Klasa O Krosno. Przysietnica już bezpieczna. Iwonicz i Grabówka powalczą o utrzymanie

sec
Stal Sanok na samym szczycie, Szarotka Uherce na samym dole
Stal Sanok na samym szczycie, Szarotka Uherce na samym dole Wojciech Zatwarnicki
Rywalizacja w klasie O Krosno emocjonuje zespoły w dolnej części tabeli. W ostatniej kolejce mają "coś" bardzo ważnego do załatwienia ekipy z Iwonicza i Grabówki.

Iwonka Iwonicz – Kotwica Korczyna 3:1 (3:1)
Bramki: Wierdak 1, 13, Szyszlak 31 – Słowik 41.
Iwonka: G. Kielar – Bączek, B. Rajchel, Łuszcz, M. Kielar – S. Zych, Ł. Rajchel (70 Winiarski), B. Kielar, Sołtysik (80 Rogowski ż), Szyszlak – Wierdak (46 Drozd). Trener Marcin Jasiński.
Kotwica: Mularz - Kolasiński, Ł. Zych, Janusz (46 Drozd ż), Łach - Cieplik, K. Urbanek, Abratowski (46 Puk), Rogalski – Balawajder (46 P. Urbanek), Słowik ż. Trener Robert Gorzynik.
Sędziował Smoleń (Krosno). Widzów 150.

Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy przyniosła im pełne powodzenie, zaś po niecałym kwadransie Iwonka prowadziła już różnicą dwóch goli. W obydwu przypadkach na listę strzelców wpisywał się Artur Wierdak, wykorzystując niezdecydowanie defensywy przyjezdnych. O losach spotkania przesądził Karol Szyszlak, z bliska kierując piłkę do siatki. Goście honorowego gola zdobyli po strzale z rzutu wolnego z około 18 metrów, ale stałe fragmenty gry były też mocną stroną miejscowych. Między innymi Sołtysik przymierzył z wolnego, jednak jego intencje wyczuł Mularz i w ładnym stylu wybronił uderzenie. Po przerwie obydwie drużyny miały okazje na zmianę wyniku, lecz żaden z golkiperów nie dał się zaskoczyć.

Szarotka Uherce – Zamczysko Mrukowa 3:1 (0:1)
Bramki: Różycki 50, H. Zaniewicz 53, Niżnik 86 – B. Kiciliński 18.
Szarotka: Fedaniak – Szczygieł, H. Zaniewicz, Seroczyński, Różycki (60 Lorenowicz) – Niżnik, Leszczak, Jakiel, Hańczyk, Dobrowolski (87 K. Jaremczuk) – Bem (75 Walczak). Trener Bogdan Kwaśnik.
Zamczysko: M. Bazan (70 K. Bilski) - D. Gumienny ż, W. Kudłaty (55 T. Kudłaty), R. Mastaj, B. Kiciliński - D. Stachurski, P. Stachurski, J. Twardzik, E. Baciak, R. Biernacki - R. Wietecha. Trener Tadeusz Łącki.
Widzów 100.

W 18. minucie Bartłomiej Kiciliński na tyle precyzyjnie egzekwował rzut wolny, że futbolówka wpadła do siatki i prowadzenie przyjezdni utrzymywali do początku drugiej połowy. Wówczas to, w 50. minucie Kamil Różycki doprowadził do wyrównania i gospodarze poszli za ciosem, czego efektem był drugi gol, zdobyty kilka minut później przez Huberta Zaniewicza. Goście dążyli do wyrównania, ale celu nie zrealizowali. Zaangażowanie Zamczyska w ofensywie wykorzystali miejscowi, a konkretnie Rafał Niżnik. Były mistrz Polski z ŁKS-em Łódź ładnym uderzeniem ustalił w końcówce rezultat spotkania.

Partyzant Targowiska – Przełom Besko 1:0 (1:0)
Bramka: Korzeniowski 9.
Partyzant: Niemiec – Rymarowicz, Chmielowski, Tomkiewicz, Pelczar – Haznar (54 Leś), Stodolak, K. Dobrzański, Korzeniowski (85 Kamola), Kozubal ż – Kubal (73 Wilk). Trener Dariusz Soliński.
Przełom: Szpiech – Osiniak, Pasternak, Szczęsny, S. Kijowski (46 Kapłon) – Oleniacz (60 Langos), Kuzicki, Kolanko (46 Zajączkowski), K. Kijowski, Miklaszewski (77 Libowicz) – Szybka. Trener Paweł Jaślar.
Sędziował Gawle (Dębica). Widzów 250.

Mecz godny dwóch czołowych ekip tabeli. Otwarty, emocjonujący. Szybkie prowadzenie miejscowych wcale nie zniechęciło przyjezdnych. Wręcz przeciwnie – zachęciło, zmobilizowało do walki o korzystny rezultat. Piłka po strzale Korzeniowskiego odbiła się od rąk bramkarza i poprzeczki, a następnie zatrzepotała w siatce. W odpowiedzi Przełom dwukrotnie trafił w poprzeczkę, ale w jego przypadku piłka nie przekraczała linii bramkowej.

POZOSTAŁE WYNIKI:**Grabowianka Grabówka – LKS Skołyszyn 3:1 (0:1) Sołkowicz 57, Dżugan 68, T. Dymnicki 77 – Rąpała 35; Przełęcz PPMD Dukla – Ekoball Stal Sanok 0:2 (0:1) B. Sieradzki 21, 56; Iskra Przysietnica – Nafta Splast Jedlicze 2:1 (1:0) Bieda 18, 58 – Augustyn 70; OKS Markiewicza Krosno – Sanbud Długie 3:0 (2:0) Barzyk 15, Frączek 32, G. Jurczak 60; Górnik Strachocina – Gaudium Łężyny 3:3 (2:2) Femin 30, Ziembicki 40, 60 – Gogosz 10, 52, Krzewiński 50. Wyniki z 15 bm.: Partyzant Targowiska – OKS Markiewicza Krosno 2:0 (0:0) Kubal 52 , Korzeniowski 75; Ekoball Stal Sanok – Iskra Przysietnica 4:0 (1:0) Kuzio 32, 51, B. Sieradzki 65, Borek 72; Kotwica Korczyna – Szarotka Uherce 2:1 (0:1); Rogalski 51, D. Zych 88 – J. Zaniewicz 25; LKS Skołyszyn – Górnik Strachocina 3:0 (1:0) B. Rąpała 30, 60, Zawisza 80; Nafta Splast Jedlicze – Iwonka Iwonicz 3:2 (0:1) Kruczek 65, Kut 71, 85 – J. Zima 41, M. Kielar 84; Gaudium Łężyny – Przełęcz PPMD Dukla 0:3 (0:2) P. Zima 13, Zięba 33, Mierzejewski 59; Sanbud Długie – Grabowianka Grabówka 0:3 (0:0) T. Dymnicki 57, Grudz 74, 89; Przełom Besko – Zamczysko Mrukowa 6:0 (3:0)** Szybka 14, 16, 77, Kuzicki 35, 90, K. Kijowski 60.