Klasa O, A i B Rzeszów [3-4 listopada]

pmarkocki
Mecz Stali II Rzeszów – Włókniarz Rakszawa był toczony przy sztucznym świetle, co się raczej nie zdarza na tym poziomie rozgrywek. KRZYSZOF KAPICA
Tylko u nas. Relacje ze strzelcami oaz opiniami z meczów klas O, A i B podokręgu Rzeszów. Już dziś sprawdź najważniejsze wydarzenia bieżącej kolejki.

Klasa O

Pogrom Strugu i niepokorne beniaminki
Włókniarz Rakszawa, Jedność Niechobrz i po trochu KS Przybyszówka są beniaminkami, ale ich rywale nie mają ułatwionego zadania. Nowi radzą sobie świetnie, o czym świadczy ich pozycja w tabeli. Sporą niespodzianką tej kolejki jest jednak wysoka porażka Strugu Tyczyn w Soninie.

STAL II RZESZÓW - WŁÓKNIARZ RAKSZAWA 1-3 (0-1)
BRAMKI: Konrad Hus (60) - Mączka 2 (50-wolny, 83), Weremiński (16).

STAL II: Tomczyszyn - Konrad Hus, Drelich, Świder, Bartkiewicz - M. Górecki, Bąba (79. Bukała), Więcek, Jakubowski - Szela (86. Tokarz), Robert Leja (46. Rzeźnik).
WŁÓKNIARZ: Rafał Leja - Skoczylas, Kus, Stopyra, Jurek - Mączka (90+2. Prucnal), Machniak, Lorenc, Sobuś (73. Rozwód) - Maciuła (77. Babiarz), Weremiński (63. Miś).
SĘDZIOWALI Dawid Zając oraz Marek Głowacki i Rafał Zabawski (Ropczyce). ŻÓŁTE KARTKI: Bąba - Skoczylas. WIDZÓW 50.

Ten mecz nie pierwszy już raz dowiódł, że przewagą w posiadaniu piłki się nie wygrywa. Przekonali się o tym stalowcy, którzy przez zdecydowaną większość czasu operowali futbolówką, ale albo brakowało im skuteczności, albo więcej szczęścia mieli goście. Mecz mógł się podobać, bo na treningowym boisku Stali przy świetle jupiterów zawodnicy obydwu drużyn "dali z siebie wszystko".

Być może gdyby zaraz na początku spotkania Michał Górecki trafił z główki, gospodarze nabraliby więcej pewności. Po jednym z kolejnych ataków Stali goście wyprowadzili kontrę; Damian Maciuła podał do Kamila Weremińskiego, a napastnik Włókniarza posłał piłkę do siatki tuż obok Kamila Tomczyszyna. Gospodarze zagrażali bramce Rafała Leji szczególnie po rzutach rożnych, ale nikt nie potrafił skierować piłki do bramki rywali.

Gdy po zmianie stron to znów stalowcy atakowali, przyjezdni wywalczyli rzut wolny kilka metrów przed szesnastką. Przy strzale Andrzeja Mączki - rzeszowski bramkarz próbując chwytać mocno kopniętą piłkę interweniował tak niefortunnie, że przepuścił ją między nogami. Gospodarze, co prawda zdobyli kontaktowego gola, ale później "wszystko postawili na jedną kartę", a Włókniarz po podaniu Rafała Babiarza "przypieczętował zwycięstwo".

GRODZISZCZANKA GRODZISKO DOLNE - LKS PRZYBYSZÓWKA 0-0

GRODZISZCZANKA: Woźniak, A. Przeszło, Urbański, W. Słysz, Czerwonka, Błotni, Duda, M. Słysz, Szmuc, Płoszaj, Piróg.
PRZYBYSZÓWKA: Kloc - P. Rząsa (66. Niedbalec), Urbaniak, Bogdanowicz, Kosiba - Kardasz, S. Rząsa (87. Lewicki), Pieńkosz (79. Kucharzyk), Myrda - Solarz, Wróbel (89. Bednarz).
SĘDZIOWAŁ: Piotr Krzych oraz Mariusz Furgała i Konrad Kasperski (Lubaczów). ŻÓŁTE KARTKI: Kardasz, Kosiba - Duda, Przeszło, Piróg, Urbański. CZERWONA Kardasz (45, dwie żółte). WIDZÓW 200.

