Kołyska dla bramkarza Jedności

LUCI
Kołyska w wykonaniu piłkarzy Jedności Niechobrz
Kołyska w wykonaniu piłkarzy Jedności Niechobrz Łukasz Pado
Piłkarską kołyskę wykonali w meczu przeciw Stali II Rzeszów piłkarze Jedności Niechobrz. Dedykowana ona była bramkarzowi Łukaszowi Kalandykowi.

- Chłopaki będą chcieli zrobić Łukaszowi kołyskę - mówił już przed meczem prezes Jedności Marek Krupa.
Piłkarze kołyskę zazwyczaj robią po strzelonym przez ich zespół golu.

W pierwszych 45. minutach jednak gol padł, ale dla rywali. Po przerwie na okazję nie trzeba było długo czekać. Wprowadzony w przerwie Sławomir Sroka wyrównał na 1-1 i piłkarze ustawili się na środku boiska w kierunku Kalandyka i dali pokaz.

Łukasz, któremu w sobotę urodziła się córeczka, podziękował kolegom za gest.

Tzw. "piłkarską kołyskę" jako pierwszy wykonał Brazylijczyk Bebeto. Gest przypominający kołysanie dziecka, wykonywano po strzeleniu gola podczas ćwierćfinałowego meczu z Holandią na mistrzostwach świata w 1994 w USA. Dzień wcześniej żona piłkarza urodziła ich trzecie dziecko. Bebeto pobiegł w kierunku narożnika boiska, złączył ręce i wykonał "kołyskę", a chwilę później dołączyli do niego dwaj partnerzy z drużyny: Romário i Mazinho.

Rewolucja w aptekach. Farmaceuta jak lekarz?