Klasa O Stalowa Wola: Udany debiut Mikołaja Gawrońskiego z Sobowa

pisz
Kantor Turbia pewnie pokonał Olimpię Pysznica.
Kantor Turbia pewnie pokonał Olimpię Pysznica. fot. MARCIN RADZIMOWSKI
Zaledwie 18-letni Mikołaj Gawroński zadebiutował w bramce drużyny z Sobowa. Wychowanek Siarki Tarnobrzeg spisał się znakomicie przyczyniając się w dużym stopniu do zwycięstwa swego zespołu w Przyszowie.

W sobowskiej drużynie zadebiutował Nigeryjczyk Prosper Otekata.

ROTUNDA KRZESZÓW - LZS ŹDZIARY 3-1 (0-1).
BRAMKI: Warchoł (75), (85), Szostak (90+2) - Latawiec (48).

ROTUNDA: Paszek - Konior, Wójcik, Bednarz, Kowalski (68 Łysikowski) - Samko, Ł. Skakuj (84 Krupa), Szostak (90+3 Welc), Indycki - Warchoł, Sprysak (68 D. Skakuj).

ŹDZIARY: Pchełka - Siek (77 Kiełbowicz), Pachla, Stępniowski (39 Ślusarczyk), Janiec - Paprocki, P. Wojtas, Urbanik (78 Tofil), Cichoń (84 Smutek) - R. Wojtas, Latawiec.

SĘDZIOWAŁ: Tomasz Duda ze Stalowej Woli. ŻÓŁTE KARTKI: Konior, D. Skakuj - Latawiec. WIDZÓW 100.

Kwadrans przed końcem meczu goście wygrywali 1-0, ale zmiany dokonane przez trenera Rotundy Zenona Jańca okazały się być przysłowiowym strzałem w "dziesiątkę".

W ciągu 10 minut Warchoł dwukrotnie pokonał bramkarza przyjezdnych, a w doliczonym czasie gry Szostak przypieczętował wygraną beniaminka.

KP ZARZECZE - SŁOWIANIN GRĘBÓW 0-0

ZARZECZE: Ślusaczyk - Bąk, Kobylarz, Piziorski, Szpojnarowicz - Skrzat, Niemiec, Dolgań, Owanek - Brzozowski, Kostyra.

SŁOWIANIN: Kochańczyk - Ciba (75 Maciuba), Dul, Gorczyca, Mierzwa - Gałużny, Sz. Rutyna, D. Rutyna (50 Sibiga) - Bałata, Zając, Lasota.

SĘDZIOWAŁ: Piotr Chmura ze Stalowej Woli. ŻÓŁTA KARTKA: Kobylarz. WIDZÓW 100.

W 25 minucie wykonujący rzut wolny Lasota kropnął potężnie, ale trafił w poprzeczkę. W II połowie trwała indolencja graczy z Zarzecza, którzy w ostatnich 10 minutach mieli trzy idealne okazje do zdobycia zwycięskiego gola, ale ich nie wykorzystali.

POZOSTAŁE WYNIKI: Bukowa Jastkowice - Strzelec Dąbrowica 3-2 (0-0): Kaczmarczyk (48), Eliasz (52), samobójcza (60) - Rożnowski 2 (75, 80); San Kłyżów - Kempus Kępie Zaleszańskie 5-2 (4-0): Jarosz 2 (5, 90-karny), Wojtas (10), Siek (20), Bąk (40-karny) - Idec 2 (63, 75); KS Podwolina - Sokół Kamień 5-3 (2-2); Łątka 3 (25, 35, 50), M. Madej (70), Lebioda (80) - Piróg (8), Czubat (12), Saj (58); Strażak Przyszów - Iskra Sobów Tarnobrzeg 1-2 (0-0): Wolak (75) - G. Zioło (50), Brania (53); Korona Majdan Królewski - Mokrzyszów Tarnobrzeg 2-0 (0-0): Nowak (75), Gawroński (83); Kantor Turbia - Olimpia Pysznica 3-1 (1-0): Kobylarz (38), Partyka (60), Kapica (80) - Dziuba (83); San Wrzawy - Tłoki Gorzyce 0-0.