Grę prowadzili gospodarze, ale goście nie pozostawali dłużni strasząc rywala kontrami. Ciekawsza była druga połowa. Paradoksalnie goście lepiej radzili sobie w dziesiątkę. Grodziszczanka atakowała bardziej zdecydowanie, trochę odpuszczając w obronie, to dawało okazję do kontr dla szybkich napastników Przybyszówki. Bramki jednak w tym meczu nie padły.

TECHFORM ORZEŁ WÓLKA NIEDŹWIEDZKA - JEDNOŚĆ NIECHOBRZ 0-1 (0-1)
BRAMKA: Grzebyk (39).

ORZEŁ: Bąk - Pomykała, Kuduk, Herdyna, Drozd, Kręcidło, Wawrzaszek (88. Frączek), Krasoń, Szwaja (55. Lorenc), Szylar (70. J. Rzeszutek), Gnatek.
JEDNOŚĆ: Kalandyk - Buda, Kłeczek, Rak, Micał (77. Wrona), Worosz, Górecki, Wiercioch, Powierża (60. Lelek), Szczepański (85. Bekierski), Grzebyk (70. Sroka).
SĘDZIOWALI: Jacek Zygmunt (Jarosław); ŻÓŁTE KARTKI: Pomykała - Buda, Worosz, Rak. WIDZÓW 150.

Początek meczu był dość niemrawy, ale z czasem gra się rozkręcała. Bramka Dominika Grzebyka mocno poddenerwowała miejscowych. Jeszcze przed przerwą piłkarze Orła mogli pokusić się o wyrównanie, ale przesadzali z siłą. Najpierw Krasoń lobując bramkarza przerzucił również bramkę, a zaraz potem czołowy strzelec gospodarzy i ligi Gnatek w sytuacji sam na sam popełnił ten sam błąd.

Po przerwie miejscowi mieli jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki, w tym najlepszą Wawrzaszek, ale szczęście im nie dopisywało.

SAWA SONINA - STRUG TYCZYN 6-0 (2-0)
BRAMKI: Ziobro 2 (8, 60), Porada 2 (14, 81), Graczyk (64), K. CIsek (80).

SAWA: R. Cisek - Woźniak (70. Mach), Walas, Dołęga, Ślęczka (79. K. Cisek), Nycz, Florek (78. Gaweł), Graczyk (65. Naworol), Kalandyk, ZIobro (70. Kubis), Porada.
STRUG: Więcek - M. Mucha, Nizioł, T. Mucha (60. Malak), Paśko, Zawadzki, Szymański, Gwazdacz, Kucharzyk, Sowa, Ferenc.
SĘDZIOWALI: Leszek Kogut oraz Marcin Kogut i Wojciech Wojciechowski (Jarosław). ŻÓŁTA KARTKA: Dołęga. WIDZÓW 200.

Sawa ostatnio jest na fali, ale nawet najwięksi optymiści nie obstawili takiego wyniku. W końcu oba zespoły były na szczycie tabeli, a różnica między nimi była tylko w bilansie bramkowy.Strug jednak nie pierwszy raz w tym sezonie pokazał, że jego piłkarze mają nierówną formę.

Przewaga Sawy zarysowała się od samego początku. Szybko zdobyli dwie bramki i spokojnie kontrolowali przebieg gry. Tyczynianie próbowali rozgrywać akcje, atakować, ale większość tych prób kończyła się na 30-40 metrów od bramki gospodarzy. Sawa z kolei bardzo dobrze radzi sobie grając z kontry i to potwierdziła po przerwie zdobywając kolejne 4 bramki. Bardzo dobry mecz rozegrał Maciej Porada. Zdobył dwie bramki i przy dwóch miał asystę.

