dysponowani. Zarszynianie świetnie weszli w mecz, bowiem już w drugiej minucie bramkę w stylu "stadiony świata" zdobył Wojtal, przymierzywszy z osiemnastego metra w samo okienko. Potem nastąpiła - jak to określił prezes Zarszyna Dawid Gołębowski - piknikowa gra, a jej efektem był gol wyrównujący Hajduka z kontry. Goście zaczęli jednak słabnąć i komplet punktów zgarnęli miejscowi dzięki dwóm trafieniom Daniela Wacha w drugiej połowie. Klimkówka, po zeszłotygodniowym upokorzeniu przez Jasienicę Rosielną, "postanowiła" wygrać w Bażanówce i dokonała tego. Lider ze Zmiennicy rozbił w pył Sanbud Długie.

LKS ZARSZYN - WISŁOK SIENIAWA 3-1 (1-1)
BRAMKI: Wojtal (2), Wach 2 (62, 90+2) - Hajduk (16).

ZARSZYN: Belina - Pietrzkiewicz, Wojdyła, Haduch, Wojtal - Pałys, Mendofik, Żyłka, Drozd (46. J. Stępień) - Borucki (46. Jasiński), Wach.

SIENIAWA: K. Łusik - Krzyżanowski, Krawiec, P. Wacławski, Kuzian - G. Szczęsny, Chudziński, B. Miklaszewski, T. Łusik (44. M. Wacławski, 75. P. Braś) - D. Miklaszewski, Hajduk.

SĘDZIOWALI: Tomczak oraz Błażejowski, M. Węgrzynowski (Sanok). ŻÓŁTA KARTKA: Mendofik. WIDZÓW: 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Płomień Zmiennica - Sanbud Długie 5-1 (3-1) Gefert 2, Kułak, Orłowski, Tesznar - Król (15); Błękitni Jasienica Rosielna - Haczovia Haczów 1-0 (1-0); Orzeł Bażanówka - Karpaty Klimkówka 1-3 (0-2) P. Kalityński (90 - karny) - Hanus (20), P. Penar (35), Wójcik (55); Sanovia Lesko - MOSiR Brzozovia Mrówka Brzozów 4-2 (3-2) Franke (8), Biesiada (15), M. Gębuś (17 - wolny), Paszkowski (67) -Cichocki (37), Mehmedović (39); LKS Gawoinstal Izdebki - Orion Pielnia 1-2 (1-1) dla gosp.: M. Potoczny (30); Szarotka Nowosielce - Bukowianka Bukowsko 1-1 (1-1) Mołocznik (38 - głową) - Sternik (30). Pauzował: Nelson Polańczyk.

Grupa II
Zarzecze ograło Zręcin

Bardzo ważne punkty zdobył Sobniów Jasło, który pokonał Krościenko Wyżne/Pustyny 2-1. Pokpiła sprawę Ostoja Kołaczyce, prowadząc do przerwy z Tempem Nienaszów 2-0, ostatecznie uległa 2-3. Huragan Zarzecze pokonał Tęczę Zręcin 3-1.

WISŁOKA NOWY ŻMIGRÓD - VICTORIA KOBYLANY 1-0 (0-0) BRAMKA: W. Krajciewicz.

WISŁOKA: Bazan - Szyndak (75. Giemzik), Klich, W. Krajciewicz, Chopiak - Cyran, R. Krajciewicz, Wójcik, Kozioł (46. Łącki) - Klich, Kurczaba.

SĘDZIOWALI: Marcin Habrat oraz Grzegorz Węgrzynowski i Roland Żołna (Krosno). ŻÓŁTA KARTKA: W. Krajciewicz.

POZOSTAŁE WYNIKI: Victoria Dobieszyn - Orzeł Bieździedza 1-3 (0-1) Młocek (65) - Sienicki (33), samobójcza (77), Bronowicz (83); Huragan Zarzecze - Tęcza Zręcin 3-1 (2-0) B. Pierzowicz (3), Trybus 2 (45, 87) - Sikora (60); Sobniów Jasło - Krościenko Wyżne/Pustyny 2-1 (0-0) Mędrek 2 (70, 82) - Wilk (55); Ostoja Kołaczyce - Tempo Nienaszów 2-3 (2-0) Paweł Smagacki (3), samobójcza (7) - Książkiewicz 2 (55, 89), Leśniak (64-karny); Polonia Kopytowa - Orzeł Faliszówka 1-4 (0-2) Michalczewski (50) - D. Waliszko 3 (15, 30, 80), Buczyński (50); Gaudium Łężyny - Orzeł Lubla 1-2 (0-1) Kalityński (80) - M. Majewski (3), S. Majewski (65).
Pauzował Dwór Kombornia.

Klasa B Krosno

Grupa III

Emocji w Jaśle dużo, ale gol tylko jeden
Rezerwy Czarnych, które gdyby nie punkty stracone walkowerem zajmowałyby dzisiaj pozycję lidera, u siebie pokonały Spartę Draganowa 1-0.

Jaślanie mogli wygrać o wiele wyżej, goście jednak tanio skóry nie sprzedali, parę razy przeprowadzili groźne kontrataki. Miejsca premiowane awansem zajmują teraz Dragon i Zamczysko. Z trudnego terenu w Brzyskach trzy punkty wywiozła Jasiołka Hankówka-Brzyszczki.

CZARNI II JASŁO - SPARTA DRAGANOWA 1-0 (1-0)
BRAMKA: Kurdziel (43).

CZARNI II: Biernacki - Sz. Stopyra, Garbacik, Czyżowicz, Dziedzic, Pałka, Dąbrowski, Kurdziel (65. Bochenek), Wietecha (46. W. Stopyra), Skiba, Litwa (88. Kmiecik).

SPARTA: Nowak - Wolański, Kasza, Pasterkiewicz, Mielech, Śliwiński (60. Kluk), D. Paluch, Kielar (88. G. Paluch), Szymański, P. Janas, Ł. Janas.

SĘDZIOWALI Dariusz Łuksa oraz Maciej Solecki i Zbigniew Gruszka (Krosno). ŻÓŁTA KARTKA: Dąbrowski. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Dragon Nowy Glinik - Czardasz Osiek Jasielski 3-1 (3-0) K. Chochołek (4), Farbaniec (8), Kowalczyk (33-z rzutu różnego) - Bal (65); Czeluśnica - Zamczysko Mrukowa 1-5 (1-1) Wiklowski (40) - Stachurski (15), Twardzik 2 (55, 70), Kaszowicz (65), Bors (84); Liwocz Brzyska - Jasiołka Hankówka-Brzyszczki 0-1 (0-1) Hendzel (42); Rędzinianka Wojaszówka - Sparta Osobnica 0-4 (0-1) Filus (10), Juszczyk 2 (52, 70), Brągiel (60); Zorza Łęki Dukielskie - Dębowczanka Dębowiec 3-0 (1-0) D. Dziadosz 2 (40, 86), Sypień (51-głową); Moderówka - Zorza 03 Łubienko 4-2 (2-1) dla gospodarzy: Trześniowski 2, Krawczyk, M. Furtek . Pauzowała Lubatowa.