Klasa O Rzeszów. Strug SZiK Tyczyn skromnie ograł rezerwy 2-ligowej Stali Rzeszów. Pokaz siły Stali Łańcut [ZDJĘCIA]

Waldemar Mazgaj
Strug (niebieskie koszulki) wygrał 14. mecz w sezonie.
Strug (niebieskie koszulki) wygrał 14. mecz w sezonie. fot. Waldemar Mazgaj
Pasjonująco zapowiada się walka o awans do 4 ligi. Prowadzący tercet wygrał swoje mecze, a najbardziej okazale uczyniła to SPEC Stal Łańcut.

Lider z Tyczyna zwyciężył po stałym fragmencie gry, ale kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby chwilę wcześniej sędzia wyrzucił z boiska bramkarza Strugu Ireneusza Jamrozika, który poza polem karnym powstrzymał zagraniem ręką mijającego go Dariusza Jareckiego. Arbiter nawet przerwał grę, ale po konsultacji z asystentem, wznowił grę rzutem sędziowskim.

Łańcucianie na wyjeździe ograli Aramix, zaś Błażowianka - Czarnych. Stal do przerwy przegrywała, ale po zmianie stron trafiła sześć razy.

Stobierna wygrała "derby" z Sokołem. Był to szczególny mecz dla trenera Artura Marciniaka, który mieszka w Sokołowie i przed laty grał w Sokołowiance.

To był mecz na ciężkim terenie, mecz walki. Udało się nam objąć prowadzenie, optyczną przewagę pod koniec meczu miał Sokół, a my graliśmy z kontry. W obecnej sytuacji każdy wygrany mecz jest bardzo cenny

– mówił po meczu.

WYNIKI 25. KOLEJKI:

Strug SZiK Tyczyn - Stal II Rzeszów 1:0 (1:0) Rzońca 20 * na Junak Arena;

Czarni Czudec – Reslogistic Błażowianka 0:2 (0:0) P. Kruczek 53, Wania 67-karny;

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Start Brzóza Stadnicka 3:0 (3:0) Surinovich 5, Szylar 20, Serafin 44;

Wisłok Czarna - Bratek Bratkowice 3:1 (2:0) Boruta 37, Czaja 42, 73 – Nowasad 55;

Błękit Żołynia - KS Przybyszówka Rzeszów 0:2 (0:2) Sokal 30, Chwałka 35;

KS Stobierna – TG Sokół Sokołów Małopolski 2:1 (1:0) Jakubowski 10, Nowak 75 – Płonka 80;

Aramix Niebylec – SPEC Stal Łańcut 1:6 (1:0) Kozak 6 - Góra 51, Buć 54, Kozubek 59, Mach 65, Balawender 77, Bieniasz 90;

We wtorek: Jedność Niechobrz - KS Zaczernie 0:4 (0:2) Jarosz 30, 43, A. Cieśla 51, Walicki 75 * w Nowej Wsi.