Kolarstwo. Zwycięstwa Azalii w Pucharze Polski

tor
Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska
Trzy zwycięstwa odniosły cyklistki Smak Górno Poltino Azalii Brzóza Królewska w I serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, która odbyła się w Zamościu.

Pierwszego dnia imprezy, która była też eliminacją do OOM juniorek i juniorek młodszych, rywalizowano w jeździe na czas. Wśród młodziczek (dystans 5,5 km) klasę pokazała Malwina Mul, wracająca do formy po kontuzji. Wygrała, mając 47 sekund przewagi nad 2. pozycją.

U młodzików 7. miejsce zajął Mateusz Szymbara (Stal Rzeszów), 13. Nikodem Piersiak, a 14. Wojciech Kusiak (obaj Azalia). W rywalizacji juniorek młodszych (10 km) 2. miejsce zajęła Brygida Piersiak, 4. Zuzanna Flis, a 16. Karolina Kozyra.

Nadspodziewanie dobrze spisali się juniorzy młodsi; Sebastian Stachyra był trzeci, a Patryk Plasota czwarty. U juniorek 2. pozycję zajęła Kinga Kalembkiewicz (wszyscy Azalia), 3. Kaja Rysz (Stal). Wśród juniorów 32. miejsce zajął Gabriel Kuropatwa (Resovia).

W wyścigu ze startu wspólnego Malwina też dała czadu, mając około minuty przewagi nad resztą stawki (dystans 30 km). Pewnie wygrała też Piersiak (57 km), a 6. miejsce wywalczyła Flis. U juniorów młodszych (70 km) 18. pozycję zajął Sebastian Stachula, 30. Plasota. Wśród juniorek (50 km) Rysz była druga, a Kalembkiewicz piąta.