Klasa O Rzeszów: Gminne derby dla Crasnovii

Waldemar Mazgaj
Crasnovia (czerwone stroje) dobrze zagrała tylko drugą połową, ale tym razem to wystarczyło na derbowego rywala. Bartosz Frydrych
Piłkarze z Krasnego wygrali prestiżowe derby z Malawą, choć to Strumyk prowadził do przerwy. Niespodziewane porażki liderów.

Strumyk do przerwy miał przewagę i mógł prowadzić wyżej, niż 1:0. Po zmianie stron grała już jednak tylko ekipa z Krasnego. – To były dwie zupełnie różne połówki – mówił Michał Czech, prezes Crasnovii, którego zaskoczyła spora liczba fanów gości.

W rzeszowskiej klasie O ostatnie kluczowe rozstrzygnięcia zapadły już przed tygodniem, więc trudno dziwić się kilku niespodziankom. Lider ze Strzyżowa dostał prawdziwy łomot od Sokoła, tracąc w końcówce meczu kontuzjowanego Macieja Rusina, zaś Sawa uległa Błażowiance, która w sześciu ostatnich meczach zdobyła aż 14 punktów. Zespół Tomasza Ostafińskiego w osłabieniu pokonał wicelidera mając przy tym sporo szczęścia.

Wisłok Strzyżów – TG Sokół Sokołów Młp. 1:4 (0:1)

Bramki: Szyszka 88 – Bałamut 33, P. Świst 49, Rodzeń 55, Brzychczy 59.

Wisłok: Zimny – Piechowiak, Mendoń, S. Świst ż, Draga (46 Kwaśniczko) – Pałys ż, Szyszka, Grodzki, Włodyka (57 Ćwiklik), Sz. Margański (67 W. Margański) – Baran ż (70 Rusin). Trener Maciej Rusin.

TG Sokół: Kwiecień – Nizioł, P. Świst, Sidor, Kołodziej – Uram ż, Bałamut, Rodzeń, Brzychczy, Darocha (75 Kacper Nowak) – Ziobro. Trener Tomasz Brzychczy.

Sędziował Szydełko (Rzeszów). Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Iskra Jawornik Polski – Dynovia 1:1 (0:0)
M. Trzyna 73 – Rebizak 87;

Crasnovia – Strumyk Malawa 3:1 (0:1) A. Szczepański 57, Majda 63, Rozborski 80 – Odrzywolski 19;

Jasionka – Grom Handzlówka 1:1 (0:0) Flis 70 – Osiniak 72;

Sawa Sonina – Reslogistic Błażowianka 0:1 (0:0) Kuśnierz 66;

Jedność Niechobrz – KS Dąbrówki 4:1 (0:0) Byjoś 61, Kłeczek 75, Bać 79, Szeliga 87 – Bielec 90;

Stobierna – Korona Rzeszów 2:5 (2:2) Jagusiak, Lepionka – Tłuczek dwie (z karnych), Smalarz, Samobójcza, Weres;

Astra Medynia Głogowska – SMS Resovia II 0:8 (0:2) Wiejak 1, 54, 65, 76, 89, Twardowski 39, Chamera 83, Obłoza 85;