DYNOVIA DYNÓW - KS STOBIERNA 1-1 (0-1)
BRAMKI: Tarnawski (80) - Jakubowski (25)

DYNOVIA: Wandas - Winiarz, Hadam, Majda, Łamasz (63. Pudysz) - Domin (84. Zdeb), Goleś, Kaniuczak (46. Szczepański), Paściak (46. Tarnawski) - Mielniczek, Rebizak.
STOBIERNA: Fabiński - R. Szczygieł, M. Szczygieł, Grzesik, Ł. Lepionka, Jakubowski, Drzał (73. W. Bal), Warchoł, Wiech, Uram (78. Płonka), S. Lepionka (70. Bal).
CZERWONA KARTKA: Grzesik (70, druga żółta). WIDZÓW 400.

Początek meczu należał do gości. Stworzyli oni kilka okazji, z czego wykorzystali jedną. Później coraz pewniej poczynali sobie gospodarze. Co rusz sunęli z atakami, ale piłka nie chciała wpadać do bramki strzeżonej przed Adama Fabiańskiego. Przewaga jeszcze wzrosła po czerwonej kartce dla Bartosza Grzesika.

Gospodarze dopięli swego, ale tylko połowicznie. Paweł Tarnawski wyrównał stan meczu, ale na zwycięskiego gola zabrakło czasu.

POZOSTAŁE WYNIKI: Górnovia Górno - Głogovia Głogów 2-0 (0-0) Świątoniowski 2 (70, 88); CCC Dąbrówki - Błażowianka Błażowa 0-0; LKS Trzebownisko - Astra Medynia Głogowska 2-1 (1-0) Wiśniewski (45), Szwagiel (75) - Piekło (70-karny); pauzowało KS Zaczernie.

Klasa A

Sędzia dostał w głowę

Tylko 27 minut trwał mecz pomiędzy Granitem Wysoka Strzyżowska i Zimowitem Rzeszów. Wówczas prowadzący go arbiter Adam Piwoński został uderzony w głowę przez gracza Granitu Pawła Libuchę, którego dosłownie kilka sekund wcześniej ukarał czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. Sędziemu nie pozostało nic innego jak zakończyć spotkanie. Do tego momentu 2-0 prowadzili rzeszowianie po bramkach Raka (21) i Sikory (26).

Grupa I
Ostre strzelanie w Nowej Wsi

Po nieco słabszym początku rozgrywek piłkarze Piasta Nowa Wieś już od dłuższego czasu imponują dobrą dyspozycją. Tydzień wcześniej ulegli wprawdzie w końcówce spotkania w Hermanowej, ale wczorajszy mecz z Budami Głogowskimi pokazał, że ich forma nadal jest wysoka. Goście do przerwy grali z wiatrem i jeszcze dotrzymywali jakoś kroku miejscowym, ale po pauzie dominacja Piasta była już zdecydowana. Ozdobą meczu był gol Bartłomieja Dworaka, który mocnym strzałem głową w pełnym biegu zwieńczył ładną, zespołową akcję.

PIAST NOWA WIEŚ - VICTORIA BUDY GŁOGOWSKIE 7-2 (2-1)
BRAMKI: Kloc 3 (7, 8, 46), Lachtara 2 (68, 88), Ataman (77), Dworak (82) - Chruściel 2 (24, 58 - karny).

