Klasa O Jarosław: pierwsza wygrana Lubaczowa

wab, tst
W meczu Skołoszowa (żółto-czarne stroje) z Budowlanymi padły dwie bramki. Obie samobójcze. FOTO Roman Kijanka
W meczu na szczycie lepsza okazała się drużyna z Wólki Pełkińskiej - rewelacja rozgrywek. Szóste zwycięstwo na wyjeździe odniósł przemyski Czuwaj i nadal jest drugi w tabeli.

Tymczasem od dna odbija się ekipa z Lubaczowa, która wygrała pierwszy mecz. Wciąż na to czekają w pobliskim Narolu, gdzie tamtejsze Roztocze, chociaż gra ładnie dla oka, nie powąchało dotąd nawet punktu.

POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW - MKS RADYMNO 1-0 (0-0)
BRAMKA: Mazur (73).

POGOŃ-SOKÓŁ: Szczybyło - Nieckarz, Mełech, Gacek, Gutkowski - Mazur, Nowak, A. Hass, P. Hass - Meder (80. M. Dyś), D. Dyś.

RADYMNO: Wyczawski - Duczymiński (35. K. Szot), Demski, Kwaśny, Petynia - Skowronek, Olech, Szpunar, Delikat - Andruszko, Łamasz (60. Kryczyński).

SĘDZIOWALI Kamil Kuźma oraz Mirosław Kowalski i Piotr Grodecki (Przemyśl). ŻÓŁTE KARTKI: Nieckarz, Gutkowski, Nowak, Meder - Łamasz, Demski. WIDZÓW 100.

Mecz odbył się w Dachnowie, bo stadion w Lubaczowie wciąż znajduje się pod wodą. Boisko o sztucznej nawierzchni, drugie takie na Podkarpaciu, okazało się szczęśliwie dla lubaczowian, którzy wygrali pierwszy raz w sezonie.

W 73. minucie Paweł Hass dograł piłkę Kamilowi Mazurowi, a ten umieścił ją w dolnym rogu. Przez cały mecz zanosiło się na podział punktów.

Spośród lubaczowian dwukrotnie dobrej okazji nie wykorzystał Nowak, w Radymnie pecha mieli Olech (trafił w poprzeczkę) i Andruszko, przegrywając pojedynek z 19-letnim bramkarzem Bartoszem Szczybyłą, który był najmocniejszym ogniwem Pogoni -Sokoła.

POGOŃ MAŁKOWICE - BIZON MEDYKA 2-0 (1-0)
BRAMKI: Folwarski 2 (42, 69-karny).

POGOŃ: Wiśniowski - J. Kolanek, Strzałkowski, Sowa, M. Pelc - Wojtowicz, Lecyk (70. Orłoś), Kogut, Zaprutkiewicz - Folwarski, Pawłowski.

BIZON: Domina - Jakubowski, Kocełło, Adamski, D. Górka - Famolak (46. Grabas), Kędzior, Małecki, B. Górka - Cwynar, Śmigielski.

SĘDZIOWALI Dariusz Tomas oraz Jacek Kuśnierz i Łukasz Żoch (Jarosław). ŻÓŁTA KARTKA: Wojtowicz. WIDZÓW 150.

Pogoń zrewanżowała się za ostatnią pechową przegraną w Stubnie, gdzie straciła gola z rzutu karnego. Już do przerwy miała pięć bardzo dogodnych sytuacji, z których wykorzystała tylko jedną.

Goście w tym okresie zagrozili tylko raz. Pierwszego gola miejscowi zdobyli po składnej akcji, zainicjowanej przez Jana Kolanka, który podał do Kamila Lecyka, ten do Łukasza Pawłowskiego, a Kamil Folwarski wzorowo ją wykończył.

W drugiej odsłonie także częściej atakowali miejscowi, ale skończyło się jedynie na karnym, podyktowanym za faul na Macieju Pelcu.

LKS SKOŁOSZÓW - BUDOWLANI SZÓWSKO 1-1 (0-1)
BRAMKI: Jaworski (50, samobójczy) - M. Sobejko (30, samobójczy).

SKOŁOSZÓW: D. Buczkowski - D. Sobejko, M. Sobejko, S. Mazurkiewicz, P. Mazurkiewicz - Przytuła, Bach, Lisanczuk, K. Buczkowski - J. Sobejko, G. Sobejko (46. Niedźwiedzki).

BUDOWLANI: Chyciński - Wysocki, Czopik, Stasienko, Opic (20. Orzechowski) - Socha, Gliniak, Kania, Jagiełłowicz - Strent, Jaworski.

