Klasa O Dębica: Sokół pomógł wygrać Błękitnym Ropczyce

Marcin Jastrzębski
Błękitni (na niebiesko) po trudnym boju zainkasowali w Kolbuszowej Dolnej trzy punkty. Nz. O piłkę walczą: Grzegorz Róg (z lewej, Błękitni) i Dariusz Michałek (z prawej, Sokół). fot. Marcin Jastrzębski
Miał być polubowny, przedświąteczny remis. W Kolbuszowej Dolnej pech dopadł Łukasza Kuliga, który najpierw wyrównał, a później przypadkowym "swojakiem" dał gościom wygraną.

Świetnie w mecz weszli przyjezdni. Lewą stroną na bramkę rywala ruszył Krystian Bonowicz, podał do źle pilnowanego Bartłomieja Darłak, który strzałem przy słupku otworzył wynik meczu. Później Błękitni wbrew zaleceniom trenera Bogusława Pacanowskiego nie poszli za ciosem.

Oddali pole Sokołowi, który z minuty na minutę był coraz bliżej bramki Dariusza Kosiby. Wyrównał obrońca - Łukasz Kulig, który poszedł za strzałem Damiana Pancerza na bramkarza Błękitnych. Ten ostatni sparował piłkę przed siebie, a Kulig pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

Następnie ciężko było doczekać się składnej akcji z którejkolwiek ze stron. Goście dopięli swego w ostatnich minutach meczu, gdy w końcu udało im się rozpracować obronę Sokoła. Bonowicz zakończył akcję mocnym uderzeniem z ostrego kąta, gdzie piłka odbijała się od nóg Kuliga i wpadła do siatki.

- Przegraliśmy z wymagającym rywalem, który był od nas nieco lepszy i miał więcej szczęścia w kluczowych momentach - mówił Krzysztof Korab, szkoleniowiec Sokoła.

- Zwycięstwo kosztowało nas za dużo zdrowia, niepotrzebnie daliśmy się uśpić po szybko zdobytym golu. W drugiej połowie to jednak my dyktowaliśmy warunki - podsumował Bogusław Pacanowski, trener Błękitnych.

SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA - BŁĘKITNI ROPCZYCE 1-2 (1-1)
BRAMKI: Kulig (23) - Darłak (4), Kulig (89-samobójcza).

SOKÓŁ: Antos - Kowal, Kulig, Pączek, Wilk - Michałek (87. Frankiewicz), Pancerz, Lorenc (79. Hodór), Terlaga (77. Urban) - Kożuchowski (46. D. Korab), Serafin.

BŁĘKITNI: D. Kosiba - Róg, Wolak, Proczek, Bonowicz - Darłak (82. Wilk), Raś, Hajnas, Sulisz, Chmura (60. Kisiel) - Rudny (76. Ł. Kosiba).

SĘDZIOWALI Paweł Wałęga oraz Jakub Pych i Mateusz Chmiel (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Kulig, Kożuchowski, D. Korab - Róg. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Kaskada Kamionka - Start Wola Mielecka 2-2, Igloopol Dębica - Pogórze Wielopole Skrzyńskie 0-0, Wisłok Wiśniowa - Stal II Mielec 5-1, KS Dzikowiec - Czarnovia Czarna 3-0, Chemik Pustków - Piast Wadowice Górne 1-2, Raniżovia Raniżów - Strzelec Frysztak 3-1, Ikarus Tuszów Narodowy - Jutrzenka Ławnica 1-0

Relacje z pozostałych meczów dębickiej klasy okręgowej, strzelcy bramek we wtorkowym Stadionie