Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears nawiązał...

  Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears nawiązał współpracę z jedną z czołowych drużyn w naszym kraju- Kraków Football Kings

  luks

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears nawiązał współpracę z jedną z czołowych drużyn w naszym kraju- Kraków Football Kings

  ©mat. prasowe

  Przemyśl Bears i Kraków Kings oprócz wymiany doświadczeń na poziomie sztabów trenerskich, zorganizują również obozy szkoleniowe dla zawodników.
  Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears nawiązał współpracę z jedną z czołowych drużyn w naszym kraju- Kraków Football Kings

  ©mat. prasowe

  Zespół ze stolicy małopolski w ubiegłym roku po zaciętym sezonie wdarł się przebojem do czołówki ligi. Juniorzy w rozgrywkach ogólnopolskich od lat zajmują miejsca medalowe. Sztab trenerski, jako jedyny w Polsce, w okresie poprzedzającym każdy sezon, wyjeżdża na obozy szkoleniowe do Stanów Zjednoczonych Ameryki na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny Ohio Northern Polar Bears.

  - Kultura pracy, profesjonalizm, osiągane wyniki przez Kraków Kings są godne pozazdroszczenia. Ze sztabem trenerskim w osobach Zygmunta Łodzińskiego i Łukasza Niedzielskiego znam się z czasów studenckich, w których graliśmy w jednym klubie. Trudno w Polsce szukać lepszego duetu polskich trenerów –­ stwierdza Bartosz Wardęga, prezes Bears.

  Niedźwiedzie i Królowie do niedawna rywalizowali na boisku zarówno na szczeblu juniorskim jak i seniorskim.

  - Nasz program juniorski opierał się od początku na współpracy z innymi drużynami.
  Najpierw z Aviators Mielec, a częściowo również z Kings. W jednym z sezonów nasi gracze wchodzili w skład młodzieżówki z Krakowa. Procesem naturalnym w Przemyślu jest również migracja do większych ośrodków akademickich. Naszym zawodnikom zawsze było po drodze z Krakowem - ­żartuje Wardęga.

  W szeregach drużyny z małopolski występują Gracjan Kotecki, Karol Mazurek oraz Jakub Humięcki. Jeszcze do niedawna jednym z czołowych skrzydłowych w Krakowie był Beniamin Iwanicki. Wszyscy są wychowankami Przemyśl Bears. Współpraca pomiędzy zespołami nie ma polegać jedynie na ułatwieniach w transferach zawodniczych.

  - Przez ostatnie kilka dni nasz sztab trenerski uczestniczył w obozie przygotowawczym Kings. To kilkadziesiąt godzin spędzonych na treningach, analizie wideo oraz spotkaniach dotyczących poszczególnych aspektów gry. W każdym sporcie trzeba na bieżąco wzbogacać swój warsztat. My chcieliśmy się uczyć od najlepszych i dzięki nawiązaniu współpracy z Krakowem będziemy mieli taką możliwość - zapewnia Bartosz Kościółko, główny trener Niedźwiedzi.

  Drużyna z małopolski jest w trakcie ostatniej fazy przygotowań do startu sezonu. Zwieńczeniem obozu przygotowawczego był mecz kontrolny z węgierską drużyną Gyor Sharks.

  - Było mi bardzo miło gościć na obozie trenerów z Przemyśla, którzy wspierali nas w prowadzeniu treningów i analizie wideo. Uważam że brakuje tego typu inicjatyw w Polsce, a takie okazje są wartościowe dla obydwu stron. Cieszę się że Przemyśl chce się rozwijać, tak jak my staramy się to robić uczestnicząc w różnych projektach szkoleniowych- stwierdza Zygmunt Łodziński, trener główny Kraków Kings

  W ciągu najbliższego roku, oprócz wymiany doświadczeń na poziomie sztabów trenerskich, zostaną również zorganizowanie obozy szkoleniowych dla zawodników.

  Zobacz także: Niespodzianki nie było. New England Patriots triumfatorami Super Bowl 2019

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo