Klasa O Krosno: kolejka niespodzianek

sec, lud
W Jedliczu, w pojedynku sąsiadów z tabeli remis Nafty (białe stroje) z Pisarowcami. O piłkę walczą Tomasz Ziobro (Jedlicze) i Jan Ambicki (Pisarowce). fot. Tomasz Jefimow
Drużyny zajmujące trzy ostatnie miejsca w tabeli: Piast Miejsce Piastowe, Wisłoka Nowy Żmigród i Leśnik Baligród wygrały swoje mecze. I to z nie byle kim, tylko z czołówką lub - jak w przypadku Leśnika - derby w Lesku z Sanovią.

Na szczycie tabeli natomiast GKS Krościenko Wyżne/Pustyny powiększył przewagę nad wiceliderem.

PIAST MIEJSCE PIASTOWE - PRZEŁOM BESKO 1-0 (1-0)
BRAMKA: Wilga (43).

Losy meczu rozstrzygnęły sie tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym obrońcy Przełomu wybili piłkę spod własnej bramki, ale przed polem karnym dopadł do niej Wilga i ładnym strzałem umieścił w okienku bramki. Goście dążyli do wyrównania, jednak celu nie zrealizowali.

WISŁOKA NOWY ŻMIGRÓD - SZAROTKA UHERCE 3-0 (0-0)
BRAMKI: B. Klich (53), M. Kmiecik (64), Grzywacz (85).

Pierwsi gola mogli zdobyć przyjezdni, ale Gierula z bliska nie trafił do odsłoniętej bramki. Później sytuacje stwarzali już tylko gospodarze. Wykorzystywać je zaczęli po przerwie, odnosząc dzięki temu przekonywujące zwycięstwo. Szarotka ma kontuzjowanych bramkarzy i między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola.

LKS SKOŁYSZYN - IWONKA IWONICZ 2-1 (0-0)
BRAMKI: Michał Czochara (68), M. Zawisza (77) - Wais (67).

Goście cieszyli się z prowadzenia zaledwie kilkadziesiąt sekund. Na trafienie Waisa natychmiast odpowiedział Michał Czochara, gospodarze poszli za ciosem i na kwadrans przed końcem rozstrzygnęli losy spotkania na swoją korzyść.

SANOVIA LESKO - LEŚNIK BALIGRÓD 0-2 (0-2)
BRAMKI: Paczkowski (25), Wąchocki (39).
Derby powiatu leskiego rozstrzygnęły się przed przerwą. Wtedy to Leśnik popisał się skutecznością i z trzech stworzonych okazji wykorzystał dwie. Sanovia po przerwie nie zdołała odrobić dwubramkowej straty.

NAFTA JEDLICZE - LKS PISAROWCE 1-1 (1-1)
BRAMKI: Gębarowski (30) - Kot (12).

Na początku spotkania przed szansą zdobycia gola stanął Lech Czaja, jednak przestrzelił z najbliższej odległości. Sytuacja ta zemściła się chwilę później, kiedy na listę strzelców wpisał się Kot. Goście nie utrzymali prowadzenia, ani też nie wykorzstali okazji (Michał Wanielista przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem) do przechylenia szali zwycięstwa na swoja stronę.

POZOSTAŁE WYNIKI: Bieszczady Ustrzyki Dolne - Cosmos Nowotaniec 0-0, Górnik Strachocina - Przełęcz Dukla 2-0, Gamrat Czarni II Jasło - GKS Kontap Pelmet Krościenko Wyżne/Pustyny 0-3 walkower.

Szersze relacje ze składami, strzelcami z wszystkich meczów we wtorkowym Stadionie