Klasa O Jarosław: porażka Czuwaju

wab, kostek, tstZaktualizowano
W Małkowicach Pogoń pogoniła Granicę, ale dopiero po przerwie.
W Małkowicach Pogoń pogoniła Granicę, ale dopiero po przerwie. fot. Paweł Bugira
Z taką grą, jaką Czuwaj zaprezentował w sobotę, nie ma szans na wywalczenie mistrzowskiego tytułu. Sromotną porażkę przemyślan ze Skołoszowem wykorzystała Wólczanka i po kolejnym zwycięstwie zwiększyła nad nimi przewagę do 6 punktów.

Coraz mocniej "wieje" Huragan Gniewczyna, który wiosną jeszcze nie przegrał (4 triumfy i 3 remisy). Pierwsze "oczko" w rewanżach uciułali piłkarze z Lubaczowa.

POGOŃ MAŁKOWICE - GRANICA STUBNO 4-1 (1-1)
BRAMKI: Gielarowski (15-samobójcza), Wojtowicz (52), Folwarski (77), Wilczek (90+3) - Biega (41).

Gospodarze przypadkowo zdobyli prowadzenie, bo obrońca gości niefortunnie skierował piłkę do swej bramki po centrze Marcina Dmitrzyka. Ale już 2 minuty potem wynik mógł podwyższyć 19 -letni Łukasz Pawłowski. Jednak, będąc "sam na sam" z bramkarzem, przestrzelił z 5 metrów.

Następnie dwie okazje nadarzyły się Granicy. W 30. min. Ariel Solarczyk uderzył prosto w bramkarza, a 5 minut później Arkadiusz Biega skierował piłkę z bliska obok słupka. Nie pomylił się za to w 41. minucie.

CZUWAJ PRZEMYŚL - LKS SKOŁOSZÓW 1-4 (1-3)
BRAMKI: Rybkiewicz (24) - Lisańczuk (26), Kurdybacha (30), Milanik (45), Barszczak (88).

Po 4 zwycięstwach i 2 remisach przemyślanie doznali pierwszej porażki wiosną, do tego w kompromitującym stylu. Wprawdzie zaczęło się pomyślnie dla nich, bo grający trener Marek Rybkiewicz wykorzystał okazję i dał prowadzenie.

Jednak już 6 minut potem wygrywali skołoszowianie. - Nasi zawodnicy rozdawali prezenty, a rywal je zamieniał na gole - przyznaje Andrzej Błażej, kierownik Czuwaju. - Wygrała drużyna skuteczniejsza, a myśmy popełnili za dużo błędów. Do tego kończyliśmy mecz w "dziesiątkę".

POGÓRZE ROKIETNICA - STAL SYSTEMS WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 0-1 (0-1)

SYRENKA ROŹWIENICA - KS WIĄZOWNICA 3-0 (0-0)

BŁĘKITNI GRZĘSKA - MKS RADYMNO 2-1 (0-1)

SOKÓŁ SIENIAWA - BIZON MEDYKA 4-2 (1-0)

POZOSTAŁE WYNIKI: Roztocze Narol - Huragan Gniewczyna 1-3; Pogoń-Sokół Lubaczów - Budowlani Szówsko 0-0.

Pełne relacje z pozostałych meczów jarosławskiej klasy okręgowej, składy oraz strzelcy bramek w poniedziałkowym Stadionie