Kolarze z Brzózy Królewskiej rozpoczęli sezon na szosie. Jest pierwsze zwycięstwo!

Mikołaj Klaczkowski ma już za sobą sezon w kolarstwie przełajowym, a teraz błysnął w swoim pierwszym w tym roku wyścigu szosowym azalia brzóza królewska
Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) został najlepszym młodzikiem w X Memoriale Eryka Stolarza i Krzysztofa Sadowskiego, który odbył się w Grodzisku Mazowieckim.

Wyścig na Mazowszu był dla kolarzy z Brzózy Królewskiej pierwszym startem w sezonie szosowym. W Grodzisku Mazowieckim, oprócz Mikołaja, ścigał się także jego brat, Borys, który zajął 10 miejsce w rywalizacji juniorów młodszych, którzy rywalizowali na dystansie 50 kilometrów (młodzicy na 35 km).

- W młodzikach wystartowała całkiem mocna stawka ponad czterdziestu zawodników – mówi Stanisław Zygmunt, trener Azalii. – Wyścig był płaski, dlatego do mety dojechał cały peleton. Mikołaj najlepiej zafiniszował i wygrał z przewagą trzech sekund nad resztą stawki.

Trenera z Brzózy Królewskiej spytaliśmy też, jak w swoim pierwszym sezonie w kolarstwie zawodowym radzi sobie Malwina Mul (Atom Deweloper Wrocław), wychowanka Azalii.

Dwa tygodnie temu startowała we Francji w wyścigu trzyetapowym. W trzecim zajęła siódme miejsce, a na trasę ruszyło około 130 zawodniczek. Na jednym z etapów szósta była Kasia Wilkos, także nasza wychowanka, i koleżanka klubowa Malwiny.

mówi Stanisław Zygmunt

Po świętach kolarze Azalii wystartują w drugiej serii Pucharu Polski, która odbędzie się w Kraśniku (22-23.04).