Klasa O Jarosław. Granica Stubno świętuje awans

kostek, arb
Łukasz Solski
Granica Stubno przegrała z Płomieniem Morawsko, ale dzięki temu, że wicelider Huragan Gniewczyna zremisował z Błękitnymi Grzęska, zespół ze Stubna mógł już świętować awans.

Huragan Gniewczyna - Błękitni Grzęska 1:1 (1:0)

Bramki: Jagieła 35 – Solarz 87.

Gniewczyna: Groch – Gardziel, T. Wojtas, Ł. Wojtas, Poprawa – J. Słysz ż, A. Słysz, Gurak, Chruściel (65 Kowalczyk) - Jagieła, Mirek (46 Rachfał). Trener Tomasz Wojtas.

Grzęska: Niemiec – W. Słysz, Jędryka (68 P. Słysz), Strączek ż, Kyciński – Harpula, Domka ż, Frankiewicz (46 Pieczek), Tutka – Pieniążek, Solarz. Trener Piotr Żak.

Sędziował Paryniak (Lubaczów). Widzów 150.

Jak na derby przystało walki na boisku nie brakowało. Huragan objął prowadzenie w pierwszej połowie i mógł później podwyższyć wynik spotkania, lecz Jacek Groch nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Niemiec). A że nie wykorzystane sytuacje lubią się zemścić, przekonali się gospodarze tracąc gola w końcówce meczu po uderzeniu Sławomira Solarza. kostek

KS Węgierka - Promyk Urzejowice 2:1 (0:1)

Bramki: Drzymała 75, Wojdyła 89 - samobójcza 25.

Węgierka: Lizoń (46 Brzyski) – Jaszek, Ząbroń, Nosal (88 Wojdyła), Pająk – Krysa, Maj, Lizak, Drzymała – Skowron, Fedor. Trener Dariusz Skowron.

Urzejowice: Hejnosz – Kłos, Mikuła, Orzechowski, Lemiech – Stadnik, Ziętek ż, Białogłowski ż, Pelc (60 Ciupa), Bochnak - Mroczka ż. Trener Przemysław Lasek.

Sędziował Krzych (Lubaczów). Widzów 50.

Wyrównany mecz, w którym więcej sytuacji do zdobycia bramek stworzyli sobie gospodarze. W pierwszej części trafiali raz w słupek i poprzeczkę. Promyk natomiast wyprowadził kilka akcji, z czego w 25. minucie bramkową, gdzie w podbramkowym zamieszaniu jeden z obrońców Węgierki skierował piłkę do własnej bramki. Po zmianie stron długo gospodarze nie mogli wyrównać. Dopiero na kwadrans przed końcem ta sztuka się udała. Prawdziwe wejście smoka zaliczył Wojdyła, zapewniając w samej końcówce trzy punkty miejscowym. arb

Płomień Morawsko - Granica Stubno 1:0 (1:0)

Bramka: Szuflita 42-karny.

Morawsko: Czyż – Lorynowicz, Ł. Pajda, Kuźniar, Sawa, Hulak, Szuflita ż, Kurasz, M. Pajda, A. Skiba, Owarzany ż (82 Mateusz Kuziemko). Trener Jarosław Kos.

Stubno: Wierzbicki - Gielarowski, Grabas (40 Polny), Klepacki, Hajduk, Harłacz, Poszpur, Kornel Żoch (68 Lew), Osmoła (78 Figiela), Gawron Lucjan (81 Wróbel), Karol Żoch. Trener Mariusz Błaszczyk.

Sędziował M. Kogut (Przemyśl). Widzów 100.

Granica przegrała pierwszy raz na wyjeździe. Mecz był wyrównany. W pierwszej połowie z rzutu wolnego przymierzył Artur Skiba i Karol Zdybicki popisał się świetną interwencją. W odpowiedzi również z rzutu wolnego uderzył Tomasz Harłacz i tym razem wykazał się Maciej Czyż. Jedyna bramka padła z rzutu karnego, po tym jak jeden z obrońców gości zagrał piłkę ręką w polu karnym. W drugiej odsłonie goście dążyli do wyrównania, lecz nadziewali się na kontry, których na gole nie zamienili piłkarze z Morawska. arb

Motor Grochowce - MKS Kańczuga 3:1 (0:0)

Bramki: Kocur 71, Rudnicki 74-wolny, 90+1 – Pilawa 50.

Grochowce: Stawarz – Mikulec, Rudnicki, Tarnawski (54 Kocur), Kitor – Cichocki, Furtyk, Hajduk (46 Bąk), Sowa (60 Jabłoński) – Svatyy, Tomaszewski. Trener Artur Strzałkowski.

Kańćzuga: Lasek – Ł. Borcz, K. Borcz cz [69 za faul], Sykała, Gaweł – Dziedzic (80 Argasiński), Podstolak (70 Bawor), Pilawa, Cieleń – Majkutowski, Grzebyk (75 Krupa). Trener Marek Rybkiewicz.

Sędziował Kublas (Jarosław). Widzów 150.

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, którzy zmarnowali kilka dogodnych okazji. Z biegiem czasu gra się wyrównała, ale bramek przed przerwą kibice nie obejrzeli. Wynik spotkania otworzył Pilawa, jednak goście za kilka minut stracili Kamila Borcza i szybko dwa gole. Wynik ustalił Rudnicki wykorzystując sytuację sam na sam. kostek

San Hurko/Hureczko - KS Kisielów-Pełnatycze 1:1 (0:0)

Bramki: Ślimak 50 – Stecko 80.

Hurko: Wilma – Drapała, Fedak, Kubas, Kijanka – Kazek, Adamski ż (70 M. Krajewski), P. Krajewski, Czernicki – Ł. Kowalski (35 G. Kowalski ż), Ślimak. Trener Andrzej Danielak.

Kisielów: Bieniasz – Kuca, Świtalski, Lasek, Gujda – Galiński, Wilczek, Taciuch, Stecko – Kiełbasa, Dylewski ż. Trener Łukasz Kasperski.

Sędziował Włoch (Jarosław). Widzów 100.

Gospodarze pierwsi zdobyli gola i wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca spotkania, szczególnie, że goście przyjechali bez zawodników rezerwowych. Jednak w 80 minucie Stecko strzałem głową doprowadził do wyrównania. kostek

POZOSTAŁE WYNIKI: Graniczni Krowica - Pogoń-Sokół Lubaczów 0:1 (0:0) Roman 53; Fenix Leszno - LKS Skołoszów 0:1 (0:0) Tyrawski; Santos Piwoda - Sanoczanka Święte 1:3 (0:1) Gabura 52 - Mucha 42, Walczyszyn 65, 72.