PIAST: Brzychc - Gałusza, Żebrakowski, Klamut, Drzał (28. Lachtara), Skwierz (70. Bereś), Dworak, Rzeszutek, Matlak, Kloc, Przygórzewski.
VICTORIA: Kowalski - Westwalewicz, Szurgociński, S. Bernacki, R. Bernacki, Kawa (65. Pastuła), Madej, Chruściel, Filip (28. Kłeczek), Wrona, Bartnik.
SĘDZIOWALI: Mirosław Kozyra oraz Grzegorz Wnuk i Mateusz Heliniak (Leżajsk). ŻÓŁTE KARTKI: Lachtara, Skwierz, Kloc. WIDZÓW: 50.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Bendiks Rzeszów - LKS Hermanowa 0-0; Plon Klęczany - Bratek Bratkowice 1-3 (0-0) Grobelny (55) - K. Hejnig (60-karny), M. Depa (65), Czaja (90); GKS Niebylec - Czarni Czudec 2-2 (2-0) M. Smalarz (20), W. Smalarz (45) - Piątek (60), Paluch (75); Sokół Grodzisko - Iskra Zgłobień 0-1 (0-1) Trznadel (27); KP Zabajka - Sokół Sokołów Młp. 0-4 (0-2) Karol Nowak 2 (76, 86), Nizioł (17), Gorący (20); Granit Wysoka Strzyżowska - Zimowit Rzeszów - mecz został przerwany w 27. minucie przy stanie 0-2.

Grupa II
Emocji co niemiara

Do wielu zwrotów akcji doszło w meczu Gromu z Szarotką. Pierwsza połowa nie wskazywała na jakiekolwiek emocje, bowiem gospodarze prowadzili już 3-0. Po przerwie Szarotka zaczęła jednak odrabiać straty i wyrównała. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy dzięki temu wskoczyli na trzecie miejsce. Emocji nie brakowało także w Nienadówce, gdzie Iskra trzykrotnie doprowadzała do wyrównania, ale na ostatni cios Plantatora odpowiedzieć już nie zdążyła. Niespodziewanej porażki doznał Łukawiec ulegając u siebie Arce, a ostre strzelanie urządził sobie lider, gromiąc na własnym boisku Głuchowiankę.

LEŚNA WÓLKA PODLEŚNA - PALKOVIA PALIKÓWKA 2-4 (2-2)
BRAMKI: Kopeć 2 - Pietraszek 2, Leja 2.

LEŚNA: Wilk (68. Ożóg) - Jakubowski, J. Lech, Mateusz Lech, Kot (63. Surowiec) - Miś, Berkowicz, Marczydło (89. Bojda), Kopeć - Chwasta, W. Lech (75. P. Lech).
PALKOVIA: Środoń - Mazurkiewicz, Przybyłowicz, Kuczma, Krzywdzik - Wiercioch, Stępień, Tyka, Kuśnierz (75. Kuźniar) - Pietraszek, Leja.

SĘDZIOWAŁ Stanisław Szpyrka (Łańcut). ŻÓŁTE KARTKI: Leja, Kuczma. WIDZÓW 100.
POZOSTAŁE WYNIKI: Plantator Nienadówka - Iskra Jawornik Polski 4-3 (2-1) Milczanowski 2 (15-karny, 90+3), Tabaka (35), Partyka (70) - Ł. Pieniądz (24), samobójcza (58), Gmyrek (75); Czarni Kraczkowa - Start Brzóza Stadnicka 0-2 (0-1) Sobuś (39), Panek (89); Błękit Żołynia - Wola Dalsza 3-0 (1-0) Koba (30), Rączka (70), samobójcza (80); Grom SZiK Handzlówka - Szarotka Rogóżno 4-3 (3-0) Gaweł, Trąbka, Łyszczarz, Paweł Szydełko - Marek Skupień, Michał Skupień, B. Skupień; Jawor Krzemienica - Głuchowianka Głuchów 7-0 (3-0) Walkowicz 3, Bróż 2, Szczęch, samobójcza; ŁKS Łukawiec - Arka Albigowa 0-1 (0-1) Sowa (23).

Grupa III
8 bramek w Hucinie

Nieczęsto zdarza się by w meczu zespołów wałczących o awans padało dużo bramek.
W Hucinie, ku radości miejscowych kibiców, podopieczni Mariusza Furdyny zaaplikowali niedawnemu liderowi z Podleszan aż 5 bramek. Do przerwy to jednak goście prowadzili różnicą jednego gola.

