Klasa O Jarosław: Niespodzianka w Grochowcach [RELACJE, WYNIKI]

Motor Grochowce dość nie oczekiwanie zremisował bezbramkowo z Granicznymi Krowica. Tymczasem problemów ze skutecznością nie miał lider ze Stubna, który zaaplikował Błekitnym 8 bramek.

Bramki: Majkutowski 23, 76, Podstolak 46, Pilawa 80.
Kańczuga: Majcher - Gaweł, Sykała (70 Dziedzic), K. Borcz, Ł. Borcz – M. Cieleń (70 Argasiński), Zięba, Podstolak, Pilawa, Grzebyk (58 Krupa) - Majkutowski. Trener Marek Rybkiewicz.
Węgierka: Lizoń – Jaszek, Pindak, Maj, Skowron – Pająk (70 Ząbroń), Przepłata, Drzymała, Fedor - Krysa, Lizak, . Trener Dariusz Skowron.
Sędziował Paryniak (Lubaczów). Widzów 100.

Pierwsza połowa jeszcze była w miarę wyrównana. Gospodarze swoją lekką przewagę udokumentowali golem Wojciecha Majkutowskiego. Szybko strzelona bramka przez Grzegorza Podstolaka w pierwszych sekundach drugiej połowy praktycznie rozstrzygnęła losy meczu. Po tym golu z gości zeszło powietrze. Gospodarze dobili przyjezdnych jeszcze dwoma golami.

Sanoczanka Święte - KS Kisielów-Pełnatycze 5:2 (3:1)

Bramki: Kobrzyński 20, 42, 57, Taciuch 35-samobójcza, Gawłowski 87 – Podgórski 32, Kiełbasa 73.
Święte: S. Zubrzycki – T. Kisielewicz (68 Kuśnierz), Serafin, Muszak (75 Białowąs), R. Kisielewicz – Gorczyca, Modny, Gawłowski, Mucha – P. Zubrzycki (65 K. Karbownik), Kobrzyński (85 Gembarowski). Trener Rajmund Gorczyca.
Kisielów: Bieniasz – Gujda (70 Rząsa), Lasek, Taciuch, Nowosiad – Rychtyk, Wilczek, Wiglusz (60 Dylewski), Stecko – Podgórski (60 Galiński), Hołub (60 Kiełbasa). Trener Łukasz Kasperski.
Sędziował M. Kogut (Przemyśl). Widzów 200.

Bardzo dobre zawody rozegrał Krzysztof Gawłowski, który asystował przy czterech golach, natomiast piątego sam strzelił. Co prawda przy golu wyrównującym dla gości pomocnik Sanoczanki popełnił błąd, wykorzystali go piłkarze przyjezdnych, jednak w przekroju całego pojedynku nie było lepszego zawodnika na murawie. Przy samobójczym trafieniu Łukasza Taciucha, futbolówkę w pole karne również dogrywał Gawłowski.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Promyk Urzejowice 3:2 (3:1)

Bramki: Zając 21-karny, Roman 40, Czerski 41 – Mroczka 18-karny, 90+3-karny.
Lubaczów: K. Łakomy – Cisek, Kamień, Zając (80 Sopel), Tworko – Roman (78 Ramian), Polucha, Hojdak, Giermuda (49 Łeski), A. Łakomy (51 Małecki) – Czerski (86 Grodowski). Trener Waldemar Pisarz.
Urzejowice: J. Ziętek – Lemiech, Lasek, BIałogłowski, Wojtas (66 Ciupa) – Pelc, Mikuła, Mroczka, K. Ziętek - Kłos. Trener Przemysław Lasek.
Sędziował Żurawski (Przemyśl). Widzów 300.

Od początku meczu kibice obejrzeli żywy mecz. Losy meczu rozstrzygnęły się tuż przed przerwą. Wówczas to gospodarze w odstępie dwóch minut zdobyli dwa golei na przerwę zeszli z dwu bramkową zaliczką. Druga polowa była już mniej emocjonująca. Kibice obejrzeli tylko jedną bramkę strzeloną przez gości z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

LKS Skołoszów - San Hurko/Hureczko 2:0 (2:0)

Bramki: Pacuła 33, Tyrawski 38.
Skołoszów: Buczkowski – Kud, Zabroni, Kolanek, Franków – Pacuła, Chmielowski (87 M. Broda), Tyrawski, Bruk (87 Skupień) – Sudoł (69 Muzyczka), Milanik (71 Sobejko). Trener Grzegorz Gierczak
San: Wilma – Danielak (84 M. Krajewski), Wujek, Ł. Kowalski (58 B. Krajewski), Drapała – G. Kowalski (35 Ślimak), Kubas, Kazek, Fedak – Kijanka (88 Szczepaniec), Adamski. Trener Andrzej Danielak.
Sędziował Winiarz (Przeworsk). Widzów 200.

Po pierwszym kwadransie, w którym obie drużyny nie kwapiły się za bardzo do ataku, inicjatywę przejęli gospodarze, którzy stworzyli sobie znacznie więcej okazji niż goście. Wynik otworzył Pacuła, który wykorzystał prostopadłe podanie Tyrawskiego. Pięć minut później wynik ustalił Tyrawski, który wykorzystał dogranie Sudoła. Goście nie potrafili za bardzo przebić się przez szczelny blok obronny. Najbliżej byli po rzucie wolnym, jednak Danielak przestrzelił z kilkunastu metrów.

Granica Stubno - Błękitni Grzęska 8:2 (6:1)

Bramki: Grabiec 13, 30, Karol Żoch 21, 38, 45, Grabas 27, 61, Gawron 65 - Pelc 9, W . Słysz 75.
Stubno: Kuźma – Wróbel (69 Polny), Grabas, Klepacki, Gielarowski - Błaszczyk, Harłacz, Kornel Żoch (46 Osmoła), Karol Żoch (60 Senejkow) - Poszpur (60 Gawron), Grabiec (46 Figiela). Trener Mariusz Błaszczyk.
Grzęska: Kubicki (32 Niemiec) – Jędryka, Kołodziej, Harpula, Maj – W. Słysz, Deda (76 P. Słysz), Tutka, Frankiewicz - Pelc, Pieczek (19 Pieniążek). Trener Stanisław Kowalik.
Sędziował K. Buczek (Jarosław). Widzów 150.

Mecz toczył się do jednej bramki. Granica wykorzystała wszystkie stworzone sobie sytuacje. Goście bramki zdobywali po błędach obrony miejscowych. W drugiej połowie miejscowi zwolnili tempo i troszkę oszczędzili rywala z Grzęski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Motor Grochowce - Graniczni Krowica 0:0; Huragan Gniewczyna - Płomień Morawsko 3:0 (1:0) Bednarz 20, 65, Jagieła 89; Fenix Leszno - Santos Piwoda 3:0 (1:0) Głuszko dwie, P. Zima.