Klasa O Rzeszów. Wisłok Strzyżów z kolejnym zwycięstwem

Wisłok Strzyżów - Iskra Jawornik Polski 2:1 (0:1)

Bramki: Baran 64, Krok 90+1 - Rusin 40-samobójcza.

Wisłok: Zimny - Durek, Mendoń, Świst, Kwaśniczko, Rusin (61 Grodzki I), Wójtowicz (46 Szyszka), Krok, Włodyka (89 Jamróg), Pałys (82 Piechowiak) - Baran. Trener Maciej Rusin.

Iskra: Piestrak - Szmulik, Michał Trzyna, Kawalec, Stanowski - J. Pawełek, Pinda, Pieniądz, Olejarz - Flieger, Maciej Trzyna (54 Jamrozik). Trener Maciej Ryniak.

Sędzia: Antosiewicz (Rzeszów). Żółte kartki: Świst, Kwaśniczko. Widzów 200.

Iskra pokazała charakter i omal nie urwała punktu liderowi. Wygraną miejscowym uratował Jakub Krok, który strzałem z wolnego w doliczonym czasie gry ustali wynik spotkania. Nim jednak do tego doszło sporo się działo. W pierwszej połowie oba zespoły miały po karnym i obie te okazje zostały zmarnowane. Najpierw przez Włodykę, a potem przez Fliegera. Jeszcze przed przerwą poszczęściło się przyjezdnym, bo po dośrodkowaniu z rogu piłkę do swojej bramki wpakował Rusin, ale wystarczyło, by wygrać.

Strumyk Malawa - Korona Bendiks Rzeszów 0:0

Strumyk: Szczepański - Ślęzak, Mondoń (80 Paśkiewicz), Bartman (20 Lech), Lelek, Put, R. Gaweł (65 Linek), M. Gaweł, Bereś, Kędzior, Tokarz (90 Mazurek). Trener Adam Wałczyk.

Korona: Świder - Obuch (80 Sierżęga), Ferenc, Gołda, Lekki - Staroń (57 Tłuczek), B. Kozicki (57 M. Kozicki), Ryżak, Weres (85 Zieliński), Omiotek - Smalarz (65 Porada). Trener Zdzisław Napieracz.

Każdy z zespołów mógł w tym meczu pokusić się o komplet punktów, ale to Strumyk miał znacznie lepszą okazję na wygraną. W końcówce spotkania sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Korony przez jednego z jej obrońców i wskazał na „wapno”. Do karnego podszedł Tokarz, ale Świder wyczuł jego intencje i obronił strzał. - Mieliśmy przewagę w tym meczu, naciskaliśmy, graliśmy na pełnym ryzyku, w ostatnich minutach mieliśmy czterech napastników - mówi Adam Wałczyk, trener Strumyka. Z remisu zadowolony była z kolei Zdzisław Napieracza, trener Korony. Meczu dobrze wspominał nie będzie młody Krystian Bartman, który z podejrzeniem zerwania wiązadeł w kolanie wylądował w szpitalu.

Dynovia Dynów - Jedność Niechobrz 2:1 (2:0)

Bramki: Domin 15, Kulon 18 - Lib 52.

Dynovia: Juszczyński - Kozioł, Gierula, Hadam, Baran (55 Mielniczek), Winiarz, Tworzydło, Szczawiński, Paszko (77 Siry), Kulon (70 Rebizak), Domin. Trener Maciej Ryniak.

Jedność: Jodłowski - Gorzelany, Kucharzyk (60 Bednarski), Lib, Rak (46 Kocurek), Kłeczek, Trznadel, Byjoś, Bać (68 Micał), Kalandyk, Szeliga (70 Bosek). Trener Marek Kramarz.

Sędzia Charchut (Rzeszów). Widzów 300.

Gospodarze mocno przycisnęli od początku i to była bardzo dobra decyzja. Domin w 2. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale kwadrans później strzałem z 16 metrów pokonał Jodłowskiego. Chwilę potem było 2:0. Strzał Szczawińskiego odbił bramkarz Jedności, ale dobitka Kulona znalazła drogę do bramki. Po zmianie stron do roboty wzięli się goście, ale udało im się zdobyć tylko kontaktowego gola.

Bratek Bratkowice - KS Dąbrówki 4:2 (3:1)

Bramki: Bednarz 12, 28, Ziemiński 20, Ciszewski 72 - Gwizdak 44, P. Sobuś 82

Bratek: Depa - Bąk, Cieszewski, Tarczyński, Żmuda (75. Sochacki) , Sałagaj (83. Ochab), Kurowski (88. Maksymiak) Bednarz, P. Hejnig, Czaja, Ziemiński (75. Jastrzębski). Trener Jacek Sowa.

Dąbrówki:
Naróg - Wierzbicki, Gwizdak, M. Tomczyk (78. Janas), Konrad Cisek, G. Sobuś (75. P. Sobuś) , Kotwica, Lech, J. Tomczyk (85. Krystian Cisek), Patryn, Bielec (58. Bartoszek)(62. Całka), Trener Andrzej Pasierb.

Sędziował Pająk (Mielec). Żółte kartki: Bednarz, Żmuda. Widzów 200.

POZOSTAŁE WYNIKI: Błażowianka Błażowa - Grom Handzlówka 3:0 (2:0) W. Kruczek 4, Karnas 43-karny, Kruła 87; Astra Medynia Gł. - Crasnovia Krasne 0:3 (0:0) Gurak 55, Baran 70-karny, Krzak 82; Sokół Sokołów Młp. - LKS Jasionka 2:0 (1:0) Rzasa 34, Uram 90-karny, Resovia II - Sawa Sonina 0:2 (0:1) Walas 12-karny, Sobek 67. Pauza KS Stobierna.