Potknięcie Wilgi wykorzystał Gryf, który na własnym boisku pokonał przeżywająca kryzys Jutrzenkę.

LKS HUCINA - LKS PODLESZANY 5-3 (0-1)
BRAMKI: Micek 2 (62-głową, 70), Kret (48), Poborca (58), Zieliński (80-wolny) - Hyjek (18), Winogrodzki (85), Ł. Siembab (87).

HUCINA: Jarosz - Kij, Zieliński, Lis, Kret - Nylec, Folta, Peret (60. Dąbek), Poborca, Mokrzycki - Micek (80. Kusina).
PODLESZANY: Wałek - Moździerz, Dul, Harsze (81. Łaz), J. Zawierucha - Winogrodzki, Lasek, G. Zawierucha, Kruczkowski - Ł. Siembab, Hyjek.
SĘDZIOWALI Łukasz Pilch oraz Tomasz Szewczyk i Gabriel Czapla (Dębica). WIDZÓW 150.

POZOSTAŁE WYNIKI: Ikarus Tuszów-Malinie - Tempo Cmolas 0-2 (0-2) Stagraczyński (19), Serafin (45); Babicha - Stal II Mielec 2-4 (0-3) Niemasek, Ogiba - Kołodziej, Pasieczyński, Jabłoński, Szlachetka; Pitmark Jaślany - Wilga Widełka 2-1 (1-1) A. Głaz (27-głową), M. Taran (80) - Mytych (24-wolny); Czarni Trześń - Marmury Przyłęk 2-1 (0-0) Niemasek (50), Leśniak (81) - Czerw (63); Team Przecław - Piast Wadowice Górne 1-1 (1-1) Kulig (38) - Sypek (10); Gryf Mielec - Jutrzenka Ławnica 3-0 (1-0) Paprocki, Węglarz 2.

Klasa B

Grupa I
Remisowe zakończenie

Z opóźnieniem, ale udało się zakończyć rundę jesienną piłkarzom grupy I. Początek zaległego meczu należał do gospodarzy, którzy po nieco ponad 10. minutach mieli dwie bramki na swoją korzyść. Początek drugiej połowy na swoją korzyść przechylili z kolei goście.

TRZCIANKA TRZCIANA - RUDZIK RUDNA MAŁA 2-2 (2-0)
BRAMKI: Ł. Mika (3), Krasoń (11) - Smężeń (47), Pasternak (49).

TRZCIANKA: Chendzyński - T. Grobelny, Sz. Zięba, Grędysa, B. Zięba (58. M. Miłek), Marchacz, Krasoń, M. Łoboda, J. Zięba, Ł. Mika (56. Leśniowski), Maciołek (51. J. Miłek).
RUDZIK: Michalak - Guzek (60. Przybyło), Grabarz, Półtorak, Mikołajczyk - Dominiak, Smężeń, Pasternak, Tendera - Baran, Kopyto (46. Micał).
SĘDZIOWALI: Janusz Anasychin oraz Tomasz Szmulik i Łukasz Sondej (Rzeszów). WIDZÓW 150.

Grupa II
Novi potwierdzili klasę

Mistrzem jesieni, do tego w pełni zasłużenie, zostali Novi Nosówka, którzy w meczu zaległym pewnie pokonali Grunwald w Rzeszowie. Na wiosnę ciekawie zapowiada się walka o drugie miejsce premiowane awansem, o które może walczyć nawet pięć drużyn. Dwaj debiutanci, Tytan i FC Rzeszów, zapłacili frycowe i na wiosnę pewnie już tak łatwo z nimi rywalom nie będzie.

Mecz zaległy: Grunwald Rzeszów - Novi Nosówka 1-5 (1-1) Bramki dla gości: Kloc 2, Majka 2, Byjoś.

Grupa III
Dąb znów pokonał lidera

Miesiąc temu piłkarze z Kosiny byli lepsi od Startu, który jeszcze wtedy przewodził w tabeli. Dąb wygrał już piąty raz z rzędu i dlatego w Kosinie kibice mają duże nadzieje na awans do A-klasy.