SĘDZIOWAŁ: Grzegorz Wajda oraz Paweł Ankiewicz i Jacek Cieśliński (Przeworsk). ŻÓŁTE KARTKI: Mazurkiewicz, Lisanczuk - Socha, Jaworski, Kania. CZERWONA KARTKA: Kania (90. za drugą żółtą). WIDZÓW: 200.

Obydwie drużyny strzelały celnie, ale do własnych bramek. Najpierw w 30 minucie po uderzeniu Kani, niefortunnie swojego bramkarza pokonał M. Sobejko. Po przerwie podobnym wyczynem popisał się Jaworski, który musnął piłkę po strzale Bacha.

Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, chociaż żadna z takiego wyniku po końcowym gwizdku zadowolona nie była. W pierwszej połowie więcej okazji do zdobycia gola mieli Budowlani.

Dwukrotnie dogodne sytuacje zmarnował Kania, który będąc tuż przed bramkarzem decydował się na podania. W drugiej części przeważali gospodarze. Chycińskiego pokonać próbowali między innymi J. Sobejko i Bach, ale ich celowniki były wyraźnie rozregulowane.

STAL SYSTEMS WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA - GRANICA STUBNO 3-1 (2-1)
BRAMKI: Poprawa (25), Bojarski (34), Pietluch (55) - Solarczyk (17).

WÓLCZANKA: Groch - Kiszka, Kocaj (46. Rokosz), P. Środek (48. Kulpa), Goń - Paweł Szczepański (85. Wawro), Bojarski, Kozłowski, Piotr Szczepański (81. Perykasza) - Pietluch, Poprawa.

GRANICA: Antosz - Gawlik, Gielarowski, Tokarz, Wasilewicz (46. Rozpur) - Halwa (56. Sedlaczek), Krucan (56. Wawro), Zielenkiewicz, Lach (46. Derba) - Biega, Solarczyk.

SĘDZIOWALI: Grzegorz Stęchły oraz Kamil Buczek i Maciej Szymczycha (Jarosław).
ŻÓŁTE KARTKI: Gawlik, Gielarowski. WIDZÓW 400.

Wólczanka nie zwalnia tempa. Mimo słabego początku beniaminek wywalczył kolejne trzy punkty. W 17 minucie Solarczyk dostał piłkę z rzutu wolnego i silnym strzałem zaskoczył Grocha.

Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Poprawy, który dobił uderzenie Kozłowskiego. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla miejscowych z wolnego zdobył Bojarski, a wynik po przerwie strzałem w okienko ustalił Pietluch.

SOKÓŁ SIENIAWA - GOLBALUX WIĄZOWNICA 1-1 (1-0)
BRAMKI: Wilusz (17-karny) - Rogowski (52)

SOKÓŁ: Kaczmarek - Gleń (51. Krawiec), Czopik, Macina, Boczarski, Zajchowski, Bursztyka, Karwacki (40. Fedak), Wilusz, Padiasek, Kowalczyk (72. Szkamruk).

GOLBALUX: Jankowski - Kłak, K. Luft, Purcha, Rogowski, P. Luft, Babiarz, Rygowski, Litwin, Jurczak, Gołąb (90. Feldman).

SĘDZIOWALI Paweł Drabik oraz Maciej Gumiński i Damian Kublas (Jarosław) ŻÓŁTE KARTKI Gleń, Boczarski, Zajchowski - Rygowski, Litwin WIDZÓW: 500

Derby zgromadziły komplet publiczności, która obejrzała ciekawe widowisko. Pierwsi gola powinni zdobyć goście, ale Litwin zmarnował sytuację sam na sam.

Chwilę później Wilusz pewnym strzałem z rzutu karnego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W odpowiedzi po zagraniu ręką Glenia, "11" zmarnował Rogowski.

Po zmianie stron wspomniany już Rogowski po błędzie obrony doprowadził do wyrównania. Mimo jeszcze kilku sytuacji z jednej jak i z drugiej strony, wynik nie uległ już zmianie.

POZOSTAŁE WYNIKI: Roztocze Narol - Czuwaj Przemyśl 1-4 (0-2) samobójcza (65) - Gniatek (12), Rybkiewicz (21-wolny), Zając (76-karny), B. Turek (86); Syrenka Roźwienica - Huragan Gniewczyna 3-0 (2-0): Pilch (15), Błaszczyk 2 (30, 60-karny). Spotkanie Pogórze Rokietnica - Błękitni Grzęska zostało przełożone z powodu złego stanu boiska.
Mecz 7. kolejki Bizon - Sokół (na boisku 1-6) zweryfikowano na 3-0 vo dla gospodarzy, bo w drużynie z Sieniawy grał zawodnik nie wpisany do sędziowskiego protokołu.