Kolarstwo. Azalia Brzóza Królewska i Resovia w rolach głównych

W Tarnogórze o laury walczyło w sumie 170 zawodników i zawodniczek.
W Tarnogórze o laury walczyło w sumie 170 zawodników i zawodniczek. archiwum
3 razy zawodnicy Azalii Brzóza Królewska i Resovii stawali na najwyższym stopniu podium w VII Wyścigu MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej (Tarnogóra) będącym eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wśród młodzików miłą niespodziankę zrobił Sebastian Grabarz (Azalia).

- W poprzednim sezonie zwykle plasował się w środku stawki, a tym razem nie dość, że wygrał, to drugiego na mecie mistrza Polski w przełajach Grzegorza Macholę ze Startu Tomaszów Mazowiecki wyprzedził aż o 47 sekund - mówi Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

4 lokatę zajął Gabriel Kuropatwa (Resovia), 6 Kewin Wylaź (Azalia). u młodziczek 4 miejsce zdobyła Wiktoria Kostyra (Azalia), 8 Kaja Rysz (Resovia).

Klasę wśród juniorek młodszych pokazała Katarzyna Socha (Azalia); na trasie zanotowała upadek, spadł jej łańcuch, a mimo to wygrała, o 20 sekund wyprzedzając Martę Łach (Sokół Kęty).
U juniorów młodszych na 7 pozycji wylądował Jakub Murias (Resovia), na 16 Wojciech Miazga (Azalia). W zmaganiach juniorek 2 była Katarzyna Kozyra (Azalia), wśród juniorów to samo miejsce zdobył Adam Kawula, 3 był Dawid Ostapowicz (obaj Resovia).

W kategorii kobiet-open - wygrała Ewelina Szybiak. W imprezie wystartowała rekordowa liczba 170 zawodniczek i zawodników. Kolejna eliminacja do OOM 5 maja w Zielonej Górze.