Klasa O Jarosław: Błękitni Grzęska rzutem na taśmę

kostek, wab, tst
Piłkarze z Grzęski byli blisko pokonania Piasta, najlepszej drużyny w jarosławskiej „okręgówce”. fot. Grzegorz Kostka
Łęk Ostrów podzielił smutny los dwóch innych beniaminków z Oleszyc oraz Świętoniowej i razem z nimi opuszcza "okręgówkę". Liczymy, że tylko na rok.

Przysłowiowym rzutem na taśmę utrzymali się Błękitni Grzęska, którzy w ostatniej kolejce "wydarli" punkt samemu mistrzowi z Tuczemp.

BŁĘKITNI GRZĘSKA - PIAST TUCZEMPY 2-2 (1-1)
BRAMKI: Domka (9-wolny), Solarz (80-głową) - Kwaśny (25), Hajduk (90+4)

BŁĘKITNI: Osmyk - M. Przeszłowski, Kiełbicki, Żak, Zając, T. Przeszłowski (46. K. Maj), Domka, Oelc, Majcher (59. D. Maj), Uberman, Solarz (81. Motyka)

PIAST: Góra - Kud, Jabłoński, K. Sas, Iwański, Czub (64. Becza), Walczak, D. Sas, Adamarek (48. Bednarz), Iwański (78. Hajduk), Kwaśny.

ŻÓŁTE KARTKI Kiełbicki, Pelc, Solarz - D. Sas, Becza WIDZÓW: 300

Kibice w Grzęsce obejrzeli zacięte i dramatyczne spotkanie. Lider z Tuczemp nie zachwycił, a punkt zawdzięcza najlepszemu strzelcowi Grzegorzowi Hajdukowi. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Domka, zaś bramkę wyrównującą zdobył Kwaśny. Mimo kilku jeszcze okazji wynik do przerwy nie uległ zmianie. Kolejne bramki padły w końcówce.

Na prowadzenie po raz drugi gospodarzy wyprowadził Sławomir Solarz, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Dawida Maja. Gdy wydawało się, że 3 punkty zostaną w Grzęsce, Hajduk wykorzystał błąd obrony i w 4 minucie doliczonego czasu gry zdobył gola.

CZARNI OLESZYCE - SOKÓŁ SIENIAWA 0-9 (0-5)
BRAMKI: Piotr Czopik (33), Zajchowski (22, 67), Tołpa (25), Wróbel (75, 80), Wilusz (5, 20 88)

CZARNI: Dworak - Pytel, Solarczyk, Jabłoński, Mazur (32. Kość), Horeczy (46. Nieckarz), Iwanicki, Klojzy, Dyś, Machczyński.

SOKÓŁ: Kaczmarek (46. Szewczyk) - Pazdan, Piotr Czopik, Paweł Czopik, Krawiec (70. Karwacki), Zajchowski, Macina, Halejcio, Tołpa (65. Gardzielik), Wróbel, Wilusz.

SĘDZIOWALI Paweł Drabik oraz Mariusz Litwin i Kamil Buczek (Jarosław) ŻÓŁTA KARTKA Wilusz CZERWONA KARTKA Machczyński (60. za faul taktyczny) WIDZÓW: 100

Mecz do jednej bramki, przewaga gości z Sieniawy nie podlegała żadnej dyskusji. Worek z bramki rozwiązał już w 5 minucie Tomasz Wilusz, później gole posypały się, jak z rogu obfitości. Goście mimo, że bardzo się starali nie zdołali zakończyć meczu dwucyfrową wygraną.

SYRENKA ROŹWIENICA - GOLBALUX WIĄZOWNICA 2-0 (1-0)
BRAMKI: Blaszczyk (39), G. Łuc (73, karny).

SYRENKA: Krupa - Kubicki, Ł. Pajda, G. Łuc, Skowron - M. Pajda, Błaszczyk, B. Łuc, Pilch (75. Sopel) - Wańkowicz, Żołyniak (76. Zawadzki).

GOLBALUX: Jankowski - Rogowski, Kłak, Purcha (35. P. Luft), Romanow (72. Florek) - Babiarz, Gołąb, Kubas, Rygowski - Krzeptoń (46. Szumigraj), Kipczak (80. Tolak).

