Klasa O Stalowa Wola: Kantor Turbia wreszcie pokonany

pisz
W meczu na szczycie Tłoki Gorzyce (w czerwono-pomarańczowych koszulkach) zremisowały z Kantorem Turbia. FOT. MARCIN RADZIMOWSKI
Pierwsze zwycięstwo Kempusa Kępie Zaleszańskie. Iskra wreszcie zapaliła. Skuteczny finisz Olimpii. Piłkarze z Turbi stracili pierwsze punkty w tym sezonie remisując w wyjazdowym spotkaniu z Tłokami Gorzyce.

Nadspodziewanie łatwo wygrali piłkarze Iskry Sobów Tarnobrzeg. Po raz pierwszy ze zwycięstwa cieszyli się kibice i zawodnicy Kepusa Kępie Zaleszanskie.

Takiej radości nie było w Mokrzyszowie gdzie gospodarze przegrali ze Strażakiem Przyszów, kończąc mecz, po dwóch czerwonych kartkach, w "dziewiątkę". W ostatnim kwadransie wygrana zapewnili sobie zawodnicy Olimpii Pysznica.

TŁOKI GORZYCE - KANTOR TURBIA 2-2 (0-1)
BRAMKI: Winiarski (70), Rychel (72) - Serafin 2 (3, 57)

TŁOKI: Pruś - Bernaś, Turek, Rychel, Winiarski - Młynar-czyk, Michalski (82 Czerwonka), Środek, Świąder - Kapała, Orliński.

KANTOR: Fabianowski - Cupak, Słowik, Olko, Zalewski - Mączka (51 Tkacz), Luc, Gruszczyk (66 Dziadura), Kobylarz (60 Torba) - Srafin, Kapica (85 Ulawski).

SĘDZIOWAŁ Mariusz Bundz z Tarnobrzega. ŻÓŁTE KARTKI: Michalski, Środek - Kobylarz. WIDZÓW 300.

Goście bardzo szybko zdobyli prowadzenie, ale prawdziwe emocje czekały kibiców dopiero po przerwie. Kiedy w 57 min Serafin sprytnym strzałem przy słupku podwyższył na 2-0 dla li-dera, wydawało się, że trzy punkty pojadą do Turbi. Wystarczyły jednak dwie minuty by miejscowi dwa razy pokonali Fabianow-skiego i mecz już do końca był ekscytujący.

LZS ŹDZIARY - KP ZARZECZE 1-1 (1-0)
BRAMKI: Pachla (9) - Dołgań (60)

ŹDZIARY: Bednarz - Siek (87 Kiełbowicz), Pachla, Startek, Stępniowski - Paprocki, Urbaniak, P. Wojtas (65 Cichoń), Tofil (70 Ślusarczyk) - R. Wojtas, Latawiec (80 Smutek).

ZARZECZE: Ślusarczyk - Szpojnarowicz, Niemiec, Wolak, Bąk - Brzozowski (59 Sikora), Obanek, Kozyra, Kobylarz - Piziorski, Tkacz.

SĘDZIOWAŁ G. Kasprzyk z Rudnika. ŻÓŁTE KARTKI: Smutek - Tkacz, Piziorski. WIDZÓW 100.

Derby nie przyniosły spodziewanych emocji, a remis jest wynikiem sprawiedliwym. Początek należał do gości, ale to miejscowi, po rzucie rożnym zdobyli gola.

W drugiej połowie, po golu Dołgonia, który nie tak dawno był grającym trenerem drużyny ze Ździar, gospodarze zaatakowali, ale w ostatnich minucie to zarzeczanie mieli najlepsze sytuacje do zdobycia zwycięskiego gola. Przyjezdnych zawiodła jednak skuteczność.

POZOSTAŁE WYNIKI: Słowianin Grębów - San Wrzawy 2-1 (1-0) Lasota 27, Zając 80 - Broda 87; Olimpia Pysznica - Korona Majdan Królewski 3-1 (0-1) Socha 74, samobójcza 80, Sobiło 87 - Borowski 20 Mokrzyszów Tarnobrzeg - Strażak Przyszów 1-2 (1-0) Rycerz 35 - Szafran 60 z karnego, Dul 70 Iskra Sobów Tarnobrzeg - KS Podwolina 4-0 (1-0) Brania 15, 65, Wartoń 75, 85 z karnego Sokół Kamień - San Kłyżów 4-3 (2-1) Dubiel 35, M. Socha 40 z karnego, 70, 84 - Madej 35, 75, Jarosz 64 Kempus Kępie Zaleszańskie - Bukowa Jastkowice 1-0 (0-0) Gardy 85 Strzelec Dąbrowica - Rotunda Krzeszów 0-0.