- Był to bardzo zacięty mecz. Kto strzela bramki, ten wygrywa - podsumował derbowy pojedynek ze Startem - Andrzej Prokop - skarbnik Polonii.
Wyjątkowej urody gola zdobył Artur Kucha z Husowa. Strzelił z ponad trzydziestu metrów; piłka, zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka.
Boisko w 60 minucie za faul i w konsekwencji czerwoną kartkę - opuścić musiał Paweł Pyziak z Tatyny.

Czerwoną kartką w 85 minucie ukarany został Dawid Szpytma z Markovii (kopnięcie przeciwnika bez piłki).
Pogórze Bachórz w derbowym spotkaniu z Orłem, mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcina Sieńko za faul taktyczny w 32 minucie doprowadziło do remisu w drugiej połowie.

ORZEŁ HARTA - POGÓRZE BACHÓRZ 1-1 (1-0)
BRAMKI: Kuś (38) - Cieśilk (50).

HARTA: D. Błoński - Drewniak, Mariusz Potoczny, Chrapek, S. Domin, Mateusz Potoczny, M. Hus (60. B. Błoński), Krasnopolski, F. Pępek (80. Bieńko), M. Pępek, Kuś.
BACHÓRZ: Wydra - M. Sieńko, Szeremeta, Kulon, J. Potoczny (78. W. Jamrozik), Sacharzec (46. R. Domin), Goleniowski, Kopczak, D. Domin (68. Radoń), R. Jamrozik (38. Cieślik), Pudysz (90. Mołoń).
SĘDZIOWALI Rafał Pańczak oraz Sławomir Chmiel i Mateusz Chmiel (Rzeszów). CZERWONA KARTKA: M. Sieńko (35, faul taktyczny). WIDZÓW 150.

POZOSTAŁE WYNIKI: Dąb Kosina - Tatyna Dylągówka 4-1 (2-1) B. Łuksik 2 (6, 31), W. Leśniak (75), S. Kuczma (86) - Dykiel (10); Galicja Chmielnik - Sawa II Sonina 4-2 (2-0) W. Szajna 2 (35, 50-karny), R. Kusz 2 (40, 80) - Siwula (55), Pacyna (63-karny); Orzeł Wysoka Łańcucka - SZIK Wola Rafałowska 4-0 (1-0) Czechowicz (7), D. Cwynar (51), P. Skomra (79), P. Cwynar (83); Pogórze Husów - Błażowianka II Błażowa 3-0 (2-0) K. Klak (16), Babiak (28), A. Kucha (63-rzut wolny); Polonia Hyżne - Start Borek Stary 3-0 (1-0) Ł. Putyło (10-karny), Stodolak (80), Kopaczyński (86); Wenecjanka Lecka - Markovia Markowa 0-1 (0-0) K. Sitek (60).

Grupa V
Niespodzianka w Złotnikach

Nikt w Złotnikach nie spodziewał się przegranej z Grunwaldem, ale robiąc kardynalne błędy w obronie, trudno zdobywać punkty. Po stracie dwóch goli, gospodarze bardzo chcieli wyrównać, odkryli się i tak stracili trzeciego gola. Imponują skutecznością piłkarze Smoczanki. Grad goli obejrzeli kibice w Woli Chorzelowskiej.

ZŁOTNICZANKA - GRUNWALD PADEW NARODOWA 1-3 (1-1)
BRAMKI: Burghardt (27) - Hyjek (17), Małodziński 2 (60, 89).

