Klasa O Krosno. Hat-Trick napastnika z Korczyny w 8 minut

Sebastian Czech
W Uhercach Szarotka szybko straciła gola i zawodnika
W Uhercach Szarotka szybko straciła gola i zawodnika Polska Press
Sławomir Jurczak, napastnik Kotwicy Korczyna potrzebował zaledwie ośmiu minut, aby wbić trzy gole Nafcie Jedlicze. W Dukli nie brakowało emocji.

Przełęcz PPMD Dukla - Partyzant Targowiska 2:1 (0:0)
Bramki: Pęcak 55, Zięba 71 - Stodolak 53.

Przełęcz: Fornal - Zima, Gorzenik I, K. Śliwiń-ski, Zięba - Korzec (90 Mormol), Jędrzejczyk (62 Frączek), Krzywda, Porcek, Mielech I - Pęcak (76 Moszczyński). Tr. Sławomir Walczak.

Partyzant: Niemiec - Rymarowicz (78 Kamola), Chmielowski, Tomkiewicz, Leś - Haznar, Penar, Stodolak, Aszlar, Korzeniowski (68 Meier) - Kozubal. Trener Dariusz Soliński.

Sędziował Dobosz (Brzozów). Widzów 100.

Mecze między tymi drużynami zawsze dostarczały sporej dawki emocji. Sobotni pojedynek nawiązał do tych tradycji. W pierwszej połowie zespoły skupiły się na obronie, zaś na skuteczne rozwiązania w ataku kibice czekali do początku drugiej połowy. Wtedy to, dokładniej w 53. minucie, piłkę na 18 metrze otrzymał Stodolak i oddał strzał na tyle precyzyjny, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Strata podziałała na miejscowych niczym zimny prysznic i zaledwie kilkadziesiąt sekund miejscowi fani czekali na wyrównanie. Akcja składna, szybka, po której w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Pęcak. Napastnik Przełęczy okazji nie zaprzepaścił i mecz ponownie zaczynał się od początku. Rozstrzygnięcie tego wyrównanego pojedynku nastąpiło na kwadrans przed jego zakończeniem. Zięba podbił piłkę i z woleja posłał ją w długi róg bramki strzeżonej przez Niemca.

Szarotka Uherce - Gaudium Łężyny 0:1 (0:1)
Bramki: Głowacki 20.

Szarotka: Fedeniak - H. Zaniewicz, J. Zaniewicz, Szczygieł I, Hańczyk - Seroczyński, JakielIII [31], Różycki, Walczak (60 P. Jaremczuk), Lorenowicz - Dobrowolski (75 K. Jaremczuk). Trener Bogdan Kwaśnik.

Gaudium: Stukus - Myśliwiec, Głowacki, Szymański, Krzywicki - Jakubowski, Kalityński, Forystek, Gogosz, Mocek - Pałucki. Tr.Robert Mastaj.

Fatalne dla miejscowych było pierwsze pół godziny. Nie dość, że stracili gola, to boisko musiał opuścić za drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę Jakiel, osłabiając tym samym zespół na całą godzinę gry. Trudno się było gospodarzom odnaleźć w takich okolicznościach. Co prawda próbowali szarpać, zaatakować, jednak celu zamierzonego, czyli wyrównania, nie osiągnęli. Goście tymczasem pilnowali korzystnego rezultatu, szanowali siły, grając w mocno okrojonym składzie. Przez to brakowało sytuacji podbramkowych, czy celnych, groźnych strzałów. Wynik podwyższyć mógł Jakubowski, ale w samej końcówce nie wykorzystał rzutu karnego.

Kotwica Korczyna - Nafta Splast Jedlicze 4:1 (1:0)
Bramki: Drozd 39, Jurczak 62, 63, 70 - Wąchała 78.

Kotwica: Mularz - Kolasiński, Janusz, Ł. Zych, Łach - D. Zych (46 Cieplik), K. Urbanek (75 P. Urbanek), Drozd (82 Abratowski), Balawajder - Słowik, Jurczak (84 Puk). Tr. Robert Gorzynik.

Nafta: Pitrus - Zaremba, Czaja I, Gębarowski I, Krawczyk - Wąchała, Konrad Rymarczyk, Karol Rymarczyk, Subik, Gierlicki (46 Grzegorzek) - Kut. Trener Lech Czaja.

Sędziował Pelczarski (Krosno). Widzów 300.

Sławomir Jurczak imponuje ostatnio skutecznością. Napastnik Kotwicy potwierdził po raz kolejny snajperski kunszt, strzelając w ciągu kilku minut klasycznego hat-tricka. Obydwie drużyny wypracowały sobie wiele okazji do zdobycia goli, ale do celu trafiali przede wszystkim miejscowi. Honor przyjezdnych obronił Wąchała.

POZOSTAŁE WYNIKI: Zamczysko Mrukowa - Ekoball Stal Sanok 0:6 (0:3) Kuzio 3, 20, Kamil Adamiak 25, 86, Wójcik 68, Pielech 90; Iwonka Iwonicz - LKS Skołyszyn 2:2 (1:0) Zima 23-karny, 90+3-karny - Rąpała 50, Kaszycki 80; Górnik Strachocina - OKS Markiewicza Krosno 1:3 (0:2) Cecuła 75 - Bazentkiewicz 40, G. Jurczak 43, Frączek 58; Grabowianka Grabówka - Przełom Besko 2:5 (2:2) Haduch 16, Cisek 44 - Osiniak 25, Kielar 37, K. Kijowski 70, Langos 78, 85; Iskra Przysietnica - Sanbud Długie 1:1 (0:1) Bąk 75 - Buczek 4-samobójcza.