Klasa O Dębica: Kolejka dla gości

Tomasz Leyko, Marcin Jastrzębski
Piłkarze z Kamionki po raz drugi tej rundy grali w Mielcu i wreszcie wygrali. W poprzednim spotkaniu ze Startem Wola Mielecka też razili nieskutecznością. FOT TOMASZ LEYKO
Na osiem meczów w pięciu wygrywali przyjezdni, była to więc kolejka gości. - Szkoda, że nie dla mnie - mówił trener Sokoła Kolbuszowa Dolna Marek Lorenc. Był tylko jeden remis.

Ruch w tabeli trwa co cieszy na pewno kibiców.

SMS FKS STAL II MIELEC - KASKADA KAMIONKA 0-1 (0-0)
BRAMKA: A. Ochab (65)

STAL: Kochanowski - J. Radłowski, Kochanik (65. Podpora), Paweł Mroziński, Trela - Marek, Cygnarowicz (46. Kapuściński), Łącz, Wilk (70. Rynio), Zaskalski (46. Miłoś), B. Radłowski.

KASKADA: Grzesiak - Bołba (70. Furtak), Świder, Rogowski, Zagórski - Zaborniak (60. A. Ochab), Laska, G. Rudny, Borek (46. Chełpa) - Świątek, R. Rudny (70. D. Ochab).

SĘDZIOWAŁ: Marcin Leniart (Łańcut) ŻÓŁTE KARTKI: Łącz, J. Radłowski WIDZÓW 100

Bohaterem gości został Adam Ochab. Wprowadzony kilka minut po przerwie za Zaborniaka strzelił zwycięską jak się później okazało bramkę. Przyspali obrońcy Stali przy dośrodkowaniu z prawej strony i zawodnik z Kamionki ładnym strzałem pokonał Kochanowskiego.

Zrobił to,co jego kolegom nie udawało się przed przerwą. W całym meczu mieli bowiem kilka znakomitych sytuacji. W chwilę po zdobyciu gola na 2-0 powinien podwyższyć brat strzelca Dominik, ale z bliska huknął nad poprzeczką.

Defensywą gości dobrze pokierowali bramkarz Grzesiak i grający trener Grzegorz Rudny. Jedyny błąd mógł ich kosztować komplet punktów, gdy oko w oko z bramkarzem Kaskady znalazł się Kapuściński.

Grzesiak wybiegł z bramki, skrócił kąt i młody mielczanin uderzył prosto w niego.

START WOLA MIELECKA - POGÓRZE WIELOPOLE SKRZYŃSKIE 1-0 (0-0)
BRAMKI: Cisło (83)

START: Foltak - Cisło, Pancerz, Radoń, Ogorzałek - Arkadiusz Pietras (46. Gozdek), Bańka (80. Cyganowski), Szrom (70. Artur Pietras), Pająk (56. K. Bierzyński) - G. Bierzyński, Abramowicz.

POGÓRZE: Pociask - Cynarski, Orzech, S. Pazdan, Piecuch - Smoczyński, Bieszczad (75. M. Pazdan), Wojnarowski, Brzeziński (55. Świniuch) - Szkotnicki (70. Olech), Śledziona (80. Banaś).

SĘDZIOWAŁ: Henryk Białek (Dębica) ŻÓŁTE KARTKI: Ogorzałęk, G. Bierzyński, Artyur Pietras - Bieszczad, Piecuch. WIDZÓW 100

I połowa przyjemna dla oka w wykonaniu obydwu ekip. Nieznaczną przewagę osiągnął zespół Startu, ale nie udokumentował jej bramką.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie, niestety na gorsze. Padła za to rozstrzygająca bramka. W 83. minucie po szybko rozegranym rzucie wolny, wprowadzony po przerwie Tomasz Gozdek zagrał z lewej strony do Cisły, który ładnym strzałem nie dał szans Pociaskowi.

IKARUS TUSZÓW NARODOWY - RANIŻOVIA RANIŻOW 0-3 (0-1)
BRAMKI: Tyburczy 3 (14, 62, 74).

IKARUS: Polak - Szady, Kardyś, Gruszka, Korpanty (15. W. Hyjek) - Dudajek, Kaczmarczyk, Maziarz, Witkowski (30. Ciemięga) - Hadam, Wójciak (70. T. Hyjek).

RANIŻOVIA: Domoń - Janowski, Matejko, Warzocha (76. Hajkowicz), Stachyra - Miazga, Boronowicz, Żabiński, Rzeszutek - Omiotek, Tyburczy.

SĘDZIOWALI Gabriel Czapla oraz Mateusz Mastaj i Jakub Kuczaj (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Warzocha. WIDZÓW 200.

Raniżovia niespodziewanie łatwo poradziła sobie z wydawałoby się trudnym rywalem.

- Spodziewałem się trudniejszej przeprawy. Wygraliśmy dzięki stu procentowemu zaangażowaniu i dobrej skuteczności - podsumował Jan Rochecki, trener Raniżovii.

Wszystkie bramki zdobył Jacek Tyburczy. Przy pierwszym golu obsłużył go Paweł Omiotek, przy drugim Paweł Rzeszutek. Ostatniego gola zdobył po indywidualnej akcji.

- Mój zespół przeszedł obok meczu, praktycznie nie podjęliśmy walki - załamywał ręce trener Ikarusa Artur Tułacz.

PIAST WADOWICE GÓRNE - KS DZIKOWIEC 0-1 (0-1)
BRAMKA: Zalewski (8)

PIAST: Czaja - Kukla, Kurek, Błaź (75. Gwóźdź), Miazga, M. Kiełbasa (66. Jabłoński), T. Kiełbasa, Pietras, Kopacz (85. Ryś), Murdza (60. Czech), Padykuła

ZRYW: Król - Skupiński, Mazurek, Zalewski, Mokrzycki - Grądzki (70. Opaliński), Krystel, Hopek, Bździkot (56. Tęcza) - Żur, Serafin (80. Klecha).

SĘDZIOWALI Tomasz Kukowski oraz Marek Chrabąszcz i Grzegorz Kardyś (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Gwóźdź - Serafin. WIDZÓW 150.

Piast ostatni raz na własnym boisku przegrały rok temu - dokładnie 20 września 2009 z Hucina 0-1. W niedzielę zasłużenie na boisku w Wadowicach zwyciężył Zryw.

Jedyna bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, które na bramkę, strzałem głową zamienił Zalewski. Dzikowiec kontrolował mecz, miejscowi bardzo rzadko zagrażali bramce Norberta Króla.

POZOSTAŁE WYNIKI: Czarnovia - Igloopol Dębica 0-2 (0-1) Skarbek 2 (15, 76), Błękitni Ropczyce - Wisłok Wiśniowa 0-0, Jutrzenka Ławnica - Chemik Pustków 2-4 (0-1) Świst (84), Dopart (86) - Balasa (40), Czerkies 2 (50, 75-karny), Janeczko (70), Strzelec Frysztak - Sokół Kolbuszowa Dln. 1-0 (1-0) Siennicki (43)