ZŁOTNICZANKA: Gmyrek - Breguła, Kuroń (46. Szaładyga), Źródło, Bierzyński, Misztal, Indyk (46. Siwiec), Krakowski, Burghardt (55. Kovacević), Ciejka (80. Kuźniar), Duszkiewicz (80. Drożdżowski).
GRUNWALD: Kawik - Leszkowicz, Ziarek, Pierzchała, Hyjek (75. Popiołek), M. Domagała, D. Domagała, Bik (77. Janeczek), Naprawa (46. Półbrat), Małodziński, Śledziona (55. Szala).
SĘDZIOWAŁ: Krzysztof Bomba (Mielec); WIDZÓW: 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Tęcza Orłów -Smoczanka 0-6 (0-6) Szymański (5), Klapa 2 (16, 23), Juras 2 (18, 22), Ćwięka (25), Kolorado Team Wola Chorzelowska - LKS Dębiaki 5-4 (3-2) Madej (20), Krzemień 2 (15, 50), Dziekan (19), Krempa (60) - Wójciak 3 (24, 31, 72), Głowienka (82); Barka Breń Osuchowski - Rzędzian Rzędzianowice 2-1 (1-1); dla gości Sanecki (30); Wiśnia Trzciana - Plon Kawęczyn 2-1 (0-0) Daniel (75), Babiec (80) - Chomycz (60); Dromader Chrząstów - Wisłoka Borowa 5-1; Wisła Gliny Małe - Błysk Górki 5-2 (2-1) Wiatrowski (15), Kasprzak 2 (40, 90), Świątek (60), Trzpis (70), - Gręba (30), Dęgler (50). Pauzował Atut Podborze

Grupa VI
Emocje w Zarębkach

Niebywałych emocji dostarczyło spotkanie w Zarębkach, gdzie Trotyl pokonał Sokis Chorzelów 5-4 mimo, iż do przerwy przegrywał już 1-4. Gracze gości byli po meczu podwójnie przybici, gdyż w 58. minucie najbardziej waleczny ich zawodnik, 24-letni Dawid Piątek doznał złamania kości piszczelowej i strzałkowej nogi i został karetką odwieziony do szpitala.

Sytuacji strzeleckich także nie brakowało w konfrontacji Zacisza Trześń z Vigorem Trzęsówka, ale tam jednak gole nie padły. A kilka razy niewiele do tego zabrakło, gdyż cztery razy piłka lądowała na poprzeczce. Trzykrotnie po uderzeniach miejscowych, a raz po strzale gracza gości.

ZACISZE TRZEŚŃ - VIGOR TRZĘSÓWKA 0-0

ZACISZE: Saj - Stępień, Bońdos, Stec, Lewandowski, Chochrek, Futyma (15. Korytkowski), Micek, Skowron (70. Krzak), Gruszka, Bogacz.
VIGOR: Ziętek - Komaniecki, Jędrzejowski, Rachwał (80. E. Madura), T. Madura, P. Czachor (85. Łakomy), Flis, Kaczmarski, R. Madura (46. Letniowski), Michalski, M. Czachor (80. Kasza).
SĘDZIOWALI; Jakub Stawarz oraz Mirosław Wąchadło i Henryk Bik (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Gruszka - Komaniecki, Flis, Kaczmarski. WIDZÓW: 50.

POZOSTAŁE WYNIKI: Trotyl Zarębki - Sokis Chorzelów 5-4 (1-4) Marut 3 (60, 80, 85-karny), Nowak (31), Szymczyk (61) - Korpanty 3 (34, 40, 43), Staniewski (30); Ostrovia Ostrowy Baranowskie - Iskra Łączki Brzeskie 5-1 (2-1) Skiba (12), Mikoś (27)), Szczęch (68), Szady (81), Siuzdak (87) - Krężel (16); Kolbuszowianka II - Potok Dobrynin 2-1 (1-1) Pyra (3), Leśniowski (77) - Zieliński (37); Orzeł Kosowy - Tuszymka Tuszyma 1-2 (1-2) Magda (30) - Rusin (35), T. Mazur (43); Błękitni Siedlanka - Sokół II Kolbuszowa Dolna 2-2 (1-2) Filar (36), Celek (72) - Chmielowiec 2 (7, 12); Florian Ostrowy Tuszowskie - Wilga II Widełka 0-0. Pauza: Werynianka Werynia.