Klasa O Dębica: Lechia przegrywa w Kolbuszowej

Marcin Jastrzębski
Pomocnik Sokoła - Waldemar Śledź dzielnie walczył i zgodnie z tradycją "złapał" także żółtą kartkę. fot. Marcin Jastrzębski
W meczu na szczycie Nagoszyn uległ Kolbuszowiance. Punkty zgubili Błękitni Ropczyce, a w górę tabeli wędruje Sokół z Kolbuszowej Dolnej. Coraz gorzej wygląda sytuacja rezerw Stali Mielec.

Widowisko w Kolbuszowej Dolnej zyskało dzięki szybko zdobytej bramce przez miejscowych. Jan Pazdan zgrywał głową do swojego bramkarza Tomasza Stachnika tak niefortunnie, że piłki nie złapał golkiper Lechii.

Do tego błędu przyczynił się czujny Tomasz Chmielowiec. - Ten gol przekreślił wszystkie nasze założenia taktyczne - podkreślał Paweł Idzik, trener sędziszowian.

Chmielowiec kilka minut przed przerwą podwyższył na 2-0. Piłkę na skrzydło do Piotr Serafina zagrał Waldemar Śledź, a ten pierwszy wyłożył futbolówkę na 6. metr do najskuteczniejszego strzelca Sokoła.

- Tu także zaczęło się od straty na własnej połowie. Daliśmy rywalowi dwa prezenty, a nasze próby odrobienia strat to walenie głową w mur - podsumował Idzik.

W drugiej połowie gorąco było pod bramką kolbuszowian. Lechia dwukrotnie ostemplowała poprzeczkę bramki Artura Skopa, a Sokół szukał szans w kontrach.

- Zmieniliśmy nieco sposób gry, ustawienie i to w ostatnich spotkaniach daje efekt - tłumaczy Krzysztof Korba, opiekun Sokoła.

SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA - LECHIA SĘDZISZÓW 2-0 (2-0)
BRAMKI: Pazdan (5-samobójcza), Chmielowiec (41).

SOKÓŁ: Skop - W. Mazurek, P. Karkut, Kowal, Weryński - Serafin (85. Jancarz), Kulig (90. Cebula), Korab, Jamróz - Śledź (90. Terlaga) - Chmielowiec (80. Panek).

LECHIA: Stachnik - Malisiewicz, Doroba, Godek, Rogóż - Pazdan, Frankiewicz, R. Długosz (46. Magdoń), Branas (46. Śliwa) - Bizoń (46. D. Długosz), Idzik (64. Filipek.

SĘDZIOWALI Łukasz Pilch oraz Mateusz Mastaj i Marta Marć (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: P. Karkut, Kowal, Śledź - Branas, Magdoń. WIDZÓW 150.

Pozostałe relacje z meczów dębickiej klasy okręgowej, strzelcy bramek w poniedziałkowym Stadionie