Klasa O Rzeszów: Rollercoaster w Niebylcu

Waldemar Mazgaj
TG Sokół Sokołów (biało-niebieskie stroje) wygrał szalony mecz w Niebylcu.
TG Sokół Sokołów (biało-niebieskie stroje) wygrał szalony mecz w Niebylcu. Krzysztof Kapica
Korona Rzeszów odniosła siódmą wygraną z rzędu. Ekipę Zdzisława Napieracza napiera jednak TG Sokół Sokołów, który po rollercoasterze wygrał w Niebylcu 4:3.

Aramix Niebylec – TG Sokół Sokołów Młp. 3:4 (3:0)
Bramki
: Góra 7, M. Telesz 12, Smalarz 22 - M. Uram 60-wolny, 64-karny, 72-karny, Bać 86.

Aramix: Lenart – Ł. Góra, M. Telesz żcz [63, brutalny faul], Ł. Telesz, Rędziniak ż - Wróbel ż (66 P. Telesz), Pięciak, Dobrzański, Gruba, Smalarz - R. Bober. Trener Łukasz Telesz.

TG Sokół: Kwiecień – Pietroński ż, P. Świst, Brzychczy (90+2 Kościółek), Wilk ż – Rząsa żżcz [72], Bałamut, Rodzeń, Darocha - M.Uram, Bać. Trener Tomasz Brzychczy.

Sokół wciąż bez przegranej! Goście wygrali wydawało się przegrany mecz. Aramix po raz trzeci w tym sezonie prowadził do przerwy by stracić punkty po zmianie stron. Miejscowi znakomicie zaczęli i już w 22. minucie prowadzili 3:0 wykorzystując błędy sokołowskiej defensywy. Gdyby nie bramkarz Kwiecień wynik byłby jeszcze bardziej okazały.

Po przerwie Sokół rzucił się do odrabiania strat, ale dopiero po wolnym Michała Urama zdobył pierwszą bramkę. Kolejne dwie dorzucił z karnych, podyktowanych za faul na Piotrze Darocha i Uramie. Ten sam zawodnik wypracował gola nr 4 wykładając piłkę do Bartłomieja Bacia, który lekkim strzałem z ostrego kąta przechylił szalę wygranej na korzyść gości.

Uram zaliczył bardzo efektowny powrót po kontuzji; w czterech meczach zanotował 7 trafień, w tym klasycznego hat-tricka.

Iskra Jawornik Polski – SMS Resovia II 2:1 (2:1)
Bramki
: Pawełek 28, Rybiński 37 – Antonik 32-wolny.

Iskra: Mazjanis ż – Rybiński, Chmiel, Tereszkiewicz (16 K. Warchoł; 86 Słupek), P. Warchoł, Banaś, Makara, Olejarz, Pawełek, Ł. Pieniądz ż, Potoczny. Trener Grzegorz Chwasta.

SMS Resovia II: Cynar – Antonik ż, Czachor, Kasia, Geniec, Pluta, Adamski, Żyszkiewicz, Pałka (70 Tarnowski), Baran, Czech. Trener Sławomir Czudec.

Iskra odniosła trzecią wygraną u siebie. Wszystko co ważne działo się w pierwszej połowie, dopóki na grząskim boisku dało się jeszcze tworzyć jakieś sytuacje. Goście w końcówce pierwszej połowy mieli szansę na wyrównanie, ale nie wykorzystali rzutu karnego po faulu Marisa Mazjanisa na graczu Resovii przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkarz Iskry zrehabilitował się odbijając strzał z „wapna” Kamila Antonika.

– Kolejna jednobramkowa pechowa porażka, bo mieliśmy inicjatywę a gospodarze strzelili dwa gole po kontrach. W drugiej połowie się odkryliśmy, obijając słupki i poprzeczkę – komentował Sławomir Czudec, trener rezerw Resovii.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Korona Rzeszów – Dynovia 3:1 (1:1) Omiotek 40, Smalarz 62, Weres 78 - Rebizak 23;

Reslogistic Błażowianka Błażowa – Crasnovia Krasne 3:1 (1:1) Kruła 41, 76, Serwatka 72 – Pietrasiewicz 10-karny;

Błękit Żołynia – Bratek Bratkowice 6:2 (3:0) Koba 3-głową, 35, Dudek 15, 55, 90-wolny, Rupar 79 – M. Hejnig 71, P. Hejnig 88 * w 62. minucie Kamil Hejnig z Bratka nie wykorzystał rzutu karnego

Strumyk Malawa – Sawa Sonina * przełożono z powodu złego stanu boiska na 18 listopada

Grodziszczanka Grodzisko Dolne – SPAR Jedność Niechobrz * przełożono z powodu złego stanu boiska

Strug SZiK Tyczyn – KS Stobierna * przełożono z powodu złego stanu boiska na 18 listopada