SĘDZIOWAŁ: Witold Korzeń (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Skowron - Rogowski, Purcha, Romanow, Jankowski, Szumigraj. CZERWONA: Rogowski (30 za druga żółtą). WIDZÓW: 250.

Szybki i dobry mecz. Goście trzymali się do 30 minuty, ale wtedy za obrazę sędziego drugą żółtą kartką ukarany został Rogowski i musieli grać w dziesiątkę.

Osłabienie rywali wykorzystali gospodarze. W 39 minucie, po dwójkowej akcji Wańkowicza z Błaszczykiem, ten drugi nie dał szans świetnie spisującemu się do tej pory Jankowskiemu. Po przerwie w słupek trafił Gołąb, ale ostatnie słowo należało do Syrenki. Za faul na M. Pajdzie arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił G. Łuc.

MKS RADYMNO - BUDOWLANI SZÓWSKO 1-2 (0-2)
BRAMKI: Halwa (48) - Jaworski (4), Józefowicz (20).

RADYMNO: Ł. Przybyszek - K. Szot, Delikat, Duczymiński, Skowronek - Podgórski, Szpunar, Kryczyński, Łamasz - Andruszko (46. Kisielewicz), Petynia (46.Halwa).

BUDOWLANI: Chyciński - Wysocki, Opic, Jagiełłowicz, Józefowicz - Mazur, Litwin, Rożek, Jaworski - Szuba (75. Szydłowski), Jasiewicz.

SĘDZIOWALI Dariusz Tomas oraz Adam Włoch i Daniel Iwański (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Halwa - Opic. WIDZÓW 50.

Gdyby radymnianie wygrali, wyprzedziliby w tabeli zespół z Szówska. Początek jednak należał do przyjezdnych, którzy już po 20. minutach prowadzili 2-0. Kto wie, jak potoczyłby się mecz, jeśliby w 26. minucie Jan Andruszko nie zmarnował karnego dla miejscowych.

- Nasi zawodnicy cztery razy nie trafili do pustej bramki - ubolewa Roman Popkiewicz, który prowadził drużynę z Radymna pod nieobecność Mirosława Szota (obowiązki służbowe). - Goście mieli nieco więcej szczęścia, ale dwa razy trafili w poprzeczkę.

POGÓRZE ROKIETNICA - WISŁOK ŚWIĘTONIOWA 8-1 (0-0)
BRAMKI: M. Olcha 4 (55, 65, 72, 87), P. Skupień (59), Bichajło (70), R. Olcha 2 (81, 89) - Cebulak (82).

POGÓRZE: Lasek (70. Dusza) - Barnak, Wilk, Pilawa, Krysa - Bichajło (72. Baran), Pichitko, Żelazny, R. Skupień - M. Olcha, R. Olcha.

WISŁOK: Pelc - Mroszczyk, G. Krupa, D. Krupa, Czernik - Gurak, Szkoda, Drzystek, D. Mirek - S. Mirek, Dziedzic (72. Cebulak).

SĘDZIOWALI Maciej Gumiński oraz Grzegorz Pikuła i Konrad Tomczyk (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Pelc, G. Krupa, Dziedzic. WIDZÓW 250.

Do przerwy, mimo kilku świetnych okazji dla miejscowych, utrzymywał się bezbramkowy wynik. Bracia Mariusz i Rafał Olchowie oraz Wojciech Barnak w żaden sposób nie potrafili zmusić do kapitulacji Adama Pelca. Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie i miejscowi ostro sobie postrzelali. Aż sześć bramek uzyskał braterski duet Olchów.

POZOSTAŁE WYNIKI: Bizon Medyka - LKS Skołoszów 1-1 (1-0) Cwynar (35) - Biesiadecki (75); San Ostrów - Czuwaj Przemyśl 2-1 (1-0) Stefanowski (30), Czerwiński (65) - Zając (81); Pogoń Małkowice - Pogoń-Sokół Lubaczów 5-0 (2-0) Solarczyk (17), Folwarski 2 (38, 65), Hadała (57), Sowa (85). Mecze: Syrenka - Pogórze (na boisku 2-1) zweryfikowano na 0-3 dla gości (nieuprawniony zawodnik), Skołoszów - San (na boisku 0-1) zweryfikowano na 3-0 dla gospodarzy (nieuprawniony zawodnik).