Kolejne punkty JKS-u Jarosław w doliczonym czasie gry

arb
Łukasz Solski
JKS drugi raz z rzędu zdobył punkty w ostatniej akcji meczu. W środę jarosławianie wyszarpali remis 2:2 w Tarnowie, tym razem sięgnęli po komplet „oczek” kosztem Podlasia.

Od początku meczu zaznaczyła się lekka przewaga miejscowych. Udokumentowali ją bramką z rzutu karnego. Po dwójkowej akcji Pękala – Kmak, ten pierwszy został sfaulowany w polu karnym przez Syryjczyka. Pewnie z „wapna” strzelił Raba i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Trwało ono tylko sześć minut. Zrehabilitował się Syryjczyk, podał do Krykuna, który ograł Dudka, nie dał się dogonić Wilkowi i uderzeniem w krótki róg wyrównał stan meczu.

W 61. minucie najlepszą okazję na gola zmarnowali goście. Sawtyruk przegrał pojedynek sam na sam z Mikusem. Ostatnie 20 minut było nerwowe, Podlasie grając w osłabieniu zaciekle się broniło. W ostatniej akcji meczu obrońcy gości kilka razy wybijali futbolówkę przed swoją szesnastkę. Surmiak wbił piłkę w pole karne, Aab wykorzystał niezdecydowanie obrony i strzałem głową ustalił rezultat pojedynku.

JKS Jarosław - Podlasie Biała Podlaska 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Raba 22-karny, 1:1 Krykun 28, 2:1 Aab 90+5.

JKS: Mikus – Gliniak, Dudek, Wilk, Raba – Kaganek, Kłusek, Kycko (75 Jeż), Pękala (53 Aab), Kmak (59 Surmiak) – Hass. Trener Mariusz Sawa.

Podlasie: Wiśniewski – Radziszewski, Łakomy, Leśniak, Zabielski – Jakubowski (83 Wiraszka), Grajek (87 Goździołko), Nieścieruk, Syryjczyk (90 Hołownia, Krykun – Sawtyruk (71 Andrzejuk). Trener Miłosz Storto.

Sędziował Kolak (Nowy Sącz). Żółte kartki: Dudek, Wilk - Łakomy, Zabielski, Grajek, Krykun. Czerwone kartki: Wilk (90+1-druga żółta) - Łakomy (70-druha żółta). Widzów 210.