Klasa O, A i B Krosno. Arłamów Ustrzyki Dolne rozgromił na wyjeździe LKS Skołyszyn [WYNIKI, STRZELCY]

Red
Arłamów Ustrzyki Dolne rozgromił na wyjeździe LKS Skołyszyn i utrzymał się na pozycji lidera tabeli. Goście wygrali aż 7:2, a łupem bramkowym podzielili się Macnar, Jacenkiw (po trzy trafienia) oraz Fundanicz, który wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą.

Klasa O Krosno

Nafta Jedlicze – Cosmos Nowotaniec 2:5 (2:1)
Bramki: J. Krawczyk 34, Alibożek 38 – Spaliński 44, 64, Laskowski 55, Maslov 68, Espana 84.

Nafta: P. Mularz – Karol Rymarczyk (70 Buczyński), Limberger, Krzysztyniak, Krupa (71 Szopa) – J. Krawczyk (80 Michniewski), Klich, Fafajda, Biernat, Biedroń (53 Konrad Rymarczyk) – Alibożek. Trener Daniel Dawiec.

Cosmos: Michura – Śmietana, Spaliński (70 Kwolek), Pluskwik ż, Lukhanin (46 Wyciszkiewicz) – Laskowski (84 Kot), B. Gołda (39 Gomułka), Bok (46 Velez), Hrosu, Maslov (73 Espana) – Silva. Trener Grzegorz Pastuszak.

Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Czeluśnica - Faliszówka 0:0;

Posada Górna – Besko 2:2 (0:1) T. Kasperkowicz 60, W. Smerecki 77 – K. Kijowski 18, 55-karny;

Skołyszyn - Ustrzyki Dolne 2:7 (1:4) Zawisza 25, Korneusz 79 – Jacenkiw 8, 20, 64-karny, Macnar 14, 73, 85, Fundanicz 45;

Korczyna – Markiewicza Krosno 1:3 (1:0) S. Jurczak 32 – Florczak 60, 87, Słowik 82;

Rymanów – Sieniawa 2:0 (1:0) Brożyna 22, P. Kaczor 65;

Dukla – Nienaszów 1:3 (1:2) Wajs 35 – A. Majka 11, M. Walczyk 14, Ł. Świątek 62;

Kołaczyce – Brzozów 1:0 (1:0) W. Madej 33;

Przysietnica – Odrzykoń 0:2 (0:1) Orzechowski 43, Czernicki 48;

Uherce - Grabówka 4:4 (2:2) dla gości: T. Dymnicki 12, 28, Sąsiadek 76, Ruda 90.

Klasa A Krosno

Grupa 1
Klasa A Krosno 1
Zespół LKS-u Płowce/Stróże Małe nawet kiedy już grał w dziewiątkę mocno walczył o uratowanie choćby punktu w meczu z Bukowianką. Nie udało się. Ze zwycięstwa pierwszy raz cieszyli się w Jankowcach. Sanovia do przerwy przegrywała z LKS-em Długie i choć w drugiej połowie miała przewagę, wszystkich strat nie odrobiła.

WYNIKI: Pakoszówka - Strachocina 1:1 (0:1) Radwański 60-karny - Żebracki 2;

Płowce/Stróże Małe - Bukowsko 1:2 (1:1) Pańko 3-karny - Kruszyński 8-karny, Kowal 70;

Lesko - Długie 1:2 (0:2) sam. - Kucharski, Filar;

Sanok - Bażanówka 3:0 (1:0) Sokołowski, Lachiewicz, Furdak;

Nowosielce - Zarszyn 0:4 (0:2) Folta dwie, Józefczyk, Kijowski;

Jankowce - Polańczyk 6:3 (3:2) Kamil Uzdejczyk 15-karny, 51, Sidorski 39, 59, M. Bryndza 18-wolny, K. Bryndza 61 - Galant 25, K. Głaz 33, Daszkiewicz 70.

Bezmiechowa - Zagórz 2:2 (1:1) Kabala dwie (druga z karnego) - Czura (karny), Szczepaniak.

Pauza: Niebieszczany.

Grupa 2
Jabłonica Polska ograła Haczovię 2:0. Iwonka Iwonicz rozbiła Płomień Zmiennica 9:1, co ciekawe - pierwszego gola strzelili goście. Iwonka odpowiedziała jednak bardzo szybko, po dwóch minutach było już remisowo, później strzelali już tylko gospodarze. Hat-tricka zaliczył Jakub Zima, dwie bramki zdobył Oskar Bączek.

Iwonicz - Zmiennica 9:1 (5:1)
Bramki: Bączek 9, 65 Farbaniec 11, Jakub Zima 18, 49, 71, Rogowski 32, Kenar 39, Nycz 53 - Staroń 7.

Iwonicz: Kenar, Kochanik, Nycz, Bączek, Bołd (46 Zarzycki), Farbaniec, Kielar, Rajchel (52 Krupa), Rogowski (70 A. Szajna), J. Szajna (62 Penar), Zima.

Zmiennica: Duduś, Jurkiewicz, Kaczkowski, Niemiec, Pelczar, Płonka, M. Prajsnar, J. Prajsnar (43 Czyż), Staroń, Węgrzyn, Zubel (70 Szuba).

Sędziował Matuszek.

POZOSTAŁE WYNIKI: Klimkówka - Lubatowa 4:0 (1:0) Michał Waliszko 30, 48, 66, B. Wójcik 87;

Krościenko Wyżne - Lubatówka 6:1 (2:1) K. Prajsnar 29, K. Uliasz 31, M. Hanus 57, K. Pelczar 68, Z. Mosoń 81, 86 - goście w 27 minucie;

Wesoła - Grabownica 1:3 (0:2) W. Drewniak 66 - D. Brodzicki dwie, K. Ryba;

Jasionka - Golcowa 2:2 (1:0) Kogut 5, 49 - M. Kędra, P. Wójcik;

Iskrzynia - Jasienica Rosielna 3:1 (1:0) M. Przybyłowski 20, Rogoz 70, Abratowski 90 - goście w 93 minucie z karnego;

Haczów - Jabłonica Polska 0:2 (0:1) G. Kwolek 23-karny, K. Jantosz 63;

Guzikówka Krosno - Górki 3:0 (2:0) Wilk 9, 35, Staroń 74.

Grupa 3
Sporo emocji było w pojedynku Gaudium Łężyny z Orłem Lubla, w którym miejscowi prowadzili różnicą dwóch bramek, ale roztrwonili przewagę i musieli zadowolić się jednym punktem. Przyjezdni decydującego gola zdobyli w czwartej minucie doliczonego czasu, grając w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Gracze Bieździedzy pewnie ograli gości z Osieka Jasielskiego i po inauguracyjnym blamażu pną się w górę tabeli. Festiwal strzelecki urządziła sobie Nafta Chorkówka, która nie dała szans Wisłoce Niegłowice.

WYNIKI: Bieździedza – Osiek Jasielski 2:0 (1:0) Bronowicz 23, Czajka 76;

Zręcin - Osobnica 0:1 (0:1) samobójcza 30;

Niegłowice - Chorkówka 0:7 (0:4) D.Praszek 2, 36, Jaskółka 11, samobójcza 41, Kurowski 54, Dubis 68, Mularz 85;

Święcany - Sobniów 1:2 (0:1) Zając 90+5 - Lis 33, Sury 70;

Łęki Dukielskie - Kobylany 5:2 (1:1) P.Dziadosz 13-karny, D.Dziadosz 46, 84, Poręba 59, Lichtarski 80 - Wierdak 17, 68;

Mrukowa – Zarzecze 4:1 (1:1) Stachurski 40, D.Bilski 48, K.Bilski 68, Ciuła 79 – B.Pierzowicz 28;

Łężyny - Lubla 2:2 (2:0) Smoleń 5, 11 – Urbanek 24, M.Majewski 90+4.

Pauzowała: Polonia Kopytowa.

Klasa B Krosno

Grupa 1
Czaszyn ograł u siebie Otryt Lutowiska 2:0, bramki zdobyli Świder i Jaworski. Juventus Poraż pewnie zwyciężył z Zalewem Myczkowce. Dwa gole strzelił Edward Latusek.

WYNIKI: Czaszyn - Lutowiska 2:0 (2:0) Świder 2, D. Jaworski 43;

Poraż - Myczkowce 4:1 (1:0) E. Latusek dwie, D. Mielnik, K. Solon - D. Cycak;

Średnia Wieś - Łukowe 1:5 (1:1) dla gości: Sławomir Swalarz trzy, Radosław Sywanicz dwie.

Pauza: Ustjanowa i Olszanica.

Grupa 2
Mecze na szczycie tabeli dostarczyły sporo emocji. Pisarowce wygrały po golu Pastuszaka z Wróblikiem Szlacheckim i przez chwilę cieszyły się z pozycji lidera. Kilka godzin później LKS Głębokie ograł pewnie Orła Milcza i to on teraz plasuje się na pierwszej pozycji.

WYNIKI: Wróblik Szlachecki - Pisarowce 0:1 (0:0) Pastuszak 65;

Srogów Górny - Rymanów Zdrój 5:1 (2:1) dla gospodarzy: Popowicz 27, Sobolak 45, Michura 65, 75, Przystasz 87;

Głębokie - Milcza 4:0 Ćwiąkała trzy, D. Szczęsny;

Markowce - Odrzechowa 1:0 (1:0) S. Daniło 25;

Czerteż - Pielnia 0:7 (0:1) Grab trzy, Śliwiak dwie, M. Michalak, M. Wanielista.

Grupa 3
Piłkarze LKS Hłudno zdobyli pierwsze punkty w sezonie i to od razu po efektownym zwycięstwie. Rozgromili bowiem Jutrzenkę Jaćmierz 8:2. Na szczycie tabeli bez straty punktów Trześniów i Izdebki.

WYNIKI: Domaradz – Niebocko 1:2, Hłudno – Jaćmierz 8:2, Dydnia – Jasionów 0:3, Wzdów – Izdebki 0:4, Jabłonka – Trześniów 2:3.

Grupa 4
Orzeł Pustyny nie tylko przewodzi z kompletem punktów w ligowej stawce, ale również imponuje skutecznością. W 4 kolejce spotkań nastrzelał aż 9 goli rywalom z Węglówki.

WYNIKI:
Dobieszyn – Jaśliska 1:8, Szczepańcowa – Miejsce Piastowe 1:0, Bóbrka – Kombornia 1:5, Węglówka – Pustyny 2:9, Głowienka pauzowała.

Grupa 5
Grad bramek padło w starciu Wisłoki Błażkowa z rezerwami Nafty Jedlicze, a górą byli ci pierwsi. Jasiołka Świerzowa odrobiła straty z nawiązką w meczu z Rędzinianką Wojaszówka i znów cieszyła się z wygranej.

WYNIKI: Wojaszówka - Świerzowa 1:2 (1:1) Knap 20 – Smolik 38, Wiklowski 65;

Błażkowa – Jedlicze II 6:3 (3:1) Samborski trzy, Golec dwie, Pacana - Michniewski dwie, Stec;

Łęki Strzyżowskie - Moderówka 1:4 (0:3) dla gości: Gołąb 20, 41, Munia 35, Skałuba 89;

Żeglce - Potok 1:3 (1:3) Gydziak 21-karny – Kaczor 16, 27, A.Karamon 45;

Iwla - Łubienko 7:3 (4:0) dla gości: Czaja 50, Fiałkiewicz 65, samobójcza 76.

Grupa 6
Do sporej niespodzianki doszło w Szebniach, gdzie miejscowy GKS Team, mający do tej pory komplet punktów niespodziewanie uległ gościom z Nowego Glinika. Samotnym liderem został Tajfun Łubno Szlacheckie, który gładko rozprawił się z Dębowczanką Dębowiec. Pierwsze punkty w sezonie zdobyła Hankówka, ogrywając na wyjeździe Brzezówkę.

WYNIKI: Szebnie – Nowy Glinik 0:2 (0:0);

Dębowiec – Łubno Szlacheckie 1:5 (0:2) Kutyna 64 – J.Sajdak 36, 74-karny, Wilk 39, Jerzyk 78, 83;

Brzezówka – Hankówka 2:4 (0:3) N.Ruszel 60, 86 – P.Król-samobójcza 13, Przetacznik 23, 31, 75;

Warzyce – Makowiska 1:3 (1:2) Myśliwiec 45 – Bałon 14, 25, Ryczko 90-karny;

Brzyska - Krempna 6:2 (2:0) Krajewski 25, 64, Szarek 45, Rakoczy 72, Kobak 82, Lesiak 88 – I.Parzygnat 60, Białoń 75.