Kłusował na swoim polu, miał też dwa pistolety

  Kłusował na swoim polu, miał też dwa pistolety

  Małgorzata Froń/KWP

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Pułapka na zwierzęta przygotowana przez kłusownika.

  Pułapka na zwierzęta przygotowana przez kłusownika. ©Archiwum policji

  Mieszkaniec gminy Tarnowiec podejrzany jest o kłusownictwo. Na swoim polu zastawił specjalną pułapkę na zwierzynę. W jego domu policjanci znaleźli dwa pistolety.
  Pułapka na zwierzęta przygotowana przez kłusownika.

  Pułapka na zwierzęta przygotowana przez kłusownika. ©Archiwum policji

  Informację o znalezieniu na terenie gminy Tarnowiec pułapki przeznaczonej do kłusownictwa oraz martwej sarny przekazali policji strażnicy łowieccy.

  Policjanci na miejscu zastali zgłaszających interwencję myśliwych oraz właściciela pola, na którym ujawniono urządzenie. Funkcjonariusze ustalili, że myśliwi oprócz pułapki znaleźli w pobliskim lesie martwą sarnę, która wpadła we wnyki wykonane z metalowej linki.

  Policjanci po potwierdzeniu, że pułapkę zastawił na swoim polu 50-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec, weszli na teren jego posesji. W trakcie przeszukania zabudowań znaleźli dwa pistolety. Gospodarz trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut kłusownictwa. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

  Zabezpieczoną broń policjanci przekazali biegłemu do specjalistycznych badań. Od jego opinii będzie zleżało, czy podejrzany usłyszy kolejne zarzuty. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo