Klasy O, A i B Krosno: Cosmos Nowotaniec zbliżył się do lidera [WYNIKI, GOLE]

SEC, KARA, MIŁ, TOR, AN, LUCI, CK, kostek
Cosmos Nowotaniec pokonał na własnym boisku Cisy Jabłonicę Polską 4:0 i już tylko punkt dzieli go od pozycji lidera krośnieńskiej okręgówki.

Piłkarze z Nowotańca dominowali od pierwszych minut, potwierdzając formę z ostatnich meczów, rozstrzyganych za każdym razem na swoją korzyść. Wicelider wykorzystał kolejne potknięcie Startu Rymanów, ponownie tracącego punkty.

Tym razem Start zremisował w potyczce z OKS Markiewicza Krosno, prowadząc przez zdecydowaną większość spotkania. Dokładnie goście wygrywali już po kwadransie, zaś gola zabierającego komplet punktów stracili w czwartej minucie doliczonego czasu. Czyli praktycznie w ostatniej akcji meczu.

Z aspiracji awansu do czwartej ligi nie rezygnują też Czarni Jasło. Jaślanie wyszli z opresji podczas potyczki z Partyzantem Mal-Bud1 Targowiska, przegrywając do przerwy, a w konsekwencji wychodząc z potyczki zwycięsko. Interesujące, emocjonujące spotkania rozegrano w Posadzie Górnej i Odrzykoniu. Tam wynik trzymał w napięciu do ostatnich sekund.

Cosmos Nowotaniec – Cisy Jabłonica Polska 4:0 (1:0)

Bramki: Vanda 42, Laskowski 56, Malik 68, 86.

Cosmos: Michura – Szałankiewicz, Gomułka, Laskowski, Gadomski (46 Kot ż) – Vanda (70 Doghero), S. Tamoh (56 Morais), M. Tamoh (46 Pieszczoch), Pluskwik (73 Vlasenko), Demianenko – Diaz (58 Malik). Trener Grzegorz Pastuszak.

Cisy: R. Sieniawski – Borkowski, Balawajder, Szczur, Roterman (60 Pisula) – Musiał ż, D. Kasperkowicz, Meier, G. Kwolek ż, Kasprzyk – Kolasiński ż. Trener Kamil Pelczar.

Widzów 200.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Jasło – Targowiska 3:1 (0:1) R. Mastaj 56, Krajewski 60, Rodak 65 – H. Wilk 34;
Posada Górna – Mrukowa 2:3 (1:1) P. Świder 32, 63 – Frączek 15, I. Brożyna 50, Stachurski 85;
Markiewicza Krosno – Rymanów 1:1 (0:1) Jarząb 90+4 – F. Brożyna 15;
Odrzykoń – Kołaczyce 3:2 (1:1) Latkiewicz 11, M. Urbanek 89, 90+3 – S. Sienicki 5, 90+1;
Grabówka – Wiki Sanok 0:1 (0:0) Hostyński 55;
Besko – Dukla 1:1 (1:0) Wojtoń 44 – K. Frączek 90+3;
Nienaszów – Uherce mecz się nie odbył, ponieważ goście nie stawili się na stadionie; Jedlicze pauza.

Klasa A Krosno 1

Drużyna LKS-u Pisarowce przyjechała do Bukowska w mocno niekompletnym składzie i po około 20 minutach gry mecz został przerwany. Piłkarze Orła w Brzozowie wbili sobie dwa gole samobójcze. Dorobek punktowy powiększyła Osława Zagórz.

WYNIKI:
Bukowsko - Pisarowce 2:0 Ireneusz Zarzyka dwie - mecz przerwany z powodu zdekompletowania drużyny gości;
Lesko - Strachocina 2:2 (2:2) Wąchocki 7, Wróbel 37 - Wolanin 28, Barski 45;
Płowce/Stróże Małe - Czaszyn 7:1 (2:0) Pańko cztery, Uluszczak dwie, Kowalewicz - Stach;
Zarszyn - Przysietnica 3:2 (2:1) Pielech 19, 20, Haduch 90 - Niemczyk 43, Bieda 58;
Zagórz - Bezmiechowa 2:0 (2:0) Jasion 35, Śnieżek 37;
Brzozów - Bażanówka 4:1 (1:1) Herbut 16, sam. 61, Niewiadomski 74, sam. 80 - Witek 8.
Długie - Izdebki 1:1 (0:0) Kucharski 65 - Gładysz 87.

Klasa A Krosno 2

Lider tabeli podzielił się punktami po bezbramkowym remisie z Wisłokiem Krościenko Wyżne. Zawodnicy Górnika Grabownica nie dali szans notowanej 3 pozycje niżej Jasiołce Jaśliska i rozbili rywali 4:0. Hat-trickiem popisał się Dawid Brodzicki. Na uwagę zasługuje także dyspozycja Bartłomieja Tomonia i Marka Tomonia, którzy poprowadzili do zwycięstwa nad Zorzą Iskrę Iskrzynia.

WYNIKI:
Grabownica - Jaśliska 4:0 (3:0) Dawid Brodzicki trzy, K. Rachwalski;
Krościenko Wyżne - Górki 0:0;
Klimkówka - Haczów 2:0 (1:0) D. Grysztar 43, R. Pacholczyk 82;
Łęki Dukielskie - Iskrzynia 1:5 (0:3) T. Krężałek 84 - M. Rogoz 6, Bartłomiej Tomoń 22, 26, Marek Tomoń 73, 88;
Jasienica Rosielna - Wesoła 2:2;
Korczyna - Lubatówka 2:3 (1:2) R. Majka 5, B. Gazda 76 - K. Parylak, P. Winnicki, samobójcza;
Zmiennica - Iwonicz 1:5 (1:4) K. Pelczar 17 - Jakub Socha dwie, Ł. Rajchel, Ł. Tomkowicz, O. Bączek.

Klasa A Krosno 3

Czeluśnica ma już pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Skołyszynem, którego pokonała w meczu na szczycie. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce. Goście lepiej operowali piłką, ale to miejscowi byli tego dnia skuteczniejsi. Jak przystało na mecz na szczycie, na stadion przybyło wielu kibiców. Na drugim biegunie tabeli nie brakuje kłopotów. Czardasz na mecz do Dębowca pojechał w dziesiątkę. Dopiero po przerwie do zespołu dołączył Krzysztof Urban, który zaraz po wejściu wyrównał, ale i tak ostatnie słowo należało do gospodarzy.

WYNIKI: Zarzecze-Dębowiec – Osiek Jasielski 2:1 (1:0) Opałka 35, Martowicz 57 – Urban 51,
Chorkówka – Zręcin 5:1 (3:1) Kurowski dwie, M. Charsze dwie, Praszek jedna - Zuzak,
Czeluśnica – Skołyszyn 2:0 (0:0) samobójcza 78, Kuzio 90;
Brzyska – Wojaszówka 4:4 (2:3) dla gospodarzy: Garduła dwie, Madej, Furman
Lubla – Faliszówka 1:2 (1:2) Buczyński (samobójcza) - Gromek, K. Paluch;
Sobniów – Kopytowa 2:0 (0:0) Turek 55, 65.

Klasa B Krosno 1

W meczu kolejki Remix po zaciętym meczu ograł na swoim boisku Bieszczady. Najbardziej efektowne zwycięstwo odniósł Otryt, w Czerteżu Konrad Sabat zanotował w I połowie klasyczny hat-trick.

Łukowe – Poraż 3:3 (3:2) Kusiak, Jaworski, Sylwanicz – Kolanko, Kruczek, Bańcza, Lutowiska – Mrzygłód 6:2 (1:0) Szarek dwie, Chrapkiewicz dwie, Steciuk, Winiarski – Pluskwik dwie, Niebieszczany – Jankowce 4:3 (2:1) Czubek, Stach, Kopij, Pałys – Kruszyński, Głaz, M. Bryndza, Czerteż – Polańczyk 4:0 (3:0) Sabat trzy, Liściak. Zalew Myczkowce - LKS Olszanica 3:0 (wo), LKS Górzanka - Lotnik Ustjanowa 0:3 (wo).

Klasa B Krosno 2

W meczu na szczycie tabeli lepsza okazała się Victoria z Pakoszówki. W innym pojedynku ekip z czołówki LKS Głębokie pokonało LKS z Golcowej

Dydnia – Jabłonka (3:1, rozegrano awansem), Niebocko – Pakoszówka 1:3 (0:2) Bramki dla Pakoszówki: Dżugan, Almenarez dwie, Nowosielce – Srogów 2:2 (1:1) Michura, Gac – Łukaszenko, Dobosz, Głębokie – Golcowa 2:1 (0:1) Bramki Głębokiego: K. Stapiński, J. Szczęsny, Markowce – Pielnia 6:2 (3:0) Bramki dla Pielni: A. Sokołowski dwie, Jaćmierz – Hłudno 2:1 (0:1) Bramki dla Jaćmierza: Filipowicz, Rak.

Klasa B Krosno 3

Iskra kontynuuje swoją niesamowita passę zwycięstw z rzędu. Bardzo ciekawy i zaciekły mecz w Komborni gdzie Sokół zdołał wywieźć 3 punkty.

Klasa B Krosno 4

Strzelec Frysztak urządził sobie poligon strzelecki, zdobywając dziewiętnaście bramek. Lider wygrał w Brzezówce. Głowienka odprawiła Nurt, rozstrzygając mecz praktycznie w pierwszej połowie.

Frysztak - Łęki Strzyżowskie 19:0 Kobak sześć, Baciak trzy, Król trzy, Tabak dwie, Winiarski, Kędzior, Mosoń, Pękosz, Dominik;
Brzezówka - Guzikówka 2:4 dla gospodarzy: Bochnia, Ruszel;
Głowienka - Potok 3:0 (2:0);
Węglówka - Łubienko 7:1;
Jasionka – Kobylany 1:5;
Iwla - Żeglce 10:1 (5:1)
dla gospodarzy: Bauer cztery, Szymański, Woźniak, Krówka, Frankiewicz, Durał, Światek; Pauza Świerzowa.

Klasa B Krosno 5

Wisłoka Nowy Żmigród rozgromiła na swoim boisku Nowy Dwór Makowiska, a pierwsze skrzypce w tym spotkaniu zagrał rewelacyjnie dysponowany Sławomir Chopiak, który strzelił 3 bramki. Po dwa gole dla swoich drużyn zdobyli też Grzegorz Czerkowicz z Jasiołka Hankówka oraz Sebastian Czapla z Wisłoki Błażkowa.

Nowy Żmigród - Makowiska 5:0 (3:0) Sławomir Chopiak trzy, M. Miśkowicz, J. Cyran;
Szebnie - Hankówka 2:4 A. Stefanik, P. Zięba - Grzegorz Czerkowicz dwie, Tusiński, R. Wysocki;
Osobnica - Święcany 2:2 (1:0) P. Kulig, P. Płoszaj - Jakub Filip dwie;
Niegłowice - Krempna 2:0 Mastaj, Dyląg. Goście, którzy rozpoczęli mecz w siódemkę, po 15 minutach zrezygnowali z dalszej gry;
Łubno Szlacheckie - Błażkowa 1:4 (0:1) dla gości: D.Wiatr, Sebastian Czapla dwie, W. Wojdyła;
Zarzecze/Dębowiec II - Warzyce 1:1 (0:0) P. Kuczaj 66 - J. Falger 72. Pauza: Nowy